Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogyan esne ha a...

Nektek hogyan esne ha a párotok exfelesége vinne neki főzött ételt? Félreértenétek?

Figyelt kérdés

Elváltam, van egy közös gyerekünk. Szombat délelőtt átvittem a fiamat az apjánál. Előtte reggel főztünk ki, mert hétvégén programunk volt, de legyen ha hazajövünk. Fiam nagyon szereti amit csináltunk, mondtam hogy egyen belőle, de azt mondta ő reggelire nem eszik főtt ételt, mondta hogy rakjak. Így odatettem két adagot, hogy az apjának is jusson, tudom hogy ő is szereti, azt hittem ketten lesznek, az élettársa elutazott, legyen mihez nyúlni, mert ő az a fajta férfi aki akkor kezd el valamit elkészíteni ha már farkaséhes, közben a fiam jóllakik szalámival. Mikor átértünk kicsit meglepődtem hogy ott a barátnője. De nem foglalkoztatott a téma.

Tagnap este hozta haza voltférjem a fiamat és az edényt. Ott volt barátnőm kérdezte hogy mi az az edény. Elmondtam hogy alakult, erre azt mondta ez veszélyes. Egyrészt áthordok a voltférjemnek ételt, mintha a barátnője nem tudna főzni. Másrészt még a kedvencét is készítem (ez véletlen volt) Kicsit beleültette a bogarat a fülembe, hogy a barátnő megsértődhet.

Saját páromat megkérdezve azt mondta őt nem zavarja, egy percig nem merült fel benne hogy rosszra gondoljon, de a nők jobban kombinálnak.

Szerintetek is sok volt ez a "magánakció"?



2013. márc. 14. 10:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát ha nem kezdtél el szabadkozni, hogy miért pakoltál a kajából, akkor bizony én is elkezdtem volna kombinálni. Ha nagyon féltékeny nőről lenne szó, akkor még azt is el merem képzelni, hogy ilyen esetben az ex fejére borítja a doboz kaját...
2013. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem volt, nyugodj meg. Ha én lennék az a mostani tára az ex-férjednek ebben semmi rosszat sem látnék. Szóval nyugi.
2013. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Én nem,mivel alapvetően a gyerek miatt vittél ételt és nem halunk bele,ha másnak is jut belőle...

Szerintem a barátnőd felfogása az önző.

2013. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Természetesen nem csak a kezébe nyomtam az edényt, hanem mondtam, hogy most lett kész, X mondta hogy szeretne belőle később enni, két adagot raktam, mert azt hittem ketten lesznek.

Adott pillanatban nem láttam, hogy a barátnőjének ezt félreértené, de nem ismerem még eléggé.

2013. márc. 14. 10:56
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ó, elolvasva a részleteket én teljesen megértem a dolgot, már amit Te tettél. Szerintem figyelmes voltál s ez nem olyan, mintha odamész és adsz direkt neki ételt, ő inkább csak beleesett a szórásba, mert a fiadnak tettél ételt, de nehogy már csak ő egyen egyedül... Ez így szerintem korrekt :) Én nem kombinálnám túl, családon belül előfordul, hogy az ember pakol ételt (sőt, én kaptam már majdnem idegenektől is, amikor egyedül voltam egy töküres lakásban, amit másnap adtam el), s a volt férjednél ott van a fiad mint kapocs, ennyi s így, igazán beleférhet.
2013. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nálunk az is előfordult, hogy egymásnál ettünk. Nincs ebben semmi rossz.
2013. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%
Talán inkább az új barátnő számára ciki,hogy nem tud főzni és még te viszel ételt,nehogy már még majd ő csináljon ügyet belőle.
2013. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, milyen a kapcsolatotok a volt férjeddel, de ha valami gikszer lett volna ebből, csak tán szólt volna, hogy "köszi a kaját, de máskor légyszi ne pakolj, mert Zsuzsinak nem esett jól", vagy valami ilyesmit.
2013. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Engem a voltfeleség tanított meg hogyan készítsem el a párom kedvenc ételét :)

Akárhogy csináltam, nem lett jó, kértem az anyukáját hogy segítsen, de mint egyszer csak kiderült, úgy szereti ahogy a volt felesége csinálta (de nem tudta hogy...) Igaz beletelt egy évbe mire úgy éreztem, hogy van olyan a kapcsolatunk, hogy elárulja mi a titok :)

De egyébként akár szoktunk egymásnál is enni. Ő tényleg nagyon-nagyon jól főz, ha visszük haza a gyerkőcöt és megkínál mindketten kapunk az alkalmon. Míg az asztalához ül le, és nem az ágyába mászik vissza engem nem zavar :D

2013. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Megnyugodtam :)

Jó amúgy a kapcsolatunk. Nem mondom hogy nagy barátok vagyunk, de megmaradt egy normális, beszélő viszony a fiunk miatt. De ha nem lenne jó a kapcsolatunk akkor sem lett volna képem beállítani egy adaggal, hogy ő meg nézze.


7

Nem arról van szó, hogy nem főz. Nem volt otthon egy hétig (és úgy volt, hogy csak kedden érkezik, nem pénteken) Nyilván ha otthon van főz ő is, volt férjem is. Nem éheznek :)

2013. márc. 14. 11:09
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!