Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megvalósítom az álmom...

Ha megvalósítom az álmom kidobnak itthonról. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim nem engedtek oda egyetemre ahova én akartam, e mellett lelkileg tönkre is tettek (orvoshoz járok). Néhány év elment mondhatni feleslegesen az életemből. Most jelentkeztem a tudtuk nélkül ahova akartam. Jó messze van a suli, az is baj, hogy nem lehetnék folyton szem előtt, mivel most a legapróbb dolgokig ellenőrizve vagyok (internettől kezdve tanulás, ruházkodás, barátok, minden). Nem vagyok egy link ember, csak tanulni akarok, és önálló lenni. Viszont azzal fenyegettek, hogy ha megtudják hogy benyújtottam a jelentkezést, elzavarnak itthonról. Márpedig ez elég lebukásveszélyes, látok rá esélyt hogy kiderüljön. Mit tegyek? Nem így akarok elmenni, hogy nem jöhetek vissza, és nincs is hova mennem, félretett pénzem sincs (most is tanulok, jövőre pedig úgy tervezem fenntartani magam, hogy mellette vállalok diákmelót + ösztöndíj). Mit csináljak? Rettegek, kétségbe vagyok esve hogy rám támadnak (nem csak ezért, hanem egyébként is), nem tudok megnyugodni. Mit csináljak?

21/L


2013. márc. 27. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%

Milyen iskola az, amit ennyire tiltanak, elleneznek?

Tippem sincs.

2013. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy fővárosi felsőoktatási intézmény. Azért vagyok tiltva, mert az ország másik fele, és véleményük szerint nem lenne elég agyam hogy diplomát szerezzek...
2013. márc. 27. 20:56
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Ha második alapképzésre jelentkezel akkor az már csak fizetős lehet. Miből fogsz tandíjat fizetni? Fizetősnek nem jár ösztöndíj.
2013. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudom... és első alapképzés. Állami ösztöndíjas képzés.
2013. márc. 27. 21:02
 5/16 anonim válasza:
88%
Nem tudok érdemi választ adni, mert tényleg nagyon kemény helyzet amiben vagy, de ilyen szülők mellett szerintem nem érdemes maradni. Nem fogsz tudni önálló életbe kezdeni, ameddig így lekorlátoznak. És nem is igazán egészséges, hogy 21 éves korodban még ezt csinálják. Természetesen a döntést neked kell meghoznod, de ilyen környezetben sosem fogsz békességre lelni. Ha mást nem is tudok tenni érted, de remélem, hogy jobbra fordul majd az életed :)
2013. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Szedj össze szeptemberig annyi pénzt amennyit tudsz és röhögj a képükbe, mást nem tudsz tenni, különben idegileg kicsinálnak teljesen.
2013. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Mi a pontos neve amire nem engedtek és mit mondanak, miért?
2013. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7%

Tudnom kellene milyen szak, mert ha jogásznak szánnak vagy orvosnak azt meg ők felejtsék el.

Ha te művész szeretnél lenni, azt is nyugodtan felejtsd el.

Főiskolánál komolyabbat ne vállalj be, a munkaerőpiac változik, a személyiséged is változik, a szüleid meghalhatnak, betegek lehetnek. Főiskolai diplomával is vannak átképzések okj-s tanfolyamok. Az egyetem túl hosszú -saját tapasztalat- megváltozik az ember menet közben. És már bocs, de elég idős vagy valóban, nem öt év az egyetem. Engem 21 évesen vettek fel 29 évesen lett diplomám, átképezni magam nem volt erőm. A szüleim nekem is elég erőszakosak voltak az iskola válazstásnál.

Szóval gondold át.

Érdekes, hogy vidéki vagy, nem gondoltam volna hogy vidéki családokban is ekkora a terror a tanulás terén.


Szólhatnál a szüleidnek, hogy az adott diplomáddal nem is biztos, hogy pénzt tudsz keresni, mikor fogsz szülni stb. Nincs normális rokonod?

2013. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez már nem normális, hogy ilyen szinten befolyásolni akarják az életedet. Biztos van valami oka, hogy ennyire be akarnak börtönözni Téged. Ha a szüleid felől nincs hajlandóság a vélemény változtatásra, akkor csak két lehetőség van. Vagy velük maradsz és azt teszed, amit ők akarnak vagy elhagyod őket, és megpróbálsz egyedül boldogulni. De próbáltál velük erről beszélni? Rákérdeztél, hogy miért nem engedik?
2013. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Márpedig előbb-utóbb el kell menned onnan. 21 éves vagy, nem 16, el tudod dönteni, hogy menni akarsz-e. Most menj, mert később még nehezebb lesz.

Azt nem tudom, mit akarsz tanulni, de olyat tanulj, amit érdemes. Tedd fel magadnak a kérdést: ezzel a diplomával 99,9 %, hogy találok állást? Ha a válasz igen, tanulj. Ha nem, akkor keress állást és úgy költözz.


Az élet rövid ahhoz, hogy semmiségeket tanuljon az ember.

2013. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!