Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ésszerű magyarázat erre a...

Van ésszerű magyarázat erre a bejelentésre? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve élünk együtt. Heteken belül megszületik a kisbabánk. Táppénzen van egy ideje, mert itthon elég sok maszekja van. Kap 72 E táppénzt, én 110E körül. Ebből van egy kocsitörlesztőnk, a telefonszámla, a net, a tankolás és a kaja, amire minden hónapban fizetünk.Ez össz. olyan 140-150E Ft.Emellett ő cigizik,ami plusz 30 E és mindig kitalál valamit, ami miatt a hónapunk mínusszal kezdődik.

Emellett itthon megmaszekol 50E körül.Eddig minden ok volt, elvoltunk anyagilag az ilyen "kisebb plusszok" kivételével.Tegnap este hazajön és bevágja nekem, hogy innentől kezdve nem ad nekem a maszek pénzből, hanem befekteti alkatrészekbe és elkölti, amire úgy érzi szüksége van. Ezt úgy nekem vágta, mint ha eddig elvettem volna tőle ezt a pénzt vagy nem az ő kiadásai lennének 4x magasabbak, mint az enyémek.

Mióta itthon vagyok nem vettem magamra semmit, egy kismama nacim van és tényleg semmi hülyeségre nem költök. Az autó az ő nevén van, a telefonszámlája sokkal több, mint az enyém, cigizik(nem akármilyet, 2 dobozzal egy nap). Mindent aukciós oldalakról vettem meg a picinek abból, amit magamon megspóroltam. Mert ő nem igazán mond le semmiről, sőt, tegnap este még elkért tőlem 2300Ft-ot, mert ő vett cigit és ugye az közös költségből megy....Sosem járkál el pénz nélkül, mindig mindent megkap, amit akar még akkor is, ha nekem emiatt nem jut arra, amit szeretnék.

Ő volt nagyon meghúzatva a gyerekért, évek óta nyaggat, de nekem még csak láttam elérkezettnek az időt, most mégsem vállal semmi lemondást érte.

Egyszerűen nem tudom mi lett vele. Tök jól elvoltunk. Mikor valami plusz kiadás volt Neki, mindig mellette álltam, kisegítettem, Nem volt olyan, hogy enyém vagy tiéd. Erre most jön ezzel. Szerintem ő úgy van vele, hogy én továbbra is fizetem a cigit, a tankolást(csak a vizsgálatokra hord, ami egy hónapban 4 alkalom, 20km innen),veszem a kaját, fizetem a telefonszámlát meg a picinek a dolgokat, ő meg a maszekból éli az életét.

Tehát én vonjak meg magamtól mindent, ő meg részben önállósul pénzügyileg, hogy nehogy már neki ne jusson.

Milyen viselkedés ez?

Jogosan esik ez nekem nagyon rosszul?

Mit tehetnék?

Előre is köszönöm a tanácsokat!


2009. szept. 18. 11:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Azt gondolnám, erre nincs ésszerű magyarázat! Ha egy férfi, aki hamarosan apa lesz ennyire felelőtlenül gondolkodik, ennyire nem érdekli a párja és leendő gyermeke, azzal nem igen tudsz mit tenni. Azt tanácsolnám, hogy várd meg, megváltozik e a szülés után, ha meglátja a pici gyermekét. Ha utána sem látsz javulást, kezd el gondolkodni a jövőtökről, mert akkor már nem csak magadért felelsz, hanem egy külön álló emberkéért is.... nehéz a helyzeted, de ne feledd, a gyermeked és a boldogságotok mindennél fontosabb. Ha stresszes leszel, ha nem tudsz csak a babára koncentrálni, az kihat a szoptatásodra, a lelkiállapotodra, a baba lelkiállapotára... ezt mindig tartsd szem előtt...

Kitartást!

2009. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, itt az ideje, hogy külön kasszát javasolj. Még abból a pénzből a gyerekkel is jobban kijössz, mint ha közösködsz vele. Akkor majd elkezd vakarózni és átgondolja a dolgot. Hála istennek az én férjem nem ilyen. Kitartás, és ha nem változik a helyzet, akkor meg kell szabadulni tőle, mert ő élni fogja a világát, te és a baba meg jó lesz, ha enni tudtok.
2009. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Mondd neki, hogy OK, felőled mehet a külön kassza!!!

Minden csekkhez kérd el a felét tőle! Tankolásba, kajába, mindenbe! Neked több a fizetésed!!!

A cigijét meg ha neki van külön pénze, akkor azt abból vegye, az nem közös, az nem ennivaló, az nem kötelező. A kötelező dolgokat külön fizetitek, aztán a többit mindenki ossza be maga!

