Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most épp ezen vitázunk a...

Most épp ezen vitázunk a férjemmel, hova menjünk?

Figyelt kérdés

Nyaralást tervezünk 2 rövidebb belföldi, vagy egy hetes külföldire gondolunk Árban szinte ugyanannyi lenne. Én a második, férjem az első megoldást választaná.

Kicsi gyerekünk van, 2 éves. Miatta az első lenne jobb, vagyis inkább biztonságosabb, rövidebb, nincs repülőzést és klímaváltás sem, az ételek ugyanazok lennének, mint nálunk, ha a belföldire szavazok, habár itt is annyi külföldi árú van... közelebb lennénk, bármi történik orvoshoz vihetjük és még sorolhatnám.

De én vágyom picit messzebbre. 3 év alatt sehol nem voltunk, csak 1-2 napos pihenésre,mivel terhesség alatt feküdtem, aztán csecsemővel nem mentünk, vágyom egy hosszabbra, a lányom jól alkalmazkodik, szerintem nem lenne gond.


2013. márc. 18. 11:25
1 2
 11/20 anonim válasza:
68%
Balaton északi part.
2013. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
Pont ezért javasoltam inkább az egy hét külföldöt, mert két rövid itthoninál pénteken odamentek, vasárnap meg már jöttök is haza, hát az milyen pihenés? Semmilyen. Kettecsként csavarogni meg romantikázni ennyi idő alatt hagyján, de gyerekkel? Felpakolod, kipakolod, még meg se szokja és már vége is. Azért a romantikázós válaszoló nem vette figyelembe, hogy gyerekkel nem úgy megy, hogy bebässzuk a hátizsákot a szállodába és indulás gyalog bebarangolni az összes kicsi utcácskát a bazársorokkal miközben meg csókolózgatunk. Kicsi gyerekkel szerintem parton ledöglős nyaralást érdemes tervezni hadd homokozzon, pancsoljon és ne ordítson a 40 fokban, mert rohadtul nem érdekli az egri vár vagy más érdekes látnivaló. Akkor meg már az ár/érték arány figyelembevételével leautóznék Horvátországba egy homokos részre.
2013. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Egyetértünk utolsó! Ha nő, ha férfi vagy, de egy nyelvet beszélünk.
2013. márc. 18. 12:28
 14/20 Bence_ ***** válasza:
51%

Ameddig nem beszél addig itthon.

Ha már rendesen kommunikál akkor külföld.

Ha pihenni akartok Alsópáhok, Bobó ország. :) Jó hely.

Még pár év van így aztán pikk-pakk kiröppen(nek).

2013. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én külföldre szavaznék! Szerintem azért mindenhol lehet olyan ételt találni amit szerettek. Főleg ha olyan helyre mentek, ahol van ellátás stb. akkor azért figyelnek arra, hogy a helyi specialitások mellett mindenki megtalálja magának a megfelelőt. A gyereknek is jót tesz egy kis változatosság, hogy megismerje, hogy van olyan hely is, ahol nem mindenki magyarul beszél, más kultúrájú emberek, más bőrszínnel stb. (Ha olyan helyre mentek.) Óvoda előtt szerintem nagyon hasznos is lehet, hogy igen is vannak "más" emberek akik egyébként ugyanolyanok mint mi, csak más nyelvet beszélnek, vagy más a "színük". Tengerparton nyugodtan homokozhat, futkozhat, megismeri a tengert. Valamint sok szállodában vannak külön gyerekeknek clubok, ahova le lehet tenni 1-2 órára, színeznek, mesét néznek, vagy akár külön elviszik őket ebédelni, és kimondottan gyerekeknek készült ételt kapnak, viccesen tálalva, és biztosan olyat amit meg is eszik. Nekem nem lenne kifogásom a külföld ellen. Talán a repülőn még jobban ellenne, mint hogy a 40 fokban utazzon 2-3 órát.
2013. márc. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Külföldre mennék, megmondom miért. Egyrészről - ahogy Te is mondtad - rengetegszer árban is ugyanannyi, pedig azért egy Balaton és horvát tengerpart messze nem ugyanaz.

Kell kötni a kicsire legalább biztosítást, így ott is lesz orvos, ha kell. De egyébként, ha beteg, akkor itthon is csak beteg lenne.

Az út általában azért kibírható. Én is 2 éves voltam, mikor életemben először lenn voltunk a horvát tengerparton, kocsival mentünk a legdélebbi részére. 10 óra kocsiút és kibírtam. Testvéremmel elaludtunk hátul, vittünk játékot, fincsi kajákat és kész.

2013. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én is a külföldire szavazok. Hacsak nem valami túlélőtáborba mentek, az ég egy adta világon semmi baja nem esik a gyereknek - sőt, szerintem még élvezni is fogja, ha sokat vagytok a parton. Bár lehet, hogy kissé elfogult vagyok, ugyanis én speciel nagyon nem szeretem a Balatont. Oké, van egy hangulata, de össze sem hasonlítható külföldi tengerpartokkal.
2013. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Külföld egyértelműen.

Ha pihenni akarsz minek viszed a gyereket? Otthon anyós, após elbabázgat. 1 hét hamar elmegy a gyerek mellett is. Külföldön sok macera, hova lehet bevinni a gyereket hova nem van-e pelenkázó, rá jön hiszti, mert fáradt de ti még maradnátok ez nem pihenés csak egy 1 hetes macera. Ha igazán nyaralni akartok/pihenni akkor gyerek sztorno. Elhiheted 2 évesen még nem élvezne úgy egy ilyen utat inkább a biztonság a megszokott környezet, minden napi rituálé ami jó neki és amit igényel.

2013. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én írtam a romantikázós, csavargós 2 belföldi utat. Nekem is van kisgyerekem. 3éves és lehet vele csavarogni, mert nagyon élvezi. De azt hogy nyáron 40fokban kidögöljek vele a tengerpartra, hát nem tudom, 5szörleégünk. Bár mi alapból nem vagyunk tengerpart fanok, akik csak a strandon napoznak naphosszat. Romantikázni gyerekkel is lehet, mert érdekli őket minden. Visegrád, Velencei tó pl szerintem jó választás lehetne, vagy a Balaton. De pl nem utaznék 7-8órát kocsival egy gyerekkel, mert az én 3évesen 2órát is alig bír a kocsiba, míg a nagyszülőkhöz leérünk, vagy ennek érdemes kitenni egy gyereket? Hogy 8órát autóztok? Vagy este, alszik a gyerekülésbe? Szerintem az nem olyan jó neki...
2013. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

^^ kalap, napernyő. Semmi baja a gyereknek az utazástól. Se repülőn se kocsiba. Ha azt mondom, hogy Észak-Angliából hazafelé 3 éves kora óta bírja az autózást a gyerek, akkor szerintem egyáltalán nem elszigetelt esetről beszélek és ahhoz képest egy Horvátország semmi.

Persze, mindenki maga dönti el, de én egy hazai algás, túlzsúfolt, fél órát gyalogolunk, de még mindig csak térdig ér tóért se adnék annyit, mint amennyibe egy rendes tengerpart kerül. Persze a gyereknek nem kell, hogy hirtelen mélyüljön, de ha esetleg úsznék egyet, akkor azért hadd ne kelljen már nekem se begyalogolni addig, hogy már nem is látszok.

2013. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!