Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit csinálnál akkor ha a...

Te mit csinálnál akkor ha a testvéred közölné veled h nem bír elviselni?

Figyelt kérdés

Majd ezután közli veled h de mossad ki a cuccait de most rögtön.

Egész nap ül a számítógép előtt, arra se képes, hogy az étkezés után elpakoljon maga után.


2013. márc. 15. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Én megmondanám neki hogy ha ilyen a hozzá állása hogy nem bír elviselni de elvárja hogy ugráljak körülötte akkor azt mondanám neki hogy oké ha ennyire kell csináld meg magad, ha nem csinálod akkor viseld a koszos cuccaidat.

Én húgom sajnos hasonló helyzetbe van, igaz nem mondta hogy nem tud elviselni de elvárja hogy nyaljam körbe a seggét amikor ő egész nap ül a gép előtt és még arra sem képes hogy melegítsen magának ebédet folyton anyámat ugráltatja, suliba nem jár, dolgozni nem dolgozik, és az mellett hogy eltartom mert én segítek be anyámnak így nekem kellene elvárnom tőle hogy segítsen nekem ha ő ennyire ráér.

2013. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha csak a kérdésre válaszolnék, akkor azt csinálnám, hogy magamba néznék, mi az oka hogy nem bír, jogos-e. A kiegészítéshez: semmit, biztos nem mosnám ki a cuccait mert őfelsége úgy parancsolta. Keljen fel a géptől és csináljon valamit ő is.
2013. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha jogos lenne a kijelentése, nem írtam volna ki a kérdést :D


Tény, hogy vannak hibáim, de én azért nem gondolom h nem lehet elviselni, eddig ezt senki nem mondta még.


A másik dolog meg az hogy neki is vannak olyan tulajdonságai amik engem zavarnak, de attól még az öcsém... és nem vágok ilyet a fejéhez.

2013. márc. 15. 14:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ne engedd hogy a fejedre nőjjön. egy gyufaszálat nem tennék neki kereszetbe ha ilyen bunkó lenne velem valaki. Nem a szolgája vagy, meg eleve.
2013. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2013. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az öcséd számítógépfüggő depressziós lehet, bár nem sokat árultál el.

Másokat is egyre kevésbé visel el, vagy csak téged? Vannak barátai a való életben?


Vannak emberek akik senkit nem bírnak elviselni. Ne szolgáld ki, attól csak rosszabb lesz.

2013. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én 22 ő 19.


Egyetemista, vannak barátai, ha itthon van akkor általában csak bent fekszik a szobájába amíg itthon van, max akkor mozdul ki a barátnője megkeresi.

2013. márc. 15. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor közölném vele, hogy sajnálom, hogy nem bír elviselni, de ezen túl a cuccait mossa ő maga és pakoljon el maga után. Nyílván egy köszönömöt sem kaptál azért, hogy ingyencselédnek tekintett, ugye? Holott te a testvére vagy, nem a cselédlánya!


Nyílván ő is egyike az anyuka elkényeztetett (de jó erős lelki kötelékkel fogva tartott) kicsi kisfiainak, vagy kislányainak (bár ez általában fiúknál ilyen durva), akik a bennük levő anyagyűlöletet a lánytestvérükön verik le.


Mondd csak meg szépen, hogy te nem a cselédlányan vagy, hanem a testvére, és ugyanolyan jogon követelheted te azt, hogy mosson ki utánad és pakoljon elk, mint fordítva. A testvéri kapcsolat EGYENRAGÚ (nek kellene, hogy legyen). Bármilyen gáz van két testvér között, az a legtöbb esteben a szülő hibája és rossz nevelési módszereinek, stílusának következménye.


Ps: nem számít, hogy te három évvel fiatalabb vagy! Felnőtt ember vagy ő, is, és lehetséges, hogy te sokkal okosabb, ügyesebb, jobb vagy nála, és bölcsebb is leszel vénségedre. Nem szabad meghunyászkodni előtte holmi "ő 3 évvel idősebb, akkor nagytestvér-fíling" miatt. A elmegy akkor, amikor te kétéves vagy ő peidg 5, de felnőtt korra ez a különbség már eltűnik.


Attól peidg nem szabad tartani, hogy kezet emel rád, vagy bántalmaz, mert ebben az esetben rendőrséghez fordulhatsz azonnal, ha a kedves szüleid nem védenek meg tőle.

2013. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: as voltam: talán mosson ki a barátnője.


A számítógépfüggés és a depresszió jól jezi,amit eleve gondoltam a szituról: erős és komoly anya-problémája van bátyókádnak. Pszichológus kellene neki, ha nem megy el, előbb-utóbb a kapcsolata is gallyra megy, és mindnekit szétver és elmar maga körül. DE nem a te dolgod az ő megmentése! Ezeke csak azért írtam le, hogy tisztább legyen a kép benned.


Szia!

2013. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!