Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jóindulat vagy rosszindulat?...

Jóindulat vagy rosszindulat? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Helyszín: vendéglátóhely. Gyerekeknek anyuka hoz reggelit, azt, amit kértek. Szépen esznek. Nagymama hoz a gyerekeknek reggelit, ugyanazt, amit anyuka. Ezt mondja: Na, majd én adok Nektek reggelit. És falatokra vágva a gyerekek tányérjára teszi. Anyuka megsértődik, rászól a nagymamára. Nagymama is megsértődik, visszaszól az anyukának.

Kinek van igaza ilyen helyzetben? Nagymama azt mondja, hogy csupa jóindulatból hozott a gyerekeknek enni. Anyuka azt mondja, nem érti, miért hozta ugyanazt, amit már esznek. Ha nem ették volna az ételt, és a nagymama másféle ételt hozott volna, amit szívesen megesznek, anyuka nem szólt volna semmit.

Helyszín: uszoda. Gyerek megy az anyja felé a vízben, és mondja neki huncutul mosolyogva: Anya, vigyázz, lefröcsköllek! Nagymama ott áll anyuka mellett, és azonnal odaúszik a gyerekhez (gyakorlatilag beúszik a gyerek és anyuka közé) ezzel a mondattal: Én vagyok a cápa, és most megeszlek! Anyuka nem érti, miért nem hagyja a nagymama, hogy játsszon vele a gyereke, ezért rászól nagymamára. Nagymama megsértődik, és azt mondja, nem vette észre, hogy a gyerek anyukával akar játszani. Anyuka ezt nem hiszi el. Kinek van igaza?

Helyszín: játszótér. Anyuka bújócskázik a gyerekével. Nagymama szól a gyereknek többször is egymás után, hogy menjen chipset enni. Látja, hogy anyukával játszik a gyerek, de addig szólítgatja, amíg a gyerek odamegy. Anyuka rászól nagymamára, hogy most játszanak, ráér a gyerek utána is chipset enni. Nagymama azt mondja, ő nem akarja elrontani a játékot, csak az unokájának akar jót. Anyuka ezt nem hiszi el, szerinte nagymama el akarja hívni anyukától a gyereket. Kinek van igaza?

Vajon a nagymama jóindulatú, kedves ember?

Vajon az anyuka üldözésmániás?


2013. márc. 8. 00:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ, mit szólt hozzá a gyerek. Mégiscsak róla van szó.
2013. márc. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Uu, ezzel csak az a baj, hogy annyira nem objektiv, hogy kiolvasom belole, hogy anyuka irta a sorokat...

nem lehetne ugy talalkozni a Nagyival, amikor Anyu nincs ott es forditva? Mindig ketten vannak egyutt a gyerekkel?

2013. márc. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Vajon a nagymama az anyósa, vagy az édesanyja az anyukának? Ez költői kérdés volt.:))

Mindezek az események milyen időközökkel megszakítva történtek? Nem mindegy, hogy 1 év, vagy néhány óra alatt.

Amúgy a nagyi szerintem nem rosszindulatú, csak kicsit figyelmetlen és szórakozott. Vagy nem találkozik naponta az unokáival, és ilyenkor megpróbál szupernagyi lenni.

Anyuka sem üldözési mániás, csak kicsit túlragoz dolgokat, és a jelentőségüknél többet képzel beléjük. Ugyanis ezeknek a történéseknek semmi jelentősége nincs az anya gyerek kapcsolatban. Nyilvánvaló, hogy a gyerekek ettől nem fogják sem jobban, sem kevésbé szeretni sem az anyukát, sem a nagymamát. Az pedig nem lehet kétséges, hogy a maguk módján mindketten nagyon szeretik a gyerekeket.

2013. márc. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Miért írsz magadról harmadik személyben?


Miért sértődsz meg/bántódsz meg piti dolgokon?


Lehet, hogy nem a legjóindulatúbb a nagymama, de én inkább úgy mondanám: kicsit erőszakos, szeretné, ha az ő akarata érvényesülne. Ettől függetlenül ezek apróságok. Senki nem hal bele, ha hoz neki még enni, vagy ha játszik vele az uszodában, vagy ha chipset ad neki. Ezek apró, pár perces tevékenységek.

Valamilyen szinten szerintem érthető, hogy amikor ott van a nagyi, akkor ő is szeretne a gyerekkel foglalkozni, hiszen ő nincs mellette egész nap, az anyja viszont igen. Ez persze nem azt jelenti, hogy jók a módszerei, de az indíttatása érthető.


Amit nem értek az az, hogy ha a nagyi ott van, akkor miért sajnálod tőle a perceket, amiket az unokával tölthet? Te minden nap együtt lehetsz a gyermekeddel, százszor több időtök jut egymásra, nem kellene irigyelned ezt a nagyitól sem (még akkor sem, ha ezt udvariatlan módon érvényesíti).

2013. márc. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem irigykedem, és nem sajnálom az időt tőle. Csak azt nem értem, miért kell elhívni tőlem a gyereket, ha velem akar lenni. Főleg, hogy nem egy gyermek van, hanem 3. Csak éppen mindig azt kell elcsábítani, aki az anyjával van.
2013. márc. 8. 00:34
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy nem rosszindulatú a nagyi, csak olyan... buta.

Megoldás, nem kell közös program. Ha jelen van az anyuka is, és a nagymama is, akkor anyuka jobb, ha nem akar játszani a gyerekével, engedje át a nagyinak az örömöket, hogy most az unokájával van. Úgyis nyilván sokkal többet van csak az anyukájával vagy csak a szüleivel az a gyerek, mint egyszerre a szülőkkel + nagymamával is.

Mikor csak az anyukával van, akkor úgyis tudnak együtt játszani.

2013. márc. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy nehéz elfogadni, de igenis az irigység és sértettség tűnik ki a soraid közül.


Tulajdonképpen mi bánt a történteken? Egész nap játszhatsz a gyermekeiddel, nem csak amikor ott a nagyi. Akkor miért fáj, hogy ő néha eltereli a figyelmüket. Mi több: mire számítasz, kivel fog foglalkozni a gyerek, ha a nagyi is ott van? A nagyival, akit ritkábban lát, vagy anyával, akit minden nap?

2013. márc. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán azt szeretné a nagyi, ha olyankor, mikor ő ott van, az összes unoka rá figyelne, vele játszana, ezért hívja el a "elkóborolt" gyereket az anyukájától, mert most nