Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Igazából véleményekre vagyok kíváncsi,mert a döntés tulajdonképpen rá és a páromra vár,de érdekelne ki milyen megoldást választana.

Párommal jól megvagyunk,persze ,mint minden kapcsolatban vannak apróbb viták,de meg tudjuk beszélni a dolgokat,egy kérdésnél van csak probléma a hogy hol lakjunk.Nagy vonalakban:mindketten főiskolások vagyunk,páromnak szakmája is van,és dolgozunk a suli mellett van egy 2 éves fiunk aki bölcsődés,jelenleg apukám lakásában élünk amit rendbe tettünk önerőből,van autónk is,bevételünk kb 160-180 ezer Ft.A rezsi 50,kaja 40,fiunkra elmegy havi 30ezer(pelus,ebéd a bölcsiben)mindig van váratlan kiadás az kb 20ezer max.Vagyis félre tudunk tenni esetenként 20-40ezer Ft-ot,egyelőre,van,hogy többet van hogy kevesebbet pl ruhát kell venni,ágyat,autósülést,gyógyszert stb.

Volt már pár veszekedés,arról,hogy a párom otthon akar laknia szülei házában,mert szerinte jobban talál munkát(ezt kétlem sokkal kisebb város,mint amibe most élünk,bár ugyanannyira van a fővárostól mindkét város,de az inkább falu szerű.A célunk,hogy félre tudjunk tenni,hogy később házat vegyünk egy harmadik helyszínen ami mid kettőnknek tetszik,mindkét családtól kb ugyanolyan távol van.

Egyelőre ez a két lehetőség:

1.Maradunk itt,előnye,fiunk már nagyon jól megszerette a bölcsit,nagyobb az esély jobb munkát kapni,közel vannak a szüleim,és a kisfiunk imádja a mamáját,itt vannak barátaim,ismerőseim,ez a város nagyobb amit én jobban szeretek,a lakás hatalmas 100m2es,ahhoz képest nem sok a rezsi,van autónk is,saját otthonunk van udvarral,van ki vigyázzon a fiunkra,hátránya,hogy kevesebbet tudunk félre tenni,több hátrányát nem látom.

2.elköltözünk a szüleihez

előnye: többet tudunk félre tenni,párom a szüleivel lehet,ott vannak állatok,kert,ott is van lehetőség,hogy vigyázzanak a fiunkra

hátránya:távol a szüleimtől,a barátoktól,egy kis lukban laknánk 3an legalább, 1 évig,nekem már 1-2 hét is sok ott,mert igénytelenek,folyton politizálnak,sok emberhez,kell alkalmazkodni,valószínűleg nem lenne munkám,fiamnak új bölcsit kéne megszokni,amibe most van nem volt probléma,de mégis ide-oda cibálni sem jó,nincs saját otthon,valószínűleg autó sem.

Kb erről van szó,nem mentem bele jobban a részletekbe,ti hogy döntenétek?


2013. márc. 22. 19:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Jól kijön,és azt mondta nagyon megkedvelte a lakást,van olyan érzésem talán megint anyósomék bujtották fel,nem utálom őket csak rövid idő bőven elég belőlük.
2013. márc. 22. 19:54
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
10es vagyok. Azért kérdezz rá így finoman, hogy tényleg csak a pénz az oka annak, hogy oda akar menni? Mert nekem legalábbis ez nagyon furcsa, hogy ennyi negatívum mellett is oda akar menni, hogy kb 60ezret tesztek félre. Lehet ha kicsit meghúzzátok a gatyaszára, és mondjuk nincs autó, akkor itt is menne, hogy majdnem 100ezret félretesztek, nem?
2013. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
hát 100 nem menne,de lassan meg van a diploma na azzal min 200at keresünk majd fejenként csak várni kéne,próbáltam magyarázni de egyelőre nem érdekli,tuti az anyósék beszélték tele a fejét volt már rá példa
2013. márc. 22. 20:08
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Úgy értettem, hogy 60 ezerrel tesztek többet félre :) Szerintem őszintén mondd meg neki, hogy te ezt nem akarod, és mondd el neki ezeket, amiket leírtál, hogy miért nem. Szerintem ez teljesen egyértelmű, hogy hol jobb nektek, főleg ha apud nem szándékozik használni a lakást még jó sokáig.
2013. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%

Valóban, a pasiddal kötötted össze az életedet, nem anyósékkal. És tiszta sor, hogy nem kedveld az ottlétet. A párod nyilván jól érzi otthon magát, de ez az ő dolga. Szerintem sem kell neked oda költöznöd, ha ennyire kellemetlen. Nem haltok éhen, úgyhogy semmi értelme kínlódnod.


