Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszólsz abba hogy a párod...

Beleszólsz abba hogy a párod mire költi a pénzét?

Figyelt kérdés
Rezsit, élelmet közösen, felesben fizetjük. Ami marad pénzünk, abból azt vásárolunk amit szeretnénk. Ruhát, cipőt, és parfümöt. Ebből van a cirkusz mindig. Kiskorom óta illatszer mániás vagyok. Férjem nem érti ezt meg, szerinte fölösleges pénzkidobás. Már ott tartunk, hogy dugdosnom kell előle az illatszereket, mert mindig megjegyzést tesz, és ez még az enyhébb reagálása, inkább napokig duzzog, cirkuszol miatta. Én nem szólok a századik csavarhúzóért, vagy bármilyen szerszámért, óráért, vagy a számítógéphez valóért, de Ő szól a parfümért, amit veszek magamnak. Hogyan tudnám elérni Nála, hogy ne érdekelje ez a mániám?
2013. márc. 25. 13:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
36%

Hát szerintem semmi köze hozzá, de, ha tényleg annyira illatozol tőle, hogy az már kellemetlen, és a helység is "bűzlik" a párfümtől, akkor a kedves párodnak igaza van.

Érzékeny vagyok a szagokra és meg tudom érteni, ha másnak hasonló jellegű problémája van. Elég kellemetlen és büdös is.


Ha nem bűzlik minden az illatszerektől és te sem, akkor le a drága párod ezt túl lihegi. Ha meg igenis tömény parfüm szag van, akkor változtass!

(Mivel te úgy is azt fogod mondani, hogy nincs tömény parfüm szag, így kérj meg egy külső személyt, hogy szagoljon körbe a lakásban és téged is.)

2013. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

14:03 Ilyen férj is van? El sem hiszem!:)


Igen, minőségi parfümöket gyűjtök. Kinek az ékszerek, kinek a festmények, cipők, táskák, stb... a "mániája", Nekem az illatszerek. Neki semmilyen parfümöm nem tetszik, sem az enyémek, sem másé. Nem kérem hogy rajongjon értük, csak annyit, hogy nem cirkuszoljon, és ha nem is teszik neki, hunyjon szemet, és próbáljon meg úgy tenni, mint akit nem érdekel. Ezt hogyan tudnám elérni Nála szerintetek?

2013. márc. 25. 14:13
 13/26 A kérdező kommentje:

14:09

Családom, kollégáim, ismerőseim mind-mind azt mondják, hogy a férjemmel van a baj, mert nagyon is kellemes illatom van mindig. Nem erős, nincs körülöttem elviselhetetlen parfümfelhő, ismerem a mértéket. Még a férfi kollégáim sem tartják tolakodónak, sőt...

2013. márc. 25. 14:18
 14/26 anonim ***** válasza:
74%
Én is parfümmániás vagyok :) Mi is úgy kezeljük a pénzt, mint ti, mindent kb. felesbe, egy bizonyos összeget leteszünk mindketten (a fizetésünk nagyjából egyforma), mert a házat újítgatjuk, ezen kívül nem szólunk bele egymás dolgaiba. Ha látja hogy a címkét a ruháimon, cipőimen kicsit kimered a szeme, de nem szól be. Ő meg másra költi amit én nem értek meg. Nem gondolkodhatunk mindenben egyformán.
2013. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

Szomorú, pedig egy valóban szolid és kellemes parfüm nagyon jó dolog, én magam nem szoktam használni, de ha valakin érzek egy hozzáillő, kellemes illatot, az jólesik :) Remekül kiegészít egy ápolt, csinos, jólöltözött embert.


De ha 14 éve ilyen a férjed, nem hiszem, hogy megváltozna :(


Ami a kérdést illeti, dehogy szólok bele, bár mostanság úgyis a ház viszi el minden megmaradó pénzünket. Továbbá mi nagyon hasonló ízlésűek vagyunk s egyikünk sem szórja a pénzt, viszont rendelkezik hobbikkal s különben sem veri a fogához a garast, amire megéri, vágyunk rá, örömet okoz és telik, arra miért ne.

Ha nincs valami nagy közös project, akkor a saját pénzét nyilván arra költi, amire akarja. Egyszer vett egy motort és kölcsön kért tőlem félmilliót, akkor még nem voltunk közös kasszán, de amit visszaadott, az úgyis belefolyt később a házba :) De 270 ezres objektívet is vett a félprofi fényképezőgépéhez, azt az egyet nem tudta olcsóbban megoldani s kellett, így az ugyanolyan helyes döntés volt, mint nekem a turmix vagy a dekopírfűrész :) Motort pedig én is vettem, úgyhogy azt sem irigylem tőle ;)

Akkor van gond, ha valaki olyat vesz, amire nem telik. Esik szét a ház, de ő valami drága gépet vesz, ami nélkül lehet élni, ilyenek. A hobbi nehezebb, mert ha pl. van motor, akkor menni kell vele, max kicsi, válogatott túrákra, de kell :) De alapfokon motorozni, akárcsak fényképezni, nem drága hobbi. Antik autókat vagy gyémántot gyűjteni, az a drága hobbi ;) Ez majdnem szó szerint egy fotós oldalról van, valami rámutatott eme aranyigazságra.

