Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszólsz abba hogy a párod...

Beleszólsz abba hogy a párod mire költi a pénzét?

Figyelt kérdés
Rezsit, élelmet közösen, felesben fizetjük. Ami marad pénzünk, abból azt vásárolunk amit szeretnénk. Ruhát, cipőt, és parfümöt. Ebből van a cirkusz mindig. Kiskorom óta illatszer mániás vagyok. Férjem nem érti ezt meg, szerinte fölösleges pénzkidobás. Már ott tartunk, hogy dugdosnom kell előle az illatszereket, mert mindig megjegyzést tesz, és ez még az enyhébb reagálása, inkább napokig duzzog, cirkuszol miatta. Én nem szólok a századik csavarhúzóért, vagy bármilyen szerszámért, óráért, vagy a számítógéphez valóért, de Ő szól a parfümért, amit veszek magamnak. Hogyan tudnám elérni Nála, hogy ne érdekelje ez a mániám?
2013. márc. 25. 13:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Na most ha egyszer minden közös terhes elfeleztek, és azon felül marad pénzed, miért fáj neki, hogy olyasmire költöd, amit szeretsz - még ha relatíve felesleges is?


Az a te költőpénzed, te gazdálkodsz vele, ennyi.

2013. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le és beszéld meg vele, hogy a te pénzed, és arra költöd, amire akarod, valamint hogy ha te sem szólsz bele az ő pénzköltési szokásaiba, akkor neki sem illene a tiédbe.


Egyébként én sem szólok bele, kivéve ha valami extra nagy összegű dologról van mindkettőnket érintő témáról van szó. Bár ezt sem beleszólásként kell elképzelni, hanem úgy, hogy leülünk és megvitatjuk, hogy valóban megéri-e az adott dolog a pénzt vagy sem, stb.

2013. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Nem szolok bele, az o penze.

OFF Tudtad, hogy a parfum 1 evvel a felbontas utan mar nem ugyanolyan illatu, mint az eredeti?

2013. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ruháért, cipőért nem szól, de az illatszerért igen, főleg a parfüm veri ki Nála a biztosítékot. Szerinte fölösleges, és drága. Nem minden hónapban veszek, egy évben kb. 2-3-szor, el is használom általában. Minden nap közli hogy fújj, milyen erős "szagom" van, és szokjak le róla, mert Ő utálja. 14 éves házasok vagyunk.

2013. márc. 25. 13:55
 5/26 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem is csak azért nem éri meg, mert 1-2 éven belül lejár, "besavanyodik". Ha mindennap is használsz, akkor sem fogy el, és nagyon drága.
2013. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
jövedelmem a közös számlánkra megy, sosem kérdeztem mire költi, és nem bánom, ha magára is költ
2013. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nálam elfogy, de ha nem az sem baj, egy kisebb gyűjteményem van belőlük. Polcom díszei. Csak azt nem értem, hogy Ő miért nem örül annak, aminek Én? Ha valamilyen alkalomra ajándékba parfümöt kapok családtagoktól, rokonoktól, barátoktól, a férjem már akkor fintorog, pofákat vág, amikor átadják.
2013. márc. 25. 13:59
 8/26 anonim ***** válasza:
56%
arra nem gondoltál, hogy nem magával a parfümmel van a baja, hanem kimondottan csak azzal a fajtával, amit te használsz? lehet nem ízlik neki, van ilyen, próbálj ki más, kevésbé erős, kevésbé édes illatokat, (már ha ilyet használsz), vagy menjetek el ketten parfümöt nézni, hátha megtetszik neki vmelyik, amit rajtad is szívesen szaglászna. :)
2013. márc. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

Nem szólok bele,nincs is miért,nem szórja a pénzét.


Velem ellentétben,én cipő és táskamániás vagyok.

De az én párom a tiéd ellentéte,ő a kisszobát megcsinálta nekem félig cipős szobának,rendes kis polcrendszert barkácsolt.És meg is lep egy egy szép darabbal (nem jöttem rá még hogy hogy tudja ennyire eltalálni a méretem,hisz egyik csizmából 7-es,másikból 8-as kell,van amiből 9-es,attól függ hogy méretezik...)

2013. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
Minőségi parfümöket gyűjtesz vagy azokat a rémbüdös, nagyon erős, pár ezer forintos löttyöket?
2013. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!