Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jóindulat vagy rosszindulat?...

Jóindulat vagy rosszindulat? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Helyszín: vendéglátóhely. Gyerekeknek anyuka hoz reggelit, azt, amit kértek. Szépen esznek. Nagymama hoz a gyerekeknek reggelit, ugyanazt, amit anyuka. Ezt mondja: Na, majd én adok Nektek reggelit. És falatokra vágva a gyerekek tányérjára teszi. Anyuka megsértődik, rászól a nagymamára. Nagymama is megsértődik, visszaszól az anyukának.

Kinek van igaza ilyen helyzetben? Nagymama azt mondja, hogy csupa jóindulatból hozott a gyerekeknek enni. Anyuka azt mondja, nem érti, miért hozta ugyanazt, amit már esznek. Ha nem ették volna az ételt, és a nagymama másféle ételt hozott volna, amit szívesen megesznek, anyuka nem szólt volna semmit.

Helyszín: uszoda. Gyerek megy az anyja felé a vízben, és mondja neki huncutul mosolyogva: Anya, vigyázz, lefröcsköllek! Nagymama ott áll anyuka mellett, és azonnal odaúszik a gyerekhez (gyakorlatilag beúszik a gyerek és anyuka közé) ezzel a mondattal: Én vagyok a cápa, és most megeszlek! Anyuka nem érti, miért nem hagyja a nagymama, hogy játsszon vele a gyereke, ezért rászól nagymamára. Nagymama megsértődik, és azt mondja, nem vette észre, hogy a gyerek anyukával akar játszani. Anyuka ezt nem hiszi el. Kinek van igaza?

Helyszín: játszótér. Anyuka bújócskázik a gyerekével. Nagymama szól a gyereknek többször is egymás után, hogy menjen chipset enni. Látja, hogy anyukával játszik a gyerek, de addig szólítgatja, amíg a gyerek odamegy. Anyuka rászól nagymamára, hogy most játszanak, ráér a gyerek utána is chipset enni. Nagymama azt mondja, ő nem akarja elrontani a játékot, csak az unokájának akar jót. Anyuka ezt nem hiszi el, szerinte nagymama el akarja hívni anyukától a gyereket. Kinek van igaza?

Vajon a nagymama jóindulatú, kedves ember?

Vajon az anyuka üldözésmániás?


2013. márc. 8. 00:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
És ha a gyerek unszolásra sem akar a nagyival játszani?
2013. márc. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%
Terhes vagy
2013. márc. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%

Ne írj magadról harmadik személyben, mert idegesítő!

Ha nem jó, miért mentek mindenhova együtt, nem is értelek, egyedül félsz, hogy mindig kísér a nagyi??

2013. márc. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló hogy valami komolyabb sérelmeid vannak nagymamával kapcsolatban, amik nem most keletkeznek és ezért nem bírod elviselni. Vagy megoldod az eredeti neheztelésedet, ami generálja az összes többit, vagy ne találkozzatok együtt a gyerekekkel. Csináljon velük külön programot, vagy osszátok meg a gyerekeket, nagyi megy uszodába az egyikkel, te meg máshová a másik kettővel. Ennek az ellenségeskedésnek semmi értelme.


Amúgy szimplán a leírtakból nem látom hogy nagymama rosszindulatú lenne. Akkor az, ha egyébként utalgat arra hogy rossz anya vagy. Egyébként kicsit túlbuzgó.

2013. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
37%

"Én elvonulok, de a gyerek jön oda hozzám."


Lehet, hogy épp ezért hívja el a gyerekeket, mert úgy véli, szeretnél kicsit egyedül lenni, lazítani.

2013. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Az építő jellegű hozzászólásokat köszönöm!

Valóban, nagyobb sérelmek értek (az nem lett kimondva, hogy rossz anya vagyok, de minden tettem és mozdulatom bírálva van,ráadásul a gyerekek előtt). Azért nem tudom jól tolerálni ezeket a "semmiségeket".


"Félsz, hogy nagyi kísérget mindenhová..." Hát ez :))))))))))

2013. márc. 8. 10:20
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha viszont mindig bírál, miért nem állsz ki magadért? Három gyerekes anya vagy, és saját magadért nem állsz ki?

Úgy küldeném el a francba az ilyen nőt, mint a huzat.

2013. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
De az még mindig nem derült ki, áruld már el, ha ez a helyzet,miért mentek mindenhova együtt??
2013. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert egyedül nem bír el három gyerekkel, kell a bébiszitter. Aztán meg megy a sírás, hogy jaj, elveszi előlem a nagyi a gyereket. De a segítsége persze jól jön.
2013. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
6%

Aki nem bír el a gyerekeivel egyedül, az ne szüljön 3-at. Nem vagyok gyerek ellenes, nekem is van kettő.

Annyit vállaljon, amennyivel elbír, vagy ő is próbáljon alkalmazkodni a nagyihoz.

2013. márc. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!