Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még akinek hasonló "esemén...

Van még akinek hasonló "eseménydús" az élete?!

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt.2 éve vagyok itthon a gyerekünkkel, minden rendben van, úgy átlagosan, de nekem pár dologból most nagyon betelt a pohár, én túlzom el vagy nem?

Kíváncsi vagyok a véleményetekre:

Egész nap a gyerekkel vagyok, szervezek programokat, ismerősök kollegák, barátok, mikor hogy.

Párom 12 órázik váltott műszakban.Ha nappalos akkor reggel korán megy, hazaesik a fürdetésre, eszik és elalszik ott ahol van.Megértem, nem csak fizikai még szellemi munkát is bőven végez, hulla fáradt lehet.

Ha éjszakás akkor délután megy el és reggel ér haza, majd alszik délutánig,pont akkor kel fel amikor a gyerek az ebéd utáni alvást kezdi jóízűen(nem találkoznak) kb 1 órát ha itthon tölt, készítek neki enni, és miközben elfogyasztja újságot olvas, és indul dolgozni.

A bajom az, hogy gyakorlatilag semmi kommunikáció, "kapcsolat" nincsen közöttünk a munkahelye miatt.

Hétvégén, általában alszik délig, majd megebédel és folytatja az alvást délutánig,vagy a szótlan tévézést.

Nagyon el vagyok keseredve:(

A házas életünkkel minden rendben, és az apróbb érintésekből, jelzésekből is jut,szeretjük egymást, de azt hiszem szép lassan megőrülök egyedül.Szeretnék beszélgetni vele, hiszen nagyon izgalmas és friss gondolkodású ember, jó humorú és kedves, de mióta erre a munkahelyre átjött(12 órázás), nincs is életünk...Remélem érthetően írtam le.....


2013. márc. 24. 01:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy szombat este néha a nagyszülőknél tölti Manó az éjszakát így kettesben tudunk lenni ami nagyon jó.Talán azért fakadtam most ki, mert szombat van, egyedül vagyunk, vacsora után pedig filmet néztük kettesben, de a felénél már horkolt.Most is alszik a nappaliban:(
2013. márc. 24. 02:05
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Erre pedig nincs más megoldás, mint az, hogy amikor ketten vagytok le kell ülnötök és ezt megbeszélni, nyugodtan! Mond el azt is, hogy teljesen megérted, hogy kimerült, sokat dolgozik, de mondjuk az újság helyett néha beszélgethetne inkább veled, mert te nem bírod sokáig az egyedüllétet és szükségetek van egymásra, mert ezt jelenti a házas élet!

Sok sikert! (:

2013. márc. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

hát nekem nincs ilyen tapasztalatom, de kívülről gyakran látom, hogy mennyi család életét nehezíti meg a rengeteg munka. nagyon rossz lehet, de gondolom kell a pénz, ezért igazából hálásnak kellene lenned a férjednek hogy eltart. ez a rossz benne, hogy szinte nincs más megoldás pillanatnyilag. új munkát keresni lehet, de mikor? ha ennyit dolgozik valaki munkát keresni sincs ideje.


viszont lassan megnőnek a gyerekek, és akkor már te is el tudsz menni dolgozni. kis rendszer lesz majd, és a férjednek se lesz muszáj ennyit vállalnia.

2013. márc. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, persze értem, igazatok van.

Hálásnak hálás vagyok de nem azért mert eltart, szerencsés helyzet lévén mert nagyon jó a gyedem így erre nincs szükség (4 hónap múlva megyek vissza dolgozni) és akkor még jobb lesz.De a pénz kell (chf hitel...), így munkahely váltás ilyen munkaidő mellett valóban lehetetlen:(

Próbáltam már beszélni vele, meg is értett.Én is őt.De reggel folytatódik minden ugyanúgy.

