Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban minden közös?

Házasságban minden közös?

Figyelt kérdés
35 év házasság után, ha a feleség súlyos betegség miatt rokkantnyugdíjasként volt otthon 16 éve (a férje tartotta el), és a férje egyedül csinálta a vállalkozást (kezdetektől) az egyik gyerekkel közösen, akkor megilleti-e a feleséget bármi ebből a vállalkozásból a férj elhalálozása esetén vagy válás esetén, vagy pedig csak azt a gyereket, aki a vállalkozásban dolgozott?
2013. márc. 23. 22:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%

A ferj miert akarta volna kisemmizni a feleseget?

Nem ertem a felvetest, sehol nem irja aKerdezo, hogy rossz lett volna a kapcsolatuk. En ugy vettem, ki, hogy itt mukodott a joban rosszban egeszsegben betegsegben....

A Kerdezo a gyerek ezesetben nem?


H semmit nem tett hozza afeleseg, akkor is orokol.

Igen megvannak a ferjnek a lehetosegei, hogy ne igy legyen, de itt nem ertem, milyen alapon nem akarta volna a ferj, hogy az ozvegye orokoljon..

Valas eseten kicsit mas a gyerek fekvese, de akkor is van hozza koze jogilag a felesegnek

2013. márc. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%

"Ez most komoly? Létezik ilyen? Egy fele-fele tulajdonú házat át lehet ruházni egy offshore cégre csak úgy? A másik tulajdonos tudta és beleegyezése nélkül? Tényleg nem vagyok egy pénzügyi zseni. :))"


Az én ex feleségemnek elég volt 6 aláírása (ha jól számolom) ahhoz, hogy kitúrjam a vagyonból. Persze a szerencsétlennek annyi esze nem volt, hogy kilogikázza miket ír alá:)


Példa a házra:

A fele-fele tulajdonú házunkat mondvacsinált indokkal papíron eladtuk a cégemnek. Nem sejtette, hogy ezzel kitúrja magát hiszen abba a hitbe élt, hogy a cég is feles. De nem! A cégemet eladtam papíron egy külföldi cégnek 1000 forintért és ezzel a tollvonással került hivatalosan utcára. Ugyanis a külföldi cégek vagyona, sőt még a tulajdonosi szerkezete is hozzáférhetetlen és érinthetetlen a magyar hatóságok számára.

2013. márc. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
23:45, az exfeleséged írt ide ki kérdést, hogy milyen szépen átbasztad. Ő ingyenélő volt vagy adott is valamit a közösbe?
2013. márc. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%

Az 1000 forintos adásvétel kimeríti a színlelt szerződés fogalmát, így az eladás semmis.

Egy jó ügyvéd erre simán rámutathatott volna.

2013. márc. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%
Na jó, most győztél meg végképp, hogy sose menjek férjhez. Vagy ha mégis, attól a naptól soha többé nem írom le a nevemet még a postásnak sem! :) Amúgy azért érdekelne, mekkora bűnt kell elkövetni ahhoz egy feleségnek, hogy ezt tegyék vele. Bakker, elájultam!
2013. márc. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom, volt elég mínusza is annak a cégnek, így "pont ennyit ért".
2013. márc. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
28%

"23:45, az exfeleséged írt ide ki kérdést, hogy milyen szépen átbasztad. Ő ingyenélő volt vagy adott is valamit a közösbe?"


Nem hiszem, hogy kiirt volna kérdést:) Bár kit tudja:)

Ő is csak egy ingyenélő volt. Nem érdemelt semmit, csak azt amit a házasságba hozott. Az meg semmi.


"Az 1000 forintos adásvétel kimeríti a színlelt szerződés fogalmát, így az eladás semmis.

Egy jó ügyvéd erre simán rámutathatott volna."


Ez nem meríti ki a színlelt szerződés fogalmát. Ugyanis nincs jogszabályhoz kötve egy cég ára, annyiért adom el amennyiért akarom. Azt mindig a "piaci körülmények" határozzák meg.

Viszont ha ez esetleg gondot okozott volna akkor is meglehetett volna oldani. Pl generálok a cégnek egy tartozást egy másik cégem felé aztán már le is verem a cég értékét:)

Lehet csűrni csavarni a dolgokat a végtelenségig:)

2013. márc. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
17%
Ő volt az, mert valami offshore cégekről beszélt meg nagyjából leírta azt amit te.
2013. márc. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Itt a kerdes utolso, o nem a volt feleseged?


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__40..



Elnezest az off miatt

2013. márc. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 2122 válasza:
28%

ha a feleség kivesz minden pénzt a vállalkozásból akk fenntarthatatlan lesz a vállalkozás.

persze ez magyarország ne csodálkozzatok h ennyiért dolgoztok.

2013. márc. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!