Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor éreztétek, vettétek...

Mikor éreztétek, vettétek észre, hogy kezdenek butulni a szüleitek?

Figyelt kérdés

Én anyukámon vettem észre, már 50 felett van, de apukám nem mutat olyan szintű elbutulást mint ő.. pedig 10 évvel öregebb.

Engem kiborít amikor olyan mint leszívták volna az agyát..


Ti hogy viselitek?


2013. márc. 28. 17:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%

Az ilyen jellegü "elbutulás" akkor következik be, amikor valaki elkezdi "nemhasználni" az agyát és a gondolkodási képességét.

Anyukám 76 éves, de sok fiatal nem olyan aktiv agyilag, mint ö.

2013. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
Én nem butulást látok, inkább beszűkülést, olyan 50 éves koruktól. Egyre több olyan dolog van, amibe egész egyszerűen nem hajlandóak belegondolni, úgy van ahogy megszokták és kész. Anyukámnak állást kellene keresni, és például eldöntötte, hogy ő ugyan nem ír motivációs levelet, mert ne azért vegye fel akárki, hogy milyen szépeket hazudik magáról. Hiába próbáltam megértetni vele, hogy nem hazudni kell, hanem leírni azokat a dolgokat, amik az önéletrajz keretébe egyszerűen nem férnek bele, egyik fülén be, a másikon ki. Sajnos :(
2013. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%
Édesnyám 47 éves 2 infarktusa volt és inzulinos is sajnos. Nála is már több évvel ezelőtt tapasztaltm, így felkerestem az orvosát és bizalmasan közöltem vele a tényt. Felírt neki egy gyógyszer amitől élesebb eszű mit bármikor, egy hónappal később rájött a turpisságra és megköszöne a segítséget mert Ő szégyelte.
2013. márc. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

utolsó, sajnálom.

milyen gyógyszert írtak fel neki?

2013. márc. 29. 01:00
 15/18 anonim ***** válasza:
Észrevettem én is anyámon, tisztelem és szeretem, és nagyon bánt, hogy nem olyan, mint régen.. Ő is sajnos elfelejt vagy nem ért már meg egyszerűbb összefüggéseket sem, bár mindig szétszórt volt, viszont ez fokozódott, és borzasztóan bánt. Ő egy ideig szedte a nootropilt, attól sokat javult (gondolom egyik előző válaszoló anyukája is ezt kaphatta), egy agyértágító, és a kedve is jobb lett tőle. Az a legnagyobb bajom különben, hogy nem megy el orvoshoz, csak ha már nagy a baj, és ő magán nem veszi észre a síkok beszűkülését (vagy hogy fejezzem ki, az elbutulás szót utálom), én meg nem mondom neki, nehogy megbántsam.
2013. márc. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
én nálam is ez a helyzet..
2013. márc. 29. 21:30
 17/18 anonim ***** válasza:

örülök a kérdésnek. másrészt pedig szomorú vagyok, h én is érintettként válaszolok.


nagyon szeretem és tisztelem édesanyámat, ezt le kell szögeznem, intelligens, művelt, érdeklődő nő, rengeteget tanultam tőle, szóval megvan az okom, h felnézzek rá. sokat olvas, előadásokra, színházba, hangversenyre jár, utazik, aktív életet él, fáradhatatlan lelkesedéssel veti bele magát a munkába, új dolgokba.


de! idén múlt 51 éves, nem is jó szó, h butul, csak észreveszem rajta, h már túlzottan felgyorsult a világ az ő gondolkodásához mérten, most kezd lemaradni. de ez talán az akceleráció hibája, nem az övé.

internetezik, pár éve lépett be a világháló szövevényes erdejébe, teljesen le voltam döbbenve, mikor tavaly rámköszönt skype chaten, iszonyat édes volt :) nem is tudtam, h van neki accountja :) sztem a párom keze van a dologban :P


el kell neki magyaráznom bizonyos dolgokat, mert ő a régebbi rendszerben gondolkodik néha, nem ismeri az új módszereket a mindennapi életben, néha teljesen ledöbben, h mik vannak. pedig tényleg igyekszik lépést tartani, de mivel már nem olyan fiatal, így az új dolgok tömeges jelenléte nem olyan könnyen befogadható, elsajátítható számára.


kicsit néha úgy érzem, hogy megfordultak a szerepek köztünk. kicsi koromban ő mutatta meg nekem a világot, most én mutatom meg neki ezt az új világot.


ahogy a Zacher dr. úr mondta: a fiatalok ebben a netes cyber életben bennszülöttek, a szüleik csak bevándorlók. vagy valami hasonló.


ha visszavinnék a mai 20 éveseket a szoci rendszerbe, sztem mi is csak pislognánk, míg az akkor 20 éves szüleink csuklóból intéznék a dolgokat.


nem borít ki, csak sokkal több türelmet igényel míg megért valamit, ami számunkra természetes.

szeretem, h van benne alázat, és kikéri a véleményünket (a páromét és az enyémet) az olyan dolgokban, amihez úgy érzi, h nem ért kellőképpen. na, ezért is tisztelem az édesanyámat. remélem, ha pár év múlva megszületik az unokája, akkor sokat tanulnak majd egymástól. hiszen a generációs szakadék fölé hidat érdemes építeni, nem pedig még mélyebbre ásni azt.

2013. márc. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Zoltán491 válasza:
Nem butultak, sőt érdeklődöbbek lettek, igaz, mindenről megfontoltabban beszéltek.
2021. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!