Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne a párom...

Mit tehetnék, hogy ne a párom jövedelmén csámcsogjon a család?

Figyelt kérdés

A párom nem túl vonzó külsőre, én viszont elég szép lány vagyok. Mindenki azt kérdezi, mit eszek rajta, miért nem szedek fel inkább egy jó pasit. Meg hogy mekkora "visszalépés" ez az exem után, aki valóban nagyon jóképű volt.

Na de ugye kiderült, hogy jó szakmája van. Azóta folyton a jövedelmét próbálják kiszedni belőle. Persze nem szemtől szembe, hanem burkolt célzásokkal, pl. "nem engedhetnél meg magadnak egy ennél nagyobb kocsit?"

Ami még a kisebbik probléma, mert ő elég jól kezeli ezt.

Nagyobb gond, hogy próbálnak pénzt kiszedni tőle. Igaz, hogy csak az én javamra, például - ha már kocsi - rávették, hogy vegyen éves matricát, merthogy biztonságosabb pályán utazni. Persze, mert engem féltenek a kis kocsiban. De akkor is zavar.


Emellett többektől azt érzem, hogy feltételezik rólam, hogy a pénze miatt vagyok vele. Ami nem igaz, de persze megértem őket: mi másért lehetnék egy ilyen pasival? (mert azt nyilván nem látják, hogy például a hálószobában mit művel :D)

Ezt persze senki enm mondja a szemembe, de hallom a keserű megjegyzéseket, "ti megengedhetitek magatoknak", stb. Holott egyébként külön kasszán vagyunk, bár ez sem tartozik rájuk.

Viszont az ilyen célozgatások ellen védtelen vagyok. Mégis mit mondhatnék, hogy elhiggyék, hogy nem, tényleg nem a pénze miatt vagyok vele? Próbáltam viccesen mondani, hogy "ó, a kinézetét bőven kompenzálja, amikor magunkra csukjuk az ajtót", de látom hogy nem hiszik el. Nekem meg annyira rosszul esik :(


2013. márc. 14. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Elég sznob egy családod van.
2013. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a szépségről van szó hanem arról, hogy egyáltalán nem tisztelnek téged. Azon gondolkodj inkább, hogy miért van ez így. Egyáltalán hogy jut eszükbe ilyen megjegyzéseket tenni a magánéletedre?
2013. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Neked gondot jelent a párod külseje. Különben tojná rá, h mások mit gondolnak, mit csámcsognak, csak élveznéd a boldogságot.
2013. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, de ez adottság, a családját senki nem választhatja meg.

Engem inkább az érdekel, hogy lehet megoldani ezt a problémát. Az jutott eszembe, hogy esetleg nem látogatjuk őket egy ideig, de akkor meg megsértődnek, és végül is joggal.

2013. márc. 14. 20:38
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért, a párod nem joggal sértődhetne meg rájuk?
2013. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Legyél határozottabb a családoddal szemben. szépen leültök , amikor nincs ott a barátod és elmondod nekik hogy te őt választottad, őt szereted, és fogadják el ezt, mert neked is és neki is kellemetlen amit csinálnak :) ennyi:)
2013. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Kakild le magasról ezeket a megjegyzéseket! Én azt szoktam az ilyenekre válaszolni, hogy a ronda emberek a legszebbek belülről. Vagy én a csúnya embereket szeretem (ez részben igaz is, mert kicsi voltam ha Kupa Mihály ment a TV-ben akkor el sem szabadott kapcsolni a TV-t!). Ez a mai napig megmaradt nálam, abszolút nem a külső számít. És amúgy tényleg így van, h a csúnyább pasik a legédesebb emberek a világon!

24/N

2013. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Azért tesznek megjegyzéseket, mert családtagként feljogosítva érzik magukat. És végül is ők neveltek fel, elég sok közük van az életemhez. Én nem gondolom azt, hogy felnő az ember és onnantól a családja el van felejtve.


Persze a párom is joggal megsértődhetne, bár szerintem amit csinálnak, az inkább rám nézve sértő.

A külsejével nekem nincs bajom, csak azért írtam, mert a viselkedésüknek ez az egyik fő indítéka.

2013. márc. 14. 20:44
 9/21 A kérdező kommentje:
Most próbálom ignorálni, amit mondanak, de nem megy. Nagyon bánt. Próbáltam velük beszélni, de egyik fülükön be, a másikon ki. No meg nem is lennék túl hiteles, az exemmel amikor együtt voltunk, érveltem így nekik, őt választottam, vele akarok lenni, aztán a végén mégis otthagytam. Szóval nem lennék túl hiteles :D
2013. márc. 14. 20:46
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Hiába a családtagjaid, még sincs joguk megítélni egy embert a külseje miatt.(Gondolom ők tökéletesek) Ne haragudj, de ez az egyik legnagyobb emberi butaság,s még szépen is fogalmaztam.:)
2013. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!