Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelitek, élitek...

Ti hogyan kezelitek, élitek meg, ha a szüleitekkel nincs közös témátok?

Figyelt kérdés

Az a gond, nem vagyok már kamasz, huszonéves vagyok, de anyagi okok miatt még a szülői háznál lakom. A probléma, hogy szinte semmilyen közös érdeklődés nincs a szüleim és köztem. Engem érdekel az írás, a fényképezés, dobolás, nagyon kedvelem a technikai sportokat (Forma-1), de őket ezek nem érdekli. Nehezményezem ezt, mert folyton csak másokkal vannak elfoglalva, vagy a nővérem párkapcsolatával vagy a szomszéddal, de amit én mondok, mondanék, az nem érdekli őket, érzem ezt. Engem meg nem érdekelnek azok a dolgok, amik őket. Pl aput a politika.

Ti ezt hogyan viselnétek? Mit kéne tennem?


2013. márc. 24. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

úgy, hogy nem várom, hogy őket érdekelje az, ami engem, ha én sem érdeklődöm az ő hobbijuk... stb. iránt


ha azt akarod, hogy érdekelje őket, hogy kérdezzenek felőle,

érdeklődj te is!

Vagy csak mesélj spontán!

2013. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beszélgetnék velük az időjárásról és hasonló témákról, ennyi.
2013. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nalunk az a kozos tema, hogy meghallgatom anya es apa gondjait, adok tanacsot, segitek, amiben tudok, de soha nem hallgatnak ram, mert en csak 27 eves vagyok, majd ok tudjak. Igy hibat hibara halmoznak, majd jon a telefon, kellene penz, vagy kocsi, vagy barmi, persze ok sohasem ismerik el, amit mar kezdek unni. Igy ha megtargyaltuk az epp aktualis bajaikat, akkor megkerdezik, hogy hogy vagyok, ferjem, unoka? Elmondom, majd jon az idojaras, es hogy ki mit fog csinalni hetvegen. Nem szamithattam rajuk eddig, es el sem fogadjak a tanacsomat, igy rafaznak mindig. Gyakorlatilag adom a havi apanazst, ami nem eleg nekik, bele sem gondolnak, hogy nem tudok tobbet kigazdalkodni. Mindenki jo valamire, ha masra nem is, egy elrettento pl-nak, tudom, hogy nem szabad gyereket nevelni. Fel a fejjel!
2013. márc. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképp vagyok, bár engem érdekel a politika, csak kicsit más szinteken, mint apámat. :/

Úgy vagyok vele, hogy az egyetemi dolgokról is régen meséltem nekik, de abszolút nem értettek soha semmit, hetekig cikiztek azért, mert megbuktam 3-szor egy tárgyból (mintha nem lenne még másik 6 alkalmam, amúgy ez volt az egyetlen ilyen eset, amúgy 4-es átlagom van). Bár apám vállalkozó, a vállalkozás haldoklik, én pedig közgazdász leszek, próbálok neki üzleti tippeket adni, de mégcsak el sem gondolkozik rajtuk, teljesen hülyének néz engem. Az, akivel értelmesen el tudok beszélgetni akármiről és partnernek tekint a beszélgetésben, az keresztapám, szóval az ilyen témákat kivesézem vele. :) Apámék meg maradjanak csak maguknak, a falubeli alkoholistákkal biztos jobban megértik magukat, hisz többet adnak az ő szavukra, mint pl az enyémre.

2013. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Dobj be egy iskolai sztorit, meséld el, hogy mi történt aznap, vagy csak fecsegj mimdenféléről! :) nekem sokat segített néha :)
2013. márc. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok iskolás :)
2013. márc. 26. 16:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha együtt akarsz lenni velük, akkor valami játék - kártya vagysakk, esetleg társasjáték jól jöhet. Kirándulás, kemény gyaloglás is jó. De amúgy nem kell eröltetni a dolgot. Már nagy vagy, mindenki éljen a saját világában. Estleg megkérdezed, hogy vannak, mi újság a rokonságban, ilyesmi. És ha van valami jó alkotásod, megmutathatod, vagy megkérdezed, ők csináltak valami érdekeset. Ennyi elég. De az fontos, hogy mindig jó dolgokat mondjál. (Képzeljétek, valami nagyon izgalmas fémötvözetet sikerült előállítanom!)(Az az újság, hogy a volt osztálytársam összeházasodott a főnökével, nagyon szép esküvő lesz, mi is meghívottak vagyunk!)
2013. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!

én 22 éves vagyok, szintén ilyen helyzetben

hazamegyek iskolából. vagy munkából akkor csak a szokásos mi volt az ebéd és társai szöveg megy aztán nincs is miről beszélni, mert anyuék csak a tv-t nézik, meg a kerti munkákról tudnak beszélni, vagy a bátyám magánéletéről vagy másokról beszélnek, engem meg az iylen témák nem érdekelnek, engem a vonatok, sport, színház érdekel, de amikor elkezdek beszélni valamiről,ami őket em érdekli, akkor a mostofaterom elkezd pl arról beszélni, hogy mi volt a tegnapi filmben

2013. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én igyekszem elkerülni az olyan helyzetet, hogy apámmal ketten legyünk egy légkörben, mert nekünk sincs közös témánk. Ha mégis "beszélgetés" kezdeményezésre kerül a sor akkor kínosan érzem magam, próbálok hamar szabadulni
2013. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az unokatestvérmnek nincs közös témája a szüleivel, azok annyira sötétek, nekem meg az apóssokkal és anyósokkal nem volt közös témám soha.


Nehéz megélni, főleg, ha az épp aktuális páromat akarják nézegetni, én meg unom az egészet, olyan felesleges, előbb vagy utóbb elhalnak és emlékezni sem fogok rájuk annyira nincs közös semmi.

2013. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!