Szerintem nem kell neki ezt elmondani, elég annyi, ha felhozza, te nem akarsz költözni és pont. Nem kell megsérteni azzal, hogy elmondod miért, hiszen ő szereti azt a légkört, te meg nem. Ha ennyire hiányoznak a szülei, akkor utazzon haza gyakrabban. Szóval vitába ne menj bele. Csak hajtogasd, hogy te nem mész és kész. ennyi. vagy elfogadja, vagy nem. ha nem, az az ő baja. Én biztos nem tenném kockára a lelki nyugalmamat ennyi előnyért, mert ez nem sok lássuk be.

2013. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, nem lenne plusz 50ezretek, mert ott is bele kellene szállni azért a rezsibe. Ez alap.

Másrészt, miért nem rakjátok le a kocsit, és akkor többet tudtok itt spórolni?

Harmadrészt, rengeteg kérdést lehetett már olvasni itt az oldalon, hogy egy kapcsolatot a szülőknél élés mérgezett meg.

Negyedrészt, manapság egy meglevő állást nem szabad feladni, hogy majd találok ott valamit. Egyáltalán nem biztos, hogy találtok. Örüljetek, hogy azon szerencsések közé tartoztok, akiknek van munkahelye, ráadásul olyan, hogy egyetem mellett tudjátok végezni, és el tudjátok belőle tartani magatokat és egy kisgyerekkel, saját háztartást fenntartva, plusz kocsi. Mit csináltok, ha ott mégsem jön össze a munka? Nem plusz megtakarításotok nem lesz, de még bevételetek sem. Egy munkahely pedig nem olyan, hogy most felmondok, egy hónap múlva pedig visszakullogok, hogy csókolom, a másik nem jött össze, ismét itt dolgoznék.

Végül, igaza van annak, aki azt írta, hogy ne anyósék iránti ellenszenvedet hozd fel érvnek, hogy nem akarsz oda költözni.

2013. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Igen mondtam neki,hogy ott is be kell szállni,szóval még ha lenne plusz 4-5 ezer nem ér meg annyit. A kocsi nem vesz el túl sokat Havi max ezer,de nagyon jól jön,8ra kell beérni a munkahelyemre város másik felén van a bölcsőde gyalog 40-40 perc,nem mindegy,és utána még mehetek munkába ami a várostól 10 percre van kocsival.Szóval itt nem a kocsi a probléma,sőt igazából nem is kellene,hogy problémánk legyen,mert jövő ilyenkor ha minden jól megy diplomások leszünk,és munkánk is lesz a diplomával ami azért mondom kb fejenként 200ezer abból bőven lehet félre tenni úgy gondolom,és szerintem ki lehet bírni,hogy most 30-40et tudunk csak. Igyekszem vele megbeszélni bár tegnap este duzzogott így nem tudtuk átbeszélni rendesen.Valószínűleg anyóspajtásék keverték már megint a sz@rt,nem lenne vele probléma de tipikus fiús anyuka nem bírja fel fogni,hogy a fiának saját családja van,mikor kiderült,hogy terhes vagyok azt mondta öljük meg mert fiatalok vagyunk,ha meg nem akkor ha megszületik oda kell költöznöm és nem folytathatom a sulit meg egyebek,persze ez nem így lett,mert nem hagytam magam.
2013. márc. 23. 12:46
 18/20 A kérdező kommentje:
havi 10 ezer,nem nem az ellenszenvet hozom fel érvnek sosem ,mert nem akarom megbántani
2013. márc. 23. 12:47
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mondj konkrétan nemet. Mondd azt, hogy most itt jól megvagytok, nem kéne felborítani a gyerek megszokott életét, és ha lediplomáztatok és nem találtok a diplomához megfelelő állást, akkor utána megpróbáljátok anyóséknál. Aztán ha igazad van, úgyis találtok hipp-hopp vmit:)
2013. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm,úgy tűnik sikerült megbeszélnünk a dolgot,maradunk. A jelenlegi munkájával van a baja,de hát igazából megoldható,mert önélet rajzát szét küldi lehet 1 hónapon belül talál másikat,így is két helyen dolgozik az egyik a szakmájában ez alkalmi heti 1-2-3 alkalom,meg van egy 6 órás munka.Megbeszéltük lehúzunk,még 1-1,5-2 évet közben gyűjtögetünk és 2 éven belül elköltözhetünk oda ahova mindketten szeretnénk,legalábbis ez az elképzelés.Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 23. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!