Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha anyátok...

Mit tennétek, ha anyátok osztanátok be a pénzeteket és nem adna belőle nektek egy fillért sem például cigire?

Figyelt kérdés

Sajnos anyagi okok miatt egy háztartásban lakom a nyugdíjas édesanyámmal és a két testvéremmel. Én 130 ezer forintot keresek, ebből 120-at oda kell adnom anyámnak. Ő kb. 60 ezer Ft nyugdíjat kap és a két diák tesómnak is jön be némi jövedelem, így a havi büdzsé kb. 230 ezer Ft. Ebből a rezsi a devizahitellel együtt 140-150 ezer.


Elköltözni nem tudok, illetve szeretném anyámat is segíteni, meg a két tesómat, hogy tanuljon, úgy szoktam meg, hogy kapok 10 ezer Ft zsebpénzt. 24 évesen nem mehetek el bulizni, mert anyu nem ad rá, ha kérek. Most fogyott el a cigim, s azt mondta, hogy nem ad, mert most nincs pénze... Ugyanígy nem vehetek meg magamnak semmiféle extra kaját, amit megkívánok, mert akkor én vagyok leugatva (vagy ha megveszem, rögtön ötöt kell vennem, mert a húgom barátja is állandóan nálunk zabál).


Nem vehetek magamnak drága cipőt (akármilyen kínait nem veszek fel, ha már cipő vagy Nike, vagy esetle egy deichmannos olcsóbb).


Ti mit szóltok ehhez?


2013. márc. 17. 20:10
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Sorry az elírásért, "anyátok osztaná be a pénzeteket" - így szólna helyesebben.


És még annyit hozzátennék, hogy a maszekolásból származó 10-20 ezer forintos egyszeri bevételeimből nagybevásárlásokat tartok, abból veszek kaját, hgoy tele legyen a hűtő.

2013. márc. 17. 20:12
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

Hülye vagy ha ezt hagyod, a fizetés miért nem a te számládra megy?

Én havi 50-60 ezernél többet nem adnék. Azért ne azért dolgozzak, hogy még egy csokit se tudja venni.

2013. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj meg egy reális árat, amit fizetsz, amiért ott laksz, hozzájárulsz a költségekhez. Számoljátok ki mennyi az, a többi legyen a te pénzed.
2013. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Legyen saját számlád és utaltasd arra a fizetésed, amint megkapod fizesd be a csekkek rád eső részét, vásárolj be és a maradékkal pedig gazdálkodj ahogy tudsz/szeretnél.

Itt neked kell változtatni, mert így csak szenvedsz.

2013. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Azt,hogy egy birka vagy.
2013. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Az igen.. Hát én azért biztos nem dolgoznék, hogy más lehúzza az összes fizetésemet. Számoljátok ki mennyi a rezsi meg a többi, osszátok annyi felé ahányan vagytok, és a rád eső részt fizesd, a többi pénz a tiéd.
2013. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Muszájból hagytam ott 1 évre a fősulit és valószínűleg át kell mennem levelezőre szeptembertől, hogy tudjak dolgozni. Apám nem fizet gyerektartást (feketézik direkt, hogy ne kelljen), anyu meg lerokkant. Az a baj, hogy a családom annyiból nem tudna megélni, amennyit anyu összeszedne azzal, ha arányosan fizetnék. A két tesómnak meg legalább érettségit kell szereznie.
2013. márc. 17. 20:34
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem mit szeretnél. Előszö háborogsz azon hogy egy fityinget sem látsz a fizetésedből, majd megmagyarázod hogy nélküled a családod éhenhalna.

Mit szóljunk? Felháborító hogy nem vehetsz drága cipőt...

2013. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
En odaadnék annyit, ami fedezi a rezsit és a lakhatàst. Az ennivalót magamnak venném. Ez teljesen õrültség, hogy az anyud kezeli a pénzedet és még rimánkodnod kell azért, hogy valamit megvegyél.
2013. márc. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát akkor tűrj.

Az meg anyukád részéről nem kifogás, hogy apátok nem fizet gyerektartást. Be kell jelenteni (azt hiszem a bíróságon), hogy nem fizet, és az állam fizeti.. Aztán majd apátokon behajtják.

2013. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!