Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Igazából véleményekre vagyok kíváncsi,mert a döntés tulajdonképpen rá és a páromra vár,de érdekelne ki milyen megoldást választana.

Párommal jól megvagyunk,persze ,mint minden kapcsolatban vannak apróbb viták,de meg tudjuk beszélni a dolgokat,egy kérdésnél van csak probléma a hogy hol lakjunk.Nagy vonalakban:mindketten főiskolások vagyunk,páromnak szakmája is van,és dolgozunk a suli mellett van egy 2 éves fiunk aki bölcsődés,jelenleg apukám lakásában élünk amit rendbe tettünk önerőből,van autónk is,bevételünk kb 160-180 ezer Ft.A rezsi 50,kaja 40,fiunkra elmegy havi 30ezer(pelus,ebéd a bölcsiben)mindig van váratlan kiadás az kb 20ezer max.Vagyis félre tudunk tenni esetenként 20-40ezer Ft-ot,egyelőre,van,hogy többet van hogy kevesebbet pl ruhát kell venni,ágyat,autósülést,gyógyszert stb.

Volt már pár veszekedés,arról,hogy a párom otthon akar laknia szülei házában,mert szerinte jobban talál munkát(ezt kétlem sokkal kisebb város,mint amibe most élünk,bár ugyanannyira van a fővárostól mindkét város,de az inkább falu szerű.A célunk,hogy félre tudjunk tenni,hogy később házat vegyünk egy harmadik helyszínen ami mid kettőnknek tetszik,mindkét családtól kb ugyanolyan távol van.

Egyelőre ez a két lehetőség:

1.Maradunk itt,előnye,fiunk már nagyon jól megszerette a bölcsit,nagyobb az esély jobb munkát kapni,közel vannak a szüleim,és a kisfiunk imádja a mamáját,itt vannak barátaim,ismerőseim,ez a város nagyobb amit én jobban szeretek,a lakás hatalmas 100m2es,ahhoz képest nem sok a rezsi,van autónk is,saját otthonunk van udvarral,van ki vigyázzon a fiunkra,hátránya,hogy kevesebbet tudunk félre tenni,több hátrányát nem látom.

2.elköltözünk a szüleihez

előnye: többet tudunk félre tenni,párom a szüleivel lehet,ott vannak állatok,kert,ott is van lehetőség,hogy vigyázzanak a fiunkra

hátránya:távol a szüleimtől,a barátoktól,egy kis lukban laknánk 3an legalább, 1 évig,nekem már 1-2 hét is sok ott,mert igénytelenek,folyton politizálnak,sok emberhez,kell alkalmazkodni,valószínűleg nem lenne munkám,fiamnak új bölcsit kéne megszokni,amibe most van nem volt probléma,de mégis ide-oda cibálni sem jó,nincs saját otthon,valószínűleg autó sem.

Kb erről van szó,nem mentem bele jobban a részletekbe,ti hogy döntenétek?


2013. márc. 22. 19:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék, együtt lakni másokkal, egy teljesen más élet kialakítása...
2013. márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Apukádnál nem kell alkalmazkodni?
2013. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Apukám nem itt lakik,neki van családja,ezt nem használja már rég azért is tudtunk ide jönni.
2013. márc. 22. 19:22
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Ez is tipikusan olyan kérdés ahol már rég el van döntve a válasz. Nem is értem miért írtad ki. Szinte olvasni a sorok között hogy eszed ágában sincs anyós pajtásékhoz költözni, mert jó úgy ahogy most vagytok.. Akkor mi a gond?? Maradtok és kész..
2013. márc. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a pénz, amiért elköltöznék!
2013. márc. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%
Tehat plussz otvenet tudnatok havonta felretenni? En mennek.
2013. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én nem mennék a párom menne tehát nincs eldöntve,igen kb 100ezret eltudnánk tenni,ha találnánk ott munkát.Ha nem jön közbe semmi.
2013. márc. 22. 19:42
 8/20 A kérdező kommentje:
De az anyagiak miatt 1 évet kínlódjunk,szenvedjek,nem tudom elképzelni,hogy megéri.
2013. márc. 22. 19:43
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem költöznék! De szerintem te sem. Eleve az önálló életet nem adnám fel és a munkámat sem a "valószínűleg nem lenne munkám" lehetőségért.
2013. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Lehet 100ezer félremenne, de abban is biztos vagyok, hogy ti meg külön mennétek egy idő után. Eléggé érződik az utálat az írásodból anyósodék felé. Szerintem az sose egészséges ha a gyereknek már saját családja van, de még mindig szülővel él. A gyerek is megsínylené a dolgot, hidd el. Nincs más oka, hogy a párod visszamenne a szülőkhöz? Jól kijön a te szüleiddel? Szereti a lakást, amiben éltek?
2013. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!