Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem ciki, ha anyám...

Csak szerintem ciki, ha anyám ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Öten vagyunk édesnővérek, amire a szüleim - érthető okokból - büszkék. Nem is ez a baj. Ha elmegyünk eggyütt valahivam nyaralni, étterembe vagy akár csak a boltba, mindig van valaki, aki megkérdezi anyámtól, hogy mind az öné? Anyám erre büszkén rávágja, hogy igen, és mindig hozzáteszi, hogy "egy alom, egy apától van az összes". Szerintem ez olyan gáz, pont nem tartozik az eladóra vagy más idegenre, hogy anyám elvált-e vagy sem, max ha kérdezik, de nem szokták. Meg ez az alom... olyan, mintha hörcsögök lennénk. Egyébként anyám jól nevelt, kifinomult nő meg minden, de ez a szokása szerintem nagyon nem jó. Csak én fújom fel, vagy szerintetek sem illedelmes?

2013. márc. 18. 20:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem vicces, de a helyedben lehet, hogy én se röhögnék rajta. Beszéld meg vele, hogy neked ez rosszul esik. Az alom helyett találjon ki valami mást, mondjuk azt, hogy egy fáról vagytok, egy az apukátok. Almának lenni csak jobb, mint hörcsögnek és akkor anyukád szólása is megmarad, csak már nem esik olyan rosszul neked se. 25N
2013. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
81%

Ez poén :))


Egyébként meg igaza van anyukádnak abban, hogy büszke rá, hogy nem több ember csinált titeket, hanem csak egy. Ritkaság ez manapság. Az emberek összevissza, felelősségtudat nélkül váltogatják az apukákat az innenonnan féltestvér gyerekeknek.

Édesanyád büszke lehet magára :) És te is rá.


Ez a hörcsögös meg baromi jó :DDDD

2013. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is azert mondja, mert buszke ra. Okkal.

Arra gondolok, h manapsag ilyen gyerekszam inkabb mozaikcsaladokban fordul elo, korabbi hazassagbol van 1-2 gyerek fejenkent a feleknek, majd vallalnak kozoset.

Gondolom Edesanyadat zavarna ez a feltetelezes, igy viszont poenosan megelozi a feltetelezest.

2013. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Chello ***** válasza:
50%

Fiatal vagy még és szégyenlős.


Ez egy gátlásosság amiről beszélsz többnyire, ilyenek a fiatalok.

Próbálják a környezetük reakciója vagy vélt véleménye szerint vizsgálni önmagukat és jelen esetben te ebbe vontad bele az édesanyádat.

Neki viszont megvan a saját önbizalma és nem tart azoktól akiknek ezt mondja.

Nyugalom ha idősebb leszel lesz mihez hasonlítanod a helyzeteket és meglátod, hogy a dolgok értékrendjei máshogyan vannak mint ahogyan néhányan esetleg lenéznek másokat.

Sokan viszik magukkal a gátlásaikat egy életen át, netán újabbakat is összeszdnek ezért rengeteg olyan véleménnyel fogsz még találkozni mint amilyen most a tiéd és igen kerülsz még nagyon sokszor a többiek gátlásainak az ítélkezése alá is. Ez utóbbitól akkor is rosszul járhatsz ha nincsen igazság a leszólásban.

Igyekezzél megtanulni a reális gondolkodást amivel mg tudod különböztetni a valóban fontos dolgokat a lényegtelenebbktől, de ehez meg kell várnod az életed során keletkező élettapasztalatodat, mert az alapján fogod a "normális" fogalmát kialakítani.

2013. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
80%
Az olyan, mintha hörcsögök lennénk részen hangosan felnevettem, de egyébként nekem is ez jutott eszembe az alom kifejezésről. Most még cikinek érzed, de, ha felnőtt leszel, mosolyogva fogsz visszagondolni erre. Kérlek ne mondjátok el Anyukátoknak, hogy szerintetek ez béna, azt hiszem nagyon rosszul esne neki, Ő büszke rátok.
2013. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
32%

"hogy büszke rá, hogy nem több ember csinált titeket"


De... ha több apja lenne a gyerekeknek, az az anya műve lett volna. A teherbeesés nem csak úgy magától történik. Komolyan arra büszke, hogy azzal az egy emberrel szexelt? Ez nem nagy teljesítmény. Csak nemet kell mondani, és összeszorítani a lábad.

2013. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki hogy cikinek érzed és a te barátaidnak ne mondja.

Szerintem azért mondja mert ez manapság ritka, már két gyerek is két ágrólszakadt apukától szokott lenni, pláne 5. Akiket én ismerek 5 gyereket család, ott 4 apuka van... Na én ezt hívnám alomnak.

2013. márc. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

szerintem aranyos! persze, megelőzi ezzel az eladó vagy más egyéb pofavágását egy frappáns válasszal! Mert sokan azt mondják/gondolják hogy minek ennyi gyerek? Tuti, a pénz miatt, stb.

Kolléganőm volt ilyen, kiült az arcára minden gondolat és mindjárt kedvesebb lett, mihelyst kapott egy frappáns választ :)

2013. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Kétszer kettős érzéseim vannak.

Kívülállóként:

1. Az "alom" beszólás aranyos.

2. Miért kell vernie a mellét arra, hogy a gyerekei egy apától vannak? Van, akinek sikerül együtt maradni az első komoly párkapcsolatában/házasságában. Másnak meg nem, de kérdem: és? Mi van akkor? Rosszabb vagy kevesebb ember lesz attól? Szerintem nem feltétlenül.

Ha az én anyám lenne:

1. Örülnék, hogy büszke ránk.

2. Kicsit talán én is cikinek érezném az "egy alomból valóak" dumát, de nem rugóznék rajta, legfeljebb megemlíteném neki.

2013. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Bence_ ***** válasza:

Megértem ha zavar!

Külső szemlélőként ez így teljesen jó.

Édesanyád büszke arra amin keresztül ment édesapáddal.

Ha akartak volna találhattak volna okot a válásra.

Ezért teszi hozzá, hogy egy alom. Így hozza a másik tudtára, hogy ők összetartanak.

2013. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!