Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha anyátok...

Mit tennétek, ha anyátok osztanátok be a pénzeteket és nem adna belőle nektek egy fillért sem például cigire?

Figyelt kérdés

Sajnos anyagi okok miatt egy háztartásban lakom a nyugdíjas édesanyámmal és a két testvéremmel. Én 130 ezer forintot keresek, ebből 120-at oda kell adnom anyámnak. Ő kb. 60 ezer Ft nyugdíjat kap és a két diák tesómnak is jön be némi jövedelem, így a havi büdzsé kb. 230 ezer Ft. Ebből a rezsi a devizahitellel együtt 140-150 ezer.


Elköltözni nem tudok, illetve szeretném anyámat is segíteni, meg a két tesómat, hogy tanuljon, úgy szoktam meg, hogy kapok 10 ezer Ft zsebpénzt. 24 évesen nem mehetek el bulizni, mert anyu nem ad rá, ha kérek. Most fogyott el a cigim, s azt mondta, hogy nem ad, mert most nincs pénze... Ugyanígy nem vehetek meg magamnak semmiféle extra kaját, amit megkívánok, mert akkor én vagyok leugatva (vagy ha megveszem, rögtön ötöt kell vennem, mert a húgom barátja is állandóan nálunk zabál).


Nem vehetek magamnak drága cipőt (akármilyen kínait nem veszek fel, ha már cipő vagy Nike, vagy esetle egy deichmannos olcsóbb).


Ti mit szóltok ehhez?


2013. márc. 17. 20:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem szeretem ha valaki azzal kezdi a bemutatkozást hogy: "akármilyen kínait nem veszek fel, ha már cipő vagy Nike, vagy esetle egy deichmannos olcsóbb" mert szerintem veszettül felveszi azt is az ember ha nincs más...

Miért kell 120-at odaadni? Adj csak százat. Mond neki hogy a többi kell neked a költségeidre. Devizahitelen meg gondolkodjatok el, lehet jobban jártok ha eladjátok a házat (lakást) és albérletbe mentek, illetve más hitelkonstrukciót kerestek.

2013. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Saját számla, fizetés oda.

Adsz belőle valamennyit a közösbe, a többi a TIED. Mivel te keresed.

Felnőtt ember vagy, ez a megoldás.

2013. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%
A család téged simán kihasznál. Mivel te viszed haza a legtöbb pénzt, miért nem neked adják az összes többit, hogy te osszad be? Ilyen alapon jogod lenne hozzá. Én biztos nem adnák ennyit, maximum 40-50 ezret. Így sohasem lesz önálló életed, otthonod, mert az egész család a véredet szívja. Csak zárójelben kérdezem meg: mi lesz, ha véletlenül elveszíted a munkádat? Kit csapolnak?
2013. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
80%
adnék - elírás
2013. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
7%

10 ezer zsebpénznek elég szép, ha ilyen kevésből kell megélnetek. Nem kihasznál anyukád, hanem kénytelen minden fillért megfogni. Ha kevés a jövedelmetek, akkor nem kell extra kaja, és szórakozásra sem kell sokat költeni.

Ha anyukád ad 10,000,. keresel mellé még 20.-at, akkor az zsebpénznek meg szórakozásra elég.

2013. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%

Mit tennék? Nem hagynám hogy ennyire kihasználjanak. Elhiszem, hogy szereted a családodat és segíteni akarsz, de vajon ők is ennyire szeretnek téged? Nem ad a saját fizetésedből ruhára, vagy kajára? A testvéred meg elvárja, hogy még a pasiját is etesd? Ez meg miféle család?

A tesóidat nem te csináltad/szülted, így bármennyire is szereted őket, nem a te feladatod iskoláztatni. A hitelt nem te vetted fel, így nem kötelességed fizetni. Halasztasz 1 évet, vagy levelezőre mész, hogy még többet tudj adni a családnak. A vége az lesz, hogy kitaníttatod a tesókat, nekik lesz diplomájuk, állásuk, te meg robotolhatsz életed végéig, hogy anyukád hiteleit fizesd. Semmi extra kaja, semmi szórakozás, semmi párkapcsolat. Legyél önző egy kicsit. Add haza a rád eső részt, a többit meg tedd félre, vagy fizess lakáskasszát.

A másik: te fizeted szinte az egész hiteltörlesztést, de kié lesz a lakás?

2013. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Először is próbáljátok beosztani a költségeket.NEM SZABAD vakon fizetni ilyen hitelet,olyan hitelt,nézd meg,hogy tudtok spórolni.Apádat jelenrsd a bíróságon,rajta behajtják a gyerektartást,vagy mondd meg neki,hogy legalább havi x összeggel támogasson benneteket,különben feljelented.A pénz meg menjen a saját számládra,elvégre az a te pénzed.Ismerem azt a kettős érzést,amikor szeretnél segíteni a családodon,közben meg igazságtalannak érzed,hogy te gülizel,és magadon,sőt semmin (?) nem látod az eredményét.Pocsék egy dolog ez.Lényeg a lényeg,saját számla,és adj bele a közösbe amennyit akarsz.
2013. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
5%

Alapvetően azt valom hogy felnőtt ember ne adja ki a kezéből a pénzét, mert ő is képes felmérni a költségeket és beosztani a pénzt,

de a kérdezőnél a cigi a ruhák a bulizás áll az első helyen erre nehéz azt mondani hogy egy 24 éves felnött ember hozzáálása.

Ha épp egyedül élne a saját lakásába ebből a pénzből ugyanugy nem futná neki ezekre a plusz dolgokra.

2013. márc. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy halkan megkérdezek 2 dolgot:

1.Amíg te is tanultál,miből éltetek meg?

2.Ha barátnőd lesz, s szeretnél különköltözni, akkor megtiltja anyád, mert akkor miből élnek meg?

2013. márc. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

sztem normális cipőt venni egyáltalán nem sznobság. abban vagy egész nap, mászkálsz, nem mind1, h mennyire fáj este a lábad, a hátad, mennyire tartja stabilan a kis tappancsodat. ezt a zúgolódóknak küldeném sok szeretettel :)


ha már én keresem a pénzt, akkor nem adnám ki a kezemből. utalnék egy 100ast, oldják meg. 30ból meg tehetsz félre, járhatsz mulatni. sztem teljesen normális 24 évesen szórakozni. inkább, mint 2 gyerek mellől kimaradozni éjjelre.


cigit töltsed, sokkal olcsóbb, tovább tart, nem kell dobozonként szaladgálni miatta a boltba.

ja, és ne etess már mindenféle jöttment pasikát, ha nektek is alig megy a felszínen maradás. vagy a kedves fiatalember lesz szíves hozni magával valamit, ha már ott tenyészik nálatok.


állj a sarkadra sürgősen, mert így nem fogsz előrejutni.

2013. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!