Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te mit tennél? Volt valaki...

Te mit tennél? Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Férjem szülei nem túl megbízhatóak... az apja alkoholista az anyja pedig elég furcsán áll a férjemhez (értsd ha köszön neki, akkor nem az arcára ad puszit, hanem a szájára, kézenfogva akar vele sétálni, de férjem ettől viszolyog) sokszor azt veszem észre, h kisajátítaná magának a férjemet még így is, h elég messze lakunk egymástól.

Van egy gyermekünk, soha nem engem hív fel, h hogy van? Hanem férjemtől érdeklődik, már ha eszébe jut. Ha felhívja, akkor is az a lényeg, h mi van veled kisfiam? Rólunk egy szót sem v nagyon tömören kérdez.

Férjem állítása szerint semmi baja sincs velünk. De ez nem normális jelenség szerintem.

Ami eléggé idegesít, h férjem átvette pár szokását és olyan, mintha az anyja példáját akarná követni néha a mi bizonyos dolgainkban.

Nem egyszerű őt vezetni, nem arról van szó, h hagyná magát. Olyan, mintha lenne köztük egy titkos szövetség, ami által, ha már egymásra néznek tudják mire gondol a másik. Ez nem szereteten alapuló, inkább "üzleti", "érdek" kapcsolatnak tűnik.

Engem pl. zavar, h lányunknak se születés se névnapján egy smst nem írt, h isten éltesse, de férjem arra hivatkozik, h biztos nem volt pénz a kártyáján v ilyesmi. Tehát olyan, mintha védené, neki nem esik rosszul (??)

A férjem testvérének a férjét is állandóan kibeszéli, elmondja mindennek csak jónak nem... és néha az az érzésem, h engem ugyanígy kibeszél nekik v másnak.

Attól tartok, h férjem fejét telebeszéli, össze akar ugrasztani minket, amit férjem nem vesz észre, mert anyósom azért elég ügyesen rendezi a lapokat. Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben?

Egyszer már volt mosolyszünet köztük , mert eléggé elhúzták az esküvőnket (a ceremónia után átöltözött feketébe, úgy szóltak rá, h mit csinál, tisztelje már meg a fiát és engem )

Szóval emiatt már volt mosolyszünet, aztán valahogy újra kibékültek, mikor kiderült, h terhes vagyok.

Én úgy látom, h férjem nagyon szeret minket, ki is állna értünk, viszont nem akarja belátni h az anyja ilyen... mert számára ő tökéletes, hibátlan.

Tanácsok? :(



2013. márc. 6. 15:09
 1/8 A kérdező kommentje:
pl mikor lányom megszületett, szólt, h feljön segíteni.. ez abban merült ki, h én főztem, takarítottam ugyanúgy.. ő meg egész nap sétált, meg vásárolgatott MAGÁNAK ruhákat. Szóval, hatalmas segítség volt.
2013. márc. 6. 15:17
 2/8 anonim ***** válasza:

Hasonló párom anyja is.

Észnél kell lenni.

Finoman terelgetem páromat,jó messze lakunk,így csak telefon van,meg fél évente látogatjuk,nem nagyon hagyom kettesben őket,mert rögtön elkezd neki sustorogni...

2013. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 orangelight válasza:

Szerintem ne foglalkozz ezzel az anya-fia kapcsolattal mert bele fogsz hülyülni.Lehet hogy csak féltékeny az anyósod, mint minden szülő ilyenkor,hogy "elvetted tőle" és messzire költöztetek a "kedvenc" fiát.

Ne vegyél róluk tudomást, az hogy nem köszönti fel az unokáját, az azt bizonyítja hogy nem szereti,és később egy gyerek (még akkoris ha nem úgy van nevelve a gyerek) meg fogja ezt érezni.Annyit tehetsz, ha úgy látod van rá esély, hogy a férjednek említsd meg hogy az anyjával beszélhetne, hiszen mégis az unokájáról van szó.Igazán felköszönthetné.

Ha a férjed egy igazi felnőtt ember akkor nem hagyja hogy a saját anyja szétugrasszon titeket, ha boldogok vagytok, akkor senki és semmi nem állhat közétek!

2013. márc. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2013. márc. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
-es... a finoman terelgetés alatt mit értesz? Tudnál pl-t mondani?
2013. márc. 6. 15:24
 6/8 A kérdező kommentje:
2es
2013. márc. 6. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Sosem szidom az anyját (csak magaban,illetve itt nektek).

Ha valami nem tetszik,úgy közelitem meg a dolgot,hogy "a Julcsi szerint zakkant az anyósa,mert...szerinted drágám normális az a nő?" Itt bólogat,hisz igaz.Aztán észbekap,hogy a saját anyja is olyan,és megjegyzi,hogy ez nem normális.

Vagy egy időben a kedves mama a mi gyerekünket próbálta távnevelni,párom meg mivel ő is felnőtt,ugy gondolta az jó (tehéntejet a 2 hónaposnak és társai).Anyámat szövetségesként megbiztam,álljon elő ezeréves,régen jónak hitt dolgokkal.Párom füle kettéállt,és rossz szót nem szólt,amikor megbeszéltük,hogy a MI gyerekünk,mi neveljük,nem a nagyszülök.

2013. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen, szídni és sem szídom őt.. de sajnos az a típus vagyok,h ki kell beszéljem magamból ha bánt. Látom rajta, h sokszor nem tud vele mit kezdeni.. de megérti a gondom, fenntartásom. Férjem eddig összes kapcsolatába beleszólt, szétugrasztotta őket, amit ő be is látott és azt mondta, h ezt a mi esetünkben nem hagyná.

Szóval értitek, van sok dolog, amit belát férjem, h nem oké, mégsem szól az anyjának, h változtasson.

Az én szüelim pl szöges ellentéteik mindenben, nem értik, h férjem miért nem áll a lábára, ők ezt gyengeségnek tartják, h férjem nem lép fel határozottabban és h miért nem becsüli meg, h bekerült egy tisztességes, rendes családba, miért nem tud jobban alkalmazkodni? Nem egyszerű... :(

2013. márc. 6. 16:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!