Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most épp ezen vitázunk a...

Most épp ezen vitázunk a férjemmel, hova menjünk?

Figyelt kérdés

Nyaralást tervezünk 2 rövidebb belföldi, vagy egy hetes külföldire gondolunk Árban szinte ugyanannyi lenne. Én a második, férjem az első megoldást választaná.

Kicsi gyerekünk van, 2 éves. Miatta az első lenne jobb, vagyis inkább biztonságosabb, rövidebb, nincs repülőzést és klímaváltás sem, az ételek ugyanazok lennének, mint nálunk, ha a belföldire szavazok, habár itt is annyi külföldi árú van... közelebb lennénk, bármi történik orvoshoz vihetjük és még sorolhatnám.

De én vágyom picit messzebbre. 3 év alatt sehol nem voltunk, csak 1-2 napos pihenésre,mivel terhesség alatt feküdtem, aztán csecsemővel nem mentünk, vágyom egy hosszabbra, a lányom jól alkalmazkodik, szerintem nem lenne gond.


2013. márc. 18. 11:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Háát, én is maradnék belföldön, ha mégis behisztizik a gyerek, akkor sincs gond. Majd ha nagyobb lesz tudtok menni messzebb.
2013. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Külföldre. Semmi baja se lesz a gyereknek. Egy rakás ember sátorozik, barátnőmék pl. minden évben mennek sose maradt ki, a gyerekek fél évesek voltak mikor először vitték őket sátorozni, külföldre. Az elmúlt 10 évben semmi sem történt, köszönik jól érzik magukat mindig. Más pár hetes gyerekkel repülőzik stb. Nem a dzsungelba mentek, egy héttől semmi baja se lesz a gyereknek.
2013. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
én a belföldit választanám kicsi gyerekkel, kevésbé macerás (az anyanyelvemen beszélek, nincs valutaváltás, kevesebb utazás, ismerem az árakat, a termékeket, olcsóbb)
2013. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

SZia!


Miért nem bízzátok a picit a nagymamára, nagynénire, valakire arra az 1 hétre, és mentek arra, amerre szeretnétek? Én őszintén szólva megmondom, szerintem sok értelme nincs ilyen pici gyereket nyaralni vinni. Egyrészt én is voltam ilyen kiskoromban, és semmire nem emlékszem belőle; másrészt az első, ami rémlik, az 7-10 éves koromból van, és tudom, hogy akkor pl. ott volt a 4 éves unokatestvérem is, és ő sem viselte valami jól. Az egyetlen dolog, amit az ilyen kicsi gyerekek élveznek egy nyaraláson az a fürdés, játék, de ezért felesleges őket külföldre vinni. Várost nézni, stb. pl. nem is igazán lehet, mert csak a hiszti megy (legalábbis nálam az ment; huszonéves koromra pedig lelkes városnéző lettem:).


Tehát én azt mondanám, hagyjátok a kicsit otthon, ha tudjátok kire bízni, és élvezzétek a nyaralást. A gyerekeket elég akkor vinni, amikor már élvezni tudják, 10 év felett mondjuk.

Így pedig elmehettek külföldre, a kicsit pedig vihetik 1-1 hétvégén játszóházba, aquaparkba, ahova szeretnétek, neki az is ugyanúgy nyaralás, és nektek is megvan a kikapcsolódás :)

2013. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Szia, nagyon fontos kérdést hoztál.


Én azt javaslom, hogy mindenképpen közösen döntsetek, és ne mások jótanácsai alapján határozd el, mi lesz. A pár kapcsolata a család alapja.


Egy őrségi vagy soproni (most ezek jutottak eszembe) nyaralás lehet ugyanolyan jó, mint egy külföldi. Az őrségből át tudtok menni Szlovéniába egy napra, ami meg már külföld, vagy akár Németországba is. Kastélyok, várak, hegyek, folyók. Az őrségben fürödhettek szép tavacskákban is.


Hiányzik most neked a nagyobb külföldi nyaralás, de szerintem már csak azért is érdemes még egy nyarat várnotok vele, hogy valóban nyugodtan tudjátok a rokonokra hagyni a gyermeketeket. Azt a gondolatot érdemes megszokni, hogy úgysem tudjátok mindentől megvédeni, nem is kell! Olvastam olyan kutatást, ami szerint jobb fejek azok a srácok, akik kiskorukban eltörték valamelyik végtagjukat. :) Nem ijesztgetni akarlak ezzel, hanem csak azt mondani, hogy hamarosan utazhattok, a gyerekre is jó hatással lesz, ha nem lesztek teljesen összenőve. Persze vele együtt is szabad külföldre menni, de nélküle is! Mit gondolsz?

2013. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az olcsóbbal vitatkoznék. Én szeretem magyarországot, de ha megnézem az árakat, akkor úgy vagyok vele, hogy hülyék ezek? Ennyiért egy kellemes tengerparton süttetem magam egy-két hétig, itt meg nincs semmi, ami annyi időre programot nyújtana, max. akkor már a Balaton, ha épp nincs kiszáradó félben és tiszta ronda alga. De az itthoni szálloda árak botrányosak. Drágább, mint egy horvát, görög, bolgár apartman, akkor is, ha odáig el kell menni és ott is van látnivaló, meg még tenger is.
2013. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
4%
2 belföldit választanám. 1hét külföld az nem nagyon nyaralás. Mire felengednél, már jöttök is haza. Inkább menjetek csavarogni, romantikázni belföldre, aztán ha nagyobb a pici legyen 2hét/10nap külföld
2013. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A gyereket nemfogjuk itthon hagyni, ez már biztos, nem tudnánk magunkat jól érezni nélküle. Róla szólt az eddigi 3 évünk. Csodálom azokat akik el tudnak menni a gyerekek nélkül, én nem tudom ezt megtenni, pedig jó lenne egy pici kikapcsolódás, de este már gond lenne. Szóval ez kizárt!

Tavaly is voltunk 3-3- napra nyaralni, a gyerekkel semmi gond nem volt, ugyanúgy viselkedett mint itthon, de ezt én nem tekintem pihenésnek, mert egyik nap bepakoltam, másnap volt a pihenés, és tényleg jó volt, aztán ismét pakolás és haza.

2013. márc. 18. 11:53
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Csodálom azokat akik el tudnak menni a gyerekek nélkül, én nem tudom ezt megtenni, pedig jó lenne egy pici kikapcsolódás, de este már gond lenne. Szóval ez kizárt! "


Nézd, nem attól leszel jó anya, és nem attól lesztek jó család, hogy egy pillanatot nem tudtok a gyerek nélkül tölteni. Előbb-utóbb el kell kezdeni ezt is, vagy csak beteges gyerekencsüggés és aggódás lesz belőle, míg fel nem nő, sőt, talán még akkor is.


1 hétre egyedül hagyni egy ekkora gyereket egyáltalán nem egészségtelen; sőt. A gyereknek is jót tesz egy kis "egyedüllét", környezetváltozás - fontos része a felnövekedésnek, hogy megszokja, hogy a szülők nincsenek ott állandóan, és hogy új környezetben is megállja a helyét. A szocializáció része.

2013. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mint írtam, ez kizárt, nem a gyerekmiatt, hanem miattam és a férjem miatt. Semmimáson nemjárna a fejem,minthogy evett e alszik e és még folytathatnám. Nem nyitok vitát, jó azoknak akik felhőtlenűl szórakoznak, nekem nem megy. DE nem ez volt a kérdés,kérlek ne taglaljuk. :)
2013. márc. 18. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!