Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha anyátok...

Mit tennétek, ha anyátok osztanátok be a pénzeteket és nem adna belőle nektek egy fillért sem például cigire?

Figyelt kérdés

Sajnos anyagi okok miatt egy háztartásban lakom a nyugdíjas édesanyámmal és a két testvéremmel. Én 130 ezer forintot keresek, ebből 120-at oda kell adnom anyámnak. Ő kb. 60 ezer Ft nyugdíjat kap és a két diák tesómnak is jön be némi jövedelem, így a havi büdzsé kb. 230 ezer Ft. Ebből a rezsi a devizahitellel együtt 140-150 ezer.


Elköltözni nem tudok, illetve szeretném anyámat is segíteni, meg a két tesómat, hogy tanuljon, úgy szoktam meg, hogy kapok 10 ezer Ft zsebpénzt. 24 évesen nem mehetek el bulizni, mert anyu nem ad rá, ha kérek. Most fogyott el a cigim, s azt mondta, hogy nem ad, mert most nincs pénze... Ugyanígy nem vehetek meg magamnak semmiféle extra kaját, amit megkívánok, mert akkor én vagyok leugatva (vagy ha megveszem, rögtön ötöt kell vennem, mert a húgom barátja is állandóan nálunk zabál).


Nem vehetek magamnak drága cipőt (akármilyen kínait nem veszek fel, ha már cipő vagy Nike, vagy esetle egy deichmannos olcsóbb).


Ti mit szóltok ehhez?


2013. márc. 17. 20:10
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
46%
Abbahagynám a dohányzást!
2013. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
80%
És megmondanám a csírának, hogy ne zabáljon itt, mert nektek is alig van pénzetek. Nincs ennyi intelligenciája, hogy felmérje? Sajnálom a helyzetedet, mert qrvára nem ezt érdemled. Szorul helyzetben vagy, de valahogy ki kell vívnod anyudtól, ha másra nem is, cigire adjon pénzt, mert hazaadod a fizetésed gyakorlatilag 90%-át. Ha nincs más reményed, adj fel lottót, vagy tippmixelj, de csak ha biztosra érzed ebben a sikert, hogy némi plusz pénzed legyen...kitartás! A testvéreim miatt én is kitartanék, de mihelyt lesz rá módod, ha már nem tanulnak, költözz el. Nem várhatja anyukád, hogy az egész fiatalságodat így éld meg és le.
2013. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért anyukád is jó pofa, hogy még téged ugat le, ha nem viszel egyből mindenkinek valamit, holott te járulsz hozzá a legtöbbel a kiadásokhoz. Épp hogy örülnie kellene szerintem. Ha ennyire sz*rul álltok, akkor ne zabáljon ott a te pénzedből 1 idegen ember is, vagy akkor a húgod gondoskodjon róla, ha pasizni tud. Azért hány embert tartsál fent? Utána majd az is odaköltözik, s gyerekük lesz, s még őket is te pénzeled?


Én leülnék vele és megbeszélném, hogy oké segítek, de nekem is egy idő után önálló életet kell majd élnem, családot alapítanom, s nem lehetek mindig ott. S igenis álljon hozzád normálisan, s ha már ennyivel támogatod őket.Oké, tegyék le a tesóid az érettségit, de azért ne hogy már te taníttasd ki őket, amikor neked meg abba kellett hagynod a fősulit, hogy dolgozz!


A gyerektartással tényleg bírósághoz kellett volna fordulni, az állam megelőlegezi, s utána behajtja apukátokon. Azért nem mindegy szerintem az a pénz sem-


A tesódék egyébként hány évesek?


Szép dolog, ha segítünk a családon, de van egy határ, amit ha átlépnek, az már a kihasználás!

2013. márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a te dolgod még további 2 gyerek nevelése etetése illetve a ház fenntartása.

Ez ugy gondolom hogy a szülök dolga lenne nem????? Elvégre ök hozták össze a gyerekeket és a devizahitelt stb...

A másik dolog meg a rezsibe besegitessz egy dolog és ha bevásárolsz kaját az is oké.

De az hogy a fizetésed levan szivva csutkára nagyon durva.

24 éves felnött ember vagy ilyenkorban már sokan nem is élnek együtt a szüleikkel. Tényleg mi van akkor ha lesz egy barátod

Igazándibol már az egészet elrontotttad az elején azzal hogy leadrad az egész fizetésed. És ezt már továbbra is elfogják várni töled..

2013. márc. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

igazából a probléma nélküled is megoldódhat, a 140 ezer rezsi igen sok, valszeg nagy házban nagy lábon éltek, tudom nehéz de a sarkadra kell állnod, el kell adni a házat és beköltözni egy kissebbe, 2 szoba szerintem bőven elég, te meg lassan elkezdhetnél saját életet élni 120 ezer nem kevés fizetés itt magyarputriban.

ha hozzád van nőve a ház ha nincs, egyszer mindennek vége és tovább kell lépni, nem a te dolgoz ezt tűrni, a szüleid cseszték el, nem te.

2013. márc. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
78%

és egyáltalán nem sajnállak, ezt magadnak okoztad valamilyen szinten, én pl 19 éves vagyok még nincs érettségim és hasonlóan állok, csak én járhatok tárgyalásra az apámmal mert beperelt.

az összes ismerősömnek semmi dolga csak néhány tételt kell kidolgozni én meg mehetek dolgozni suli után...

tessék a sarkadra állni és átvenni az irányítást, neked kéne szedned anyád pénzét és neked kéne már beosztanod a zsebpénzt mert amit művelsz az krva gáz. te keresel többet tiéd a hatalom.

2013. márc. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Chello ***** válasza:
Írnék egy kérdést amire rengetegen felhördülnek és a veszedelem sok választól feljebb megy a pontszámom :))))))
2013. márc. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Na én várom :-) írj :-)
2013. márc. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tenném, hogy nem hagynám, hogy ennyire kihasználjanak... Szép dolog a szeretet, de nem így, hogy a saját anyám néz hülyének... no meg pénzeszsáknak...
2013. márc. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen sírnék emiatt, 24 évesen meg önállóan megoldanám a helyzetet azzal, hogy arányosan beszállok a rezsibe, a több pénz meg magánügy. Ebből a keresetből pedig nyugodtan bérelhetsz szobát is akárhol.
2013. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!