Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjük el közös...

Hogyan kezdjük el közös életünket?

Figyelt kérdés

Van 1 barátom, akinek van 1 lakása, és tervezzük, hogy összeköltözünk.

A lakás felújításra szorul, én is szeretnék beszállni, felesbe oldanánk meg az újítást, de mi lesz ha szétválunk?

Hogy oldanátok meg az anyagi részét?


2013. márc. 9. 22:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a szétválást tervezzük már most, de mindenre szeretnénk gondolni, hogy egyikőnk se járjon rosszul.
2013. márc. 9. 22:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne szállj bele a felújításba. Házasság előtti vagyon soha nem lesz közös, így amit te ráköltesz azt ráköltöd és kész. Mondjuk akkor ilyen alapon ö is követelhetné rajtad visszamenőleg a lakbért.
2013. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Szép kezdés, ha már most azon agyalsz hogy szét fogtok lenni, kinek mi jusson...
2013. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

3vagyok/elírtam

Szép kezdés, ha már most azon agyalsz hogy szét fogtok menni, és akkor kinek mi jusson...

2013. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Direkt odaírtam, hogy nem ezt tervezzük, de szeretnénk mindenre gondolni, mert manapság sosem lehet tudni sajnos.
2013. márc. 9. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne szállj bele a felújításba, mert utólag nem követelheted. De jobb ha abba is beletörődsz, hogy mivel házasság előtt már megvolt a lakása, így ha később elválnátok abból semmit sem követelhetnél, mert az az ő különvagyona lesz.
2013. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire félsz tőle, hogyan oldódna meg a különválás, akkor a párod finanszírozza a felújítást, te meg mondjuk a bútorokat, ha meg balhé van, azok mozdíthatóak, a tieid, és viheted őket.
2013. márc. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

bizony, uccsó jót ír. :)


nálunk ez pont a hasonló tulajdoni viszonyok miatt úgy alakult, h én fizetem a rezsit, lakással kapcsolatos költségeket (új bútor, felújítás, gépek javíttatása), a párom pedig a kaját.


ha nem lesz belőle nagy mosolyszünet, akkor inkább ne szállj bele a felújításba, de vehetsz bútorokat, műszaki dolgokat, amikről kérj névre szóló áfás számlát, azokat tedd el biztos helyre, és ha mégsem menne a nagy romantika, akkor viheted őket.

aki meg itt ajvékol, h jaaaaj, így nem érdemes belekezdeni a kapcsolatba, az éljen úgy, ahogy neki jól esik, közösködjön, aztán ha vita van, akkor oldja meg.

mi már előre letisztáztuk a dolgokat, mert ha tényleg odáig jutnánk, h külön jobb, akkor legalább a vackokon nem kell balhézni.

2013. márc. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam én is, hogy a mozdítható dolgokat venném én, és azért szeretnék én is beszállni a felújításba, hogy ne érezzem azt, hogy ott minden az övé, meg ha örökre együtt maradnánk, /márpedig ez a cél kedves 3. válaszoló/, akkor nyilván én is szeretnék beleadni mindent, de muszáj gondolni arra is, ha nem működne a dolog...Esetleg ha szerződést írunk? Hogy fele cucc az enyém? (kivéve a lakás fele) Ilyet lehet? vagy hülyeség?

Egyébként köszi az eddigi válaszokat!

2013. márc. 10. 10:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!