Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? 17 évesen...

Mit csináljak? 17 évesen kidobtak otthonról?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok az anyám apám kiskoromba eldobtak nagyszülőkkel élek és azt mondták hogy szedjem össze a cuccom és menjek ahova akarok, csak nincs hova! Az a problémájuk hogy reggelente egy héten 1-2x van hogy elalszok ( mert nyugtalan alvó vagyok, alig alszom naponta 4 órát) és későn kelek fel és hogy elérjem a buszt sietnem kell és nincs időm megágyazni és nagyanyám nagyon rendmániás és ma sem ágyaztam meg épphogy elértem a buszt és itthon azt mondta h szedjem a cuccom és mehetek ahová akarok. de 17 évesen nem tudok sehová
2013. márc. 22. 15:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
13%

És mit csinálsz otthon? Milyen segítség az, amit nem vesz észre? Elraktál 2 tányért? Segíts annyit, amit már észrevesz, nyilván egy full elmosogatást csak észrevesz, főleg ha kiveszed a kezéből.

17 éves vagy, hamarosan saját életed lesz, ideje kipróbálni, hogy milyen felnőttnek lenni.

2013. márc. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
elmosogatok kiteregetek és felmosok szóval sztem ezek mind észrevehetők, meg ha kérdést írsz akkor nem komihoz kell hanem fönt a Főoldal melletti kiírásra kell kattintani! ( " Új kérdés ") címszóra!;)
2013. márc. 22. 16:54
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Először is részvétem a szar családod miatt,nekem is mondták régebben,hogy költözzek el,hasonlóan "kedves,törődő" család,de ez azért nem ugyanaz a kategória. Gyámhatósághoz fordulhatsz,mert 18 éves korodig nem rakhatnak ki,ha rájuk van bízva a felügyeleted. Viszont akkor is ki kell találnod,hogy egy év múlva hova mész,mert ilyen nagyszülőnél nem szabad maradni. Esetleg a gyámhatóság előtt megkérhetnéd egy tanárodat vagy jó ismerősödet,hogy beszéljen a hülye fejükkel,talán rá tudja őket döbbenteni valaki,mennyire..áá,nem is mondom milyenek,annyira taszít ez a viselkedés...
2013. márc. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!!! :)



a többit leszarom ;)

2013. márc. 22. 17:22
 15/23 anonim ***** válasza:
Most hol vagy kérdező?
2013. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen mindegy, hogy segít vagy nem segít, egy gyereknek, mert ha 17 éves, akkor is gyerek NEM DOLGA A HÁZIMUNKA! Az ő dolga, hogy iskolába járjon és tanuljon, a saját képességeihez mérten pedig a legjobb eredményt hozza.


Nem is tudom egyesek miért várják el a segítséget, egyedül nem tudtok felmosni, vagy nem tudtok elmosogatni? A munkahelyetekre is utánatok rohangálnak segíteni? Mert érdekes, de felénk mindenkinek megy minden segítség nélkül.

És egy érettségi előtt álló gyereknek elég sokat kell tanulnia. Ha délelőtt iskolában van, délután hazamegy, estig tanul, utána mégis mikor ugráljon nektek?

2013. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tényleg komolyan gondolták? Elbeszélgettél már velük?


Az alvási problémádra meg megoldást kellene találnod. Pl nyugtató zene?

2013. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
40%
szerintem csak dühösek voltak, nem hiszem hogy csak azért kitesznek mert nem ágyazol be. Én 21 vagyok de néha még nekem is megágyaz anyám. Pedig már férjem gyerekem van, csak sajnos még nem tudtunk elköltözni. Na nem azt mondom hogy ez mindennapos de van hogy rohanok a boltba postára orvoshoz meg ide oda késésbe vagyok és nincs időm. Feküdj le időben húzd fel a telefonodat és kelj öt perccel korábban. Ágyazz be, segít többet a házi munkában, legyél megértőbb kedvesebb. A nagyszüleid a régi korban nőttek fel nekik az a természetes hogy kiveszed a dolgod mindenből. Nem kell egyből pánikolni.
2013. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
70%
Amilyen stílusban itt válaszolgatsz, egészen biztos, hogy nem csak az ágyazás miatt hajítottak ki.
2013. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad. Egyáltalán nem értelek. Vagyis te nem érted a helyzetet. Szerinted nem létezik, hogy egy szülő/nagyszülő ilyet mond egy gyereknek, max. ha tényleg ludas? Ugyanis szerinted a kérdező biztos, hogy nem segít,meg felesel, este jár haza (ezeket honnan veszed?). Amikor meg leírja, hogy segít, csak nem látják meg, akkor megint támadod, hogy ez nem így van.


Tudod, én is ezt éltem át! Anyámék alkeszok voltak. Gimibe jártam. Minden szombati napom abból állt, hogy forgótárcsás mosógéppel kimostam az egész családra(5 fő), feltakarítottam az egész lakást.

S tudod hányszor kaptam meg, hogy menjek el otthonról?:)

2013. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!