Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy elfogadják a...

Mit tegyek, hogy elfogadják a szüleim a barátomat?

Figyelt kérdés
Eltérő vallásuak vagyunk, ezért a szüleim nem hajlandók megismerni, sőt még egy asztalhoz sem akarnak ülni vele. Nem tudom, hogy mi a bajuk... nem mondják el. Mit csináljak?
2012. ápr. 9. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyire "eltérő" vallású (muzulmán, zsidó, Jehova-tanúja stb)?
2012. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én Zsidó vagyok, a barátom evangélikus.
2012. ápr. 9. 23:16
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
A szuleid tudtara adhatnad, hogy a XXI. szazadban vagyunk, es ez bizonyos nyitottsagot kivan meg. Ha ez nem mukodik, akkor jelentsd be, hogy terhes vagy. Na az lesz a szakitoproba.
2012. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem az a bajuk, hogy ő evangélikus, ezt csak én gondolom így, hanem amíg Én egyetemre járok addig ő dolgozik, lehet, hogy ez zavarja őket, de nem hinném. Nem mondják el.
2012. ápr. 9. 23:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Hű, ez nehéz. Szerintem nem fogják sose megszeretni, maximum ha nagyon tartós lesz a kapcsolatotok (több év), akkor talán elfogadják...

Hogyha olyan közegben nevelkedtek fel, ahol szinte természetes, hogy csak saját vallású párt választ az ember, akkor semmit se tudsz tenni. Gondolom, hogy világ életükben úgy voltak vele, hogy majd választasz egy helyes kóser fiút, lesz hagyományos esküvő és hasonlók, és ez szinte beléjük égett.


De ha nem azok az ortodoxok (és sose mondták, hogy CSAK zsidókkal kezdj), akkor lehet, hogy más bajuk van vele. Csak ezt ki kellene deríteni. Mert amíg nem tudod, hogy mi a konkrét probléma, addig tenni se tudsz sok minden...

2012. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is-is. A szülőket még azonos vallásnál is ki tudja borítani ha a választott szöges ellentéte annak amit elképzeltek.


Ha vallási alapon utasítják el, azzal nem tudsz mit kezdeni, főleg ha nagyon vallásosak a szüleid. Hasonló történetet hallottam, ott a rk. lány vitte haza az ortodox izraelita barátját. Hadd ne részletezzem mekkora lett a nézeteltérés..


Esetleg sok idő alatt megenyhülhetnek, ha látják a jó tulajdonságait. Viszont az ilyen dolgok - közhellyel élve - rányomják a bélyegüket a kapcsolatra, szóval nem biztos hogy kitart addig amíg a szülők engedni fognak.

2012. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kutass egy kicsit, melyik családtagja bújtatott zsidókat. Ha van egy-két tanú, akkor biztos a siker.
2012. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És még a magyarokra mondják, hogy rasszisták. -.-
2012. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 ezt mire írtad?

Esetleg próbáld meg megértetni velük, hogy te nem vagy olyan, hogy hozzámenj egy olyanhoz, akit nem is szeretsz igazán, csak a pénzéért, esetleg próbáld meg elhívni mindőjüket mármint szüleidet és a barátodat is egy étterembe, esetleg vidd el barátodhoz szüleidet, vagy barátodat szüleidhez. Szüleidnek mondd meg, hogy ha kellessz nekik, akkor hajlandóak elfogadni.

2012. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!