Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérnéd el a testvéredtő...

Hogyan kérnéd el a testvéredtől Anyutok összespórolt pénzének maradékát?

Figyelt kérdés

Képzeld magad az alábbi szituációba, mit tennél:

A testvéred magához vette az Anyátokat. A költözéskor a lakását eladtátok, elosztottátok. Viszont jópár évig náluk lakott, de tudod, hogy jó nyugdíja volt és a gondozása nem került havonta annyiba, mint amennyit kapott, ezt félretette, spórolta. Ha bekövetkezik, ami elkerülhetetlen, hogyan és mennyire hamar állnál a testvéred elé, hogy elkérd a részedet az összespórolt pénzből. Azért valahol mégiscsak jár a fele, szerinted?


2013. márc. 28. 10:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
Kati, mennyivel szalljak bele a koltsegeidbe? Te gondoztad, etetted, mostal ra.
2013. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
97%
Nekem biztos nem lenne annyi bőr a képemen, hogy elkérjem a megmaradt összeg felét, de még egy részét sem. Én tudom, hogy milyen nehéz egy idős ember gondozása, lelkileg nagyon megterhelő, főleg, hogy édesanyáról van szó. Én úgy gondolom, hogy ha már évekig vette a fáradtságot a testvérem, hogy levegye az én vállamról is ezt a súlyos terhet, akkor igenis őt illeti meg a megspórolt pénz. Tudom, hogy van olyan, aki nem így gondolkodik (a mi családunkban is van), ezért már meg sem lep a kérdésed. Ha vagy annyira pofátlan (mert van ilyen), akkor kérdezz rá bátran, hogy mikor adja oda a részed, ami egyébként meg sem illetne...
2013. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
94%

Furcsa gondolkodású emberek vannak.

Anyukád még meg sem halt, de te már ezen filózol? Nem jár a fele, semmiképpen sem.

2013. márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
95%
Szinte mindenki 100%-ban hasznos válaszokat ad :D
2013. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
96%
Fejtsd már ki miért járna a fele?
2013. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Néha pár napra nem náluk van, meg félévente jár orvoshoz és nekik nincs kocsijuk, oda se ők viszik!
2013. márc. 28. 11:14
 17/29 anonim ***** válasza:
96%
Ja persze akkor biztos jár ha félévente egyszer megcsinálod azt amit ő naponta többször.
2013. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%
Komolyan lenne képed elkérni a pénz felét, mert félévente elviszed kocsival az orvoshoz a saját anyádat???? Az eszem megáll.....
2013. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag jár hiszen ha az anyuka nem hagyott végrendeletet akkor minden vagyonán fele-fele arányban osztoznak a gyerekek.


Gyakoratilag viszont ne merészeld még megemlíteni sem, pláne ha a testvéred gondozta hosszú ideig te pedig semmit nem segítettél.


Nyilván ha jogi útra terelnéd neked ítélnék a felét, jogos örökös vagy, a kérdés már csak az ugyebár mennyire vagy pofátlan és mennyit ér neked egy kis pénz. Megéri-e elveszíteni a tesód? Mert ha az enyém csinálna ilyet mint te, biztos nem tenné ki az ablakba, amit tőlem kap.

2013. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%

Jogilag, hogy bizonyítja be, hogy van spórolt pénz?

Még ha magas nyugdíjat is kap mondjuk havi 100. ezret, ezt rendszeres orvosi kezelés és gyógyszer rezsi rész fizetés mellett mégis mennyit lehet eltenni? Havi 10. ezret az meg még a temetés felére sem elég.

2013. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!