Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben...

Mit tegyek ebben a helyzetben (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

3 napja tudtam meg,hogy kisbabát várok,a párommal azonban azóta egy kicsit furcsa a viszonyunk.

Örül a babának szerintem,de nem olyan önfeledten,mint más normális ember.

Mikor ezt szóvá tettem neki,elmondta,hogy nem a gyerekkel van baja,hanem az a problémája,hogy fél,hogy elhízom,mint az első felesége,aki 35 kg-t hízott,amit utána sosem tudott leadni,és az elmondása szerint így már abszolút nem tetszett neki.

Nagyon rosszul esik ez,mert persze,megpróbálok odafigyelni,hogy ne hízzak túl sokat,nem igazán a párom miatt,hanem magam miatt is,mert utána nehéz lefogyni,de szerintem most nem ez lenne a legfontosabb kérdés,hogy mennyit hízok.Más apuka úgy tud örülni a gyereknek,és akkor is gyönyörűnek látja az anyukát,ha 100 kg-ra hízik,mert nem is ezzel foglalkozik,hanem a babát várja.

Nagyon bánt ez a dolog,főleg most,mert amúgy is érzékenyebb vagyok,mint máskor.

Nagyon megvisel a helyzet,most is sírok,mert reggel felkeltem hozzá,ahogy ment dolgozni,és amíg ő kávézott,odaültem mellé és ettem egy fél kiflit,ő meg szóvá tette,hogy ,,látom már megint eszel".

Lehet,hogy van akinek nevetségesen hangzik,de én tényleg olyan szomorú vagyok,egyáltalán nem így képzeltem el azt az időszakot,amikor a párommal az első közös babánkat várjuk.


24/L


2013. márc. 14. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Wooow de jo férj és apa lesz belőle! !!

Jo nagy pa@aszt a párod. Mi lesz később?

2013. márc. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

"fél,hogy elhízom,mint az első felesége,aki 35 kg-t hízott,amit utána sosem tudott leadni,és az elmondása szerint így már abszolút nem tetszett neki"


24 éves vagy. A kedves párod ezek után mennyi lehet? Vagy a "sohát" értelmezzük úgy hogy felcsinálta az aktuális barátnőjét és egy év múlva otthagyta mert nem tetszett neki ducin?

Hát ilyen embertől ne is várj sokat.

Gondolom amúgy is megvannak a maga kis stiklijei, hagytad volna ott időben... merthogy ebből boldogság nem lesz, hidd el.

Nem akarlak elkeseríteni, de a terhességed következő időszaka abból fog állni hogy a párod ellenőrizget mennyit eszel, te pedig megzakkansz.

A férjemmel még csak tervezzük a babát, de már trenírozza magát hogy ha kell, hajnalban kiszaladjon a tesco-ba... szerintem ez a normális hozzáállás.

2013. márc. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
napikamu.hu
2013. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eddig semmi baj nem volt vele,vagy legalábbis én nem vettem észre,boldogok voltunk együtt nagyon...

Ő is mindig azt mondta,hogy nagyon szeretne gyereket,sőt,ő akarta jobban.

Szerintem sem ez a normális hozzáállás.

Nekem a szüleim házassága valahol egy minta: anyum 55 kg volt mikor velem terhes lett,mikor szült 78 volt.Utána hamar újra terhes lett a tesómmal,így végül a 2 szülés után 89 kg volt.Apu sosem szekálta,sőt,anyu a mai napig meséli,hogy minden nap elmondta,hogy milyen gyönyörű,és mikor fogyókúrázni kezdett ,apa akkor is mondta neki,hogy ha anya maga miatt szeretne lefogyni,mert jobban érzi úgy magát,akkor ő támogatja,vigyáz ránk amíg anya elmegy tornázni,vagy bármi,de ha miatta akar,akkor bele se kezdjen,mert neki 34 kg plusszal is éppen annyira tetszik,mint mikor megismerte,és a szerelme is csak nőtt,amióta megszülte a két gyereküket.

Apukám a legjobb apa a világon,és anyuval is már közel 30 éve házasok,de nincs olyan hét,hogy ne lepje meg valamivel,akár úgy,hogy vesz egy virágot,vagy főz egy vacsorát...Nekem valahol ez lenne a normális,és azt hittem a párom is ilyen lesz...

2013. márc. 14. 07:51
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Rosszul eshet, de öt is meg lehet érteni. Lehet mondani, hogy a szerelem vak, meg hogy ha szeretünk valakit, akkor kövér en is szeretjük, de az igazság az, hogy az ember a másik külsejét is szereti. Ha nem szereti a kövér nőket, akkor érthetően nem akarja, hogy belőled az legyen. Tornázz, próbáld meg visszafogni magad eves terén, mutasd meg neki, hogy a terhesseg nem feltétlenül egyenlő a balnasaggal.
2013. márc. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó reggelt!

elhiszem hogy kicsit rosszul esik.

de valamilyen szinten neki is igaza van..

de a legtöbb apuka azt mondja h nem érdekel mennyit hízol,csak a baba legyen egészséges...

ha ennyire zavarja akkor tornázz. van külön ilyen kismama torna :D ne egyél zsírosat állj át a teljes kiőrlésű dolgokra. akkor nem hízol sokat:) persze amit megkívánsz ne vond meg magadtól.. amúgy ha hízol is,utána letudod dolgozni. torna,diéta stb... kicsit önző is,ne haragudj. a baba nem érdekli hogy egészségesen szülessen? jó lehet tornázni,nem annyi zsírosat enni.. de ha megkívánsz valamit,természetesen edd meg.. nem tudom mit szólnék ha a férjem ezt mondaná..

2013. márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Párterápiát javaslok, de sürgősen. Főleg neki lenne jó egy kis beszélgetés. Nem az a baj ha aggódik, hanem ha veszélyezteti az egészségetek. Mert ha valakit azért megszólok mert reggelizik, ott már bajok vannak...
2013. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor figyelj oda arra is, hogy szép gyereket szülj, nehogy véletlenül a kedves férjednek nehezére essen szeretni. (Irónia volt, igazából egy nagy gyökér a férjed.)
2013. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bence_ ***** válasza:
100%

Édesapád szereti édesanyádat.

Odavan Érte és Magáért.

Szüleid mit szóltak a párodhoz, mi volt a véleményük?

Párod félelme érhető. De nekem a páron pocakosan is olyan gyönyörű volt mint most. Mások vagyunk.

2013. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bence_ ***** válasza:

Odavan Érte és Magáért.

Odavan Érte és nem Magáért.

2013. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!