2013. márc. 24. 02:28
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

A legnagyobb probléma az, hogy neked tökéletesen igazad van a saját szempontodból. A férjed viszont nem lustaságból alszik ennyit, hanem valószínűleg azért, mert tényleg fáradt. A 12 órázás eleve kimerítő, ugyanez váltott műszakban szinte garantálja, hogy folyamatos alvás-restanciája legyen. Mikor hozza be? Hétvégén. Aztán indul az újabb taposómalom...

Nem tudom mióta csinálja ezt, mert lehet, hogy az alapra még rátesz a tavaszi fáradtság is. Ha megjön a jóidő, talán rá lehetne venni, hogy a hétvégékből legyen legalább egy sétálós, kirándulós nap, ami alkalmas arra is, hogy jókat beszélgessetek. Esetleg rábeszélhetnéd, hogy vizsgáltassa ki magát, nincs-e vitamin, vagy vashiánya, ami tetézi a fáradtságát. De mindenek előtt értesd meg vele, amikor kettesben vagytok gyerek nélkül, hogy neked fontos lenne ha gyakrabban beszélgethetnél vele. Értékeled, hogy sokat dolgozik, tudod, hogy hét közben nagyon elfárad. De ettől még szükséged van a társaságára, mert érdekel a véleménye, szereted a humorát, és neked hiányzik, hogy ebből nagyon keveset kapsz. Ne szemrehányást tégy, inkább a segítségét kérd, hogy megoldást találhassatok.

2013. márc. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanez a helyzet nálunk, csak nincs gyerek és én vagyok a ffi.

Mi mióta külföldre költöztünk másfél éve egymástól teljesen eltérő műszakban dolgozunk, én este 6-tól reggel 3-4ig, ő reggel 7-től este 5-ig, azaz amikor a párom a metrón ül és jön haza akkor én már a buszon és megyek dolgozni. Heti 1 szabadnapom van, akkor tudunk közös programot szervezni, együtt lenni és kifújt.

Megbeszéltük hogy ez így nem megy tovább és most is azért voltam fent ilyen korán még mert munkákra jelentkeztem.

Neki főleg az eleje volt pokoli nehéz egy idegen országban, barátok, ismerősök nélkül úgy hogy még a nyelvet sem beszélte tökéletesen és engem is alig látott. Most már abból a szempontból könnyebb hogy kialakultak kapcsolatai, tud egy kis társasági életet élni. Egyébként egy hős a szememben hogy ennyi mindent megtett és kibírt, ajándéka egy jegy gyűrű lett múlt héten. :)

Szóval én átérzem a helyzeted, ha tud akkor váltson munkát a férjed, mert ok hogy kell a pénz, de ha közben rámennek a kapcsolatai és úgy nő fel a gyerek hogy nem is látja közben az azért pénzben nem mérhető veszteség.

2013. márc. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Bocs, de számomra elég önzőnek tűnsz. Szerinted jó ez a férjednek? Biztosra veszem, hogy neki is ugyanolyan rossz, csak nincs ideje elmondani, mert értetek dolgozik ennyit. Mi lesz akkor, ha te is visszamész dolgozni? Hm? Még annyit sem találkoztok, de akkor is egy család lesztek!
2013. márc. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ez Magyarország, de fogd fel úgy hogy mindig jobb ha dolgozik mint munkanélküli lenne fél éve... és igen tiértetek dolgozik. Sajnos nagyon sok családot tönkretesz amit leírtál! Lehet h jobb lesz ha dolgozni mész, és nem kell ezen gondolkodnod és neked is gyorsan fog telni az idő. Igaz hogy ezzel nem lesztek együtt sokszor de nem veszed észre annyira. De megértelek h így érzel mert így élni olyan mintha 2 ember csak egymás mellett élne
2013. márc. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha azt tennéd, hogy amikor elalszik, te felveszel valami szexi kis rucikát szoknyával, bugyi nélkül, ráülsz a hasára és elkezded az arcát finoman nyalogatni? Aztán amikor felébred, a fülébe súgnád, hogy "meglepetés édesem..." :):)
2013. márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem ez nem lenne rossz, én tuti élvezném. Ha ébredés után nincs egyből a toppon, légy vele türelmes, a fáradtság teszi.
2013. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!