Ne aggódj, észbe fog kapni rögtön.

Szépen vezesd elő neki hogy gondolkoztál, igaza van, ami az övé, az az övé. De akkor ami a tiéd, az a tiéd...

Aztán lássuk, egye meg, amit főzött.

2009. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mondtam neki tegnap, hogy ok, akkor innentől kezdve a cigi már nem közös, abból bőven megvan a gyereknek a pelus egy hónapra meg egy jó része annak, ami kell.

erre azt mondta, hogy tudta, hogy túl fogom dramatizálni a dolgot.Na nem, majd hagyom, hogy ő éljen mint egy kiskirály, nekem meg ne jusson semmire...

2009. szept. 18. 12:34
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt nem is mondtam, hogy pár hónapon belül munkanélküli lesz. jó, ha fog kapni 45E-et.

Szerintetek az megoldás lenne, ha úgy csinálnám, hogy annyit adjon haza a maszekból, amennyivel kiegészítve az ő pénze annyi, mint az enyém?Mert akkor, ha kifizetnénk mindent még maradna egy kicsi, amit én vele ellentétben félretennék, ha ne adj' Isten történne valami.

Most még könnyű lenne neki, mert sokkal nem kell olyan sokat adni, aztán majd rájön, ha munkanélküli lesz, hogy az egész maszekját ideadhatja. Akkor észbe kapna, hogy egyedül nem menne semmire, akárhogy is vagánykodik...

2009. szept. 18. 12:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
szia! nővéremnek van sok pici ruhája azt hiszem még meg van ..nem tom..olcsón adja el..ha kell a link.akkor írj és megadom.
2009. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Köszönöm, aranyos vagy.örülök, hogy vannak még ilyen emberek! Szerencsére már minden megvan. Nem arról van szó, hogy nem jutna, hanem arról, hogy nekem kell mindig mindenről lemondani, ahhoz, hogy minden meglegyen.

Ok, azt mondják, hogy egy nő magának szüli a gyereket, de attól még van apja is. Most olyan szinte, mint ha két gyerekem lenne, pedig a picurka még meg sem született.

2009. szept. 18. 12:44
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a haverjai beszélték tele a fejét?
2009. szept. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom! Igazából egy haverjával találkozik napi szinten, akivel együtt dolgozik. Most közös vállalkozást akarnak, de én nagyon úgy látom, hogy a párom sokkal jobban belelovallja magát, mint a haverja. Mostanában tiszta ideg, állandóan pörgeti magát, gondolkozik, hogy mi hogy legyen. mondtam neki valamelyik nap, hogy inkább beszélje meg velem ezeket a dolgokat, mert nem jó, ha magában örlődik. Elkezdte mondani a dolgokat és ebből nekem az jött le, hogy ő magára vállal mindent, a másik srác meg csak van. Finoman megjegyeztem, hogy nem kellene ebbe belemennie, de hajthatatlan. Lehet, hogy ezért akar külön kasszáskodni, hogy bele tudja ölni a pénzt a vállalkozásba. De nem a családja kellene, hogy első legyen? Nem neki kellene ellátnia a családfő szerepet?

Azt pedig egyébként sem tudom neki megbocsátani, hogy akkor tett ki ennek a bizonytalanságnak, mikor a legnyugisabbnak kellene lennem.

2009. szept. 18. 13:39
 10/14 anonim ***** válasza:
ne aggódj. majd lesz valahogy:) ez most lehet hülyén hangzott, de így van. vállalkozás úgy, hogy ő csinál mindent? miért hagyod? ezt nem beszélitek meg ti? ti nem éltek együtt, csak együtt laktok. az más. teljesen elmegy melletted, te meg hagyod. mindent ráhagysz, állj a sarkadra. gondolkodj el, hogy lenne igazságos, úgy, hogy jó legyen a gyereknek is elsősorban!!!, aztán vázold fel neki. ha nem tetszik mehet. ki tudja ha megszületik a gyerek, megváltozik és újra összejöttök. gondolom nem akar vasárnapi apuka lenni, ez is legyen egy érved. 50ezret nem akar hazaadni? a cigi egyáltalán miért ovlt közös? te cigizel? az autó az ő nevén??? akkor miért te fizeted a kocsitörlesztő felét? (kocsitörlesztőnk-et írtál) gondolkodj el magadban is egy kicsit, ne csak benne. de siess mertm ár nincs sok idő a baba születéséig, lenne addig lerendezni a dolgot, nem?
2009. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!