Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem engedene...

Mit csináljak, ha nem engedenek el a szüleim? 15L

Figyelt kérdés
Az egyik fiú barátom elhívott engem és még pár barátunkat holnapra, hozzájuk. Összesen 7-8an lennénk, csak ilyen kis baráti összejövetel lenne. Nem engednek el, pedig eléggé megbízható vagyok, és ezt ők is tudják. 1-2 héttel ezelőtt megint meghívtott minket magához, de akkor sem engedtek el. Így másodjára már kicsit ciki lenne elutasítani.:( mit csinálnátok a helyemben, hogy elengedjenek? Vagy mit mondjak nekik, miért nem mehetek?:(
2013. márc. 14. 16:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
44%

Komolyan az lenne a ciki, ha nem mész el 15 évesen? Elég baj az, ha a többieket csak úgy szélnek eresztik a szülők, s sokszor azt sem tudják merre csatangol a gyerek.

Nem biztos, hogy náluk így van.Viszont én este járok haza munkából, s azt látom, hogy kb 10 év körüli gyerekek is bandákba csatangolnak hétköznap(!).

2013. márc. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
En 15 evesen mar dizsibe jartam....csak haza kellett ernem idoben alltalaba 1-2-re.Normalis felnott lett belolem nem drogoztam nem estem teherbe rendes lany voltam meg vagyok is.Lehet nyugodtan lepontozni de sztem a mai vilagba 15 eves mar buliznak a tinik.Van olyan ott a tarsasagba akit ismernek a szuleid?? Milyen messze van??
2013. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszolóknak, délután lenne. Azért nem engednek el, "mert azt mondtam".:/ Amikor moziba megyek a barátnőimmel elengednek, pedig ugyanúgy délután szoktunk mozizni.:/
2013. márc. 14. 16:54
 14/24 A kérdező kommentje:
Csak egy fiút nem ismernek. Nincs messze:)
2013. márc. 14. 16:55
 15/24 anonim ***** válasza:
Baratnod anyukaja beszelhetne a tieddel h jo helyre mesz nem lesz gond es h o is elengedte a lanyat ne aggodjon.
2013. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én nemsokára tizenhét éves leszek, ennek ellenére két évvel ezelőtt már elengedtek egyedül egy tőlünk 110 km-re lévő településre vonattal, átszállással. Nem bulizni mentem, hanem a legjobb barátnőmhöz. Anyám nem ismerte a szüleit, és én akkor voltam először náluk. A barátnőmet ismerték, Ő akkor volt tizennyolc, és annak ellenére, hogy aggódtak, nem volt sosem probléma ebből. Megbíztak bennem, mert jók voltak a jegyeim, alkoholt nem ittam, és még dohányozni sem dohányoztam sosem, ahogy a legjobb barátnőm sem. Volt, hogy két hétre is elvoltam náluk.
2013. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
így viszont én se értem h miert nem engednek el...
2013. márc. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Olvasva az eddigi hozzászólásaidat két dolog lehetséges: ők ilyenek nem engednek, nem tudsz ellene mit tenni. Vagy hallottak valamit erről a srácról, a társaságról. Utóbbit megértem. Előbbit én is végigszenvedtem. Én sem tehettem ellene semmit. Míg nem mentem egyetemre be voltam otthonra zárva. (aztán meg majdnem félrement az életem, de ezért nem csak őket okolom, én is hülye voltam, de ennek egyik oka az volt, hogy nem tudtam mit kezdeni a nagy szabadsággal hirtelen) Nővérem olyan lett mint a szüleim. Szóval neki nem "ártottak". Nekem kiskamaszaim vannak (12 és 13 évesek) pénteken vagy szombaton ők szoktak barátokhoz menni, vagy ők jönnek nálunk. Fiúk-lányok vegyesen. Nem látom miért lenne ez gond. Igaz ismerem a szülőket, le vannak "csekkolva"
2013. márc. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy nálunk nincsenek pl. unokatesók, így örülök hogy vannak barátaik, akikkel 7-8 éves koruk óta szoktak egy héten egyszer találkozni itthoni formában. Szóval nálunk ez valamennyire pótolt is régen. Ma már igény, hogy legyenek barátok, együtt gépezzenek stb.
2013. márc. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

9

Sem egy 5 évesnek, sem egy 50 évesnek nem jobb a személyes kapcsolatnál a tv előtt ülni. Ha szerinted igen az elég szomorú. Egyébként nem bulit írt hanem egy délutáni találkozót, hülyéskedést. Ez meg kell minden korban. Mindenki gyerek és felnőtt is lássa el a kötelességeit (a gyerek tanuljon, amit otthon ráosztanak végezze el), de emellett nekik is kell adni szabadságot. Nem tárgyak, hanem "minifelnőttek" Ahogy egy felnőtt élete sem a munkáról és a házimunkáról szól.

35/N

2013. márc. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!