2013. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
63%

14:03 vagyok


Van,de nem adom :)

Rossz szava nincs,pedig csizmám kb 30 pár van,össz lábbelim 100-120 körül (na jó,egyik se volt 15ezer fölött,inkább 10ezer alattiak)

Pedig mi közös kasszán vagyunk,egy számla két kártyával (és kb hasonló fizuval)


De előtte csak olyan férfiakkal kerültem össze,akik egy turkálóból vett táskára is azt mondták,hogy az minek,feleslegesen költök,miért nem elég 1 táska.Pedig csak jártunk,együtt sem éltünk...


A férjed nem költ olyanra amire azt tudod mondani,hogy felesleges?

Találj olyat,tuti van,és csináld amit ő,majd ráébred,hogy ő se piszkáljon téged.

2013. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Okoskanak szeretettl: A tárolás komoly figyelmet igényel, mert a levegő, a hő és a fény is árthat neki. A felbontott parfümben ugyanis kárt tesz a levegő, a legjobb, ha hűvös és sötét helyen tároljuk. Szerencsére a permetezőfejjel ellátott üvegekben minimális a levegővel való érintkezés. Ha a megkezdett flakon nincs közvetlen napfénynek kitéve, és a helységben nincs több 20 celziusz foknál, az illat több mint fél évig használható. Eredeti bontatlan csomagolásban több mint egy évig is kibír. Az a parfüm, melynek megváltozott a színe, többnyire sötétebbre, és a kupaknál kristályos gyűrű alakul ki, általában már elöregedett. A parfüm savanykás illata is jelzi, hogy a terméknek már lejárt a szavatossági ideje.
2013. márc. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

14:47 Irigyellek!:) Még sok-sok boldogságot kívánok!

De igen, Ő is vesz olyan dolgokat, amik meg számomra fölöslegesek, de Én nem szólok érte, sőt, örülök neki, hogy boldoggá teszi egy-egy szerszám. Napokig képes egy szerszámot nézegetni, mutogatni Nekem, hogy milyen szép, milyen jó. Pedig szerintem ugyanolyan mint a többi, van belőle már száz, még sem mondom, hanem mosolygok hozzá, és dícsérem, hogy milyen jó vásárt csinált, biztosan kellett neki, ha megvette. Látom rajtam hogy mennyire örül neki. Ő vesz egy-két minőségibb cipőt, azt hordja évekig, szerinte bőven elég az a pár darab lábbeli, póló, nadrág, ing, stb... Egyébként nagyon ápolt, jól öltözött férfi, és még jó illata is van mindig, tusfürdő, de még a szappan illata is megmarad rajta sokáig. Arcszeszt is használ. Nekem sem szól semmiért, de a parfüm örök veszekedés téma. Mert hogy mennyire drága, "löttynek" nevezi. Persze, amikor már nagyon feldühít, Én is odavágom neki, hogy minek annyi csavarhúzó, de az hasznos szerinte, és akkor elmagyarázza hogy miért. Na, itt belefáradok, és ráhagyom.

2013. márc. 25. 15:09
 19/26 anonim ***** válasza:
19%

Jó olvasni, hogy ma még vannak olyan emberek, akiknek van pénze parfümöket, cipőket gyűjteni!

A férjed hobbija hasznos, de a tied nem. Főleg akkor, ha különféle illatokat, márkákat gyűjtesz.

Engem úgy tanítottak fiatalkoromban, hogy egy nőnek akkor van kellemes illata, ha nem érzik rajta a parfüm, csak sejteni lehet. Azonfelül szabály, hogy a parfüm illatával megegyező legyen az arckrém, a púder, minden használt kozmetikum. A különféle illat nem kellemes, zavaró összhatást kelt.

Ezt az elvet azóta is betartom.

Ami a kérdést illeti: közös számlánk van a férjemmel. Abból fedezzük a kiadásokat. A nagyobb tételek vásárlását közösen megbeszéljük. A "fölösleget" pedig félretesszük. Mind kettőnknek van havonta egy meghatározott összegű költőpénze, amit arra költ, amire akar.

2013. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

15:03 Miért is kellene dicsekednem vele, vagy kinek? Nekem érték, másnak nem, ez Engem nem érdekel, mint ahogyan az sem, hogy kinek mi a mániája.

Arra szeretnék választ kapni, hogyan "szereljem" le valahogyan a férjemet, amire már már kaptam is sok hasznos választ. Nem igazán piacos löttyökről van szó, nem tudom ezt miből szűrted le? 5 évig dolgoztam egy nagyon szép parfümériában, és ez még erősített is a mániámon.:) A férjem nem tahó egyáltalán, ezt Én nem állítottam Róla sehol.

2013. márc. 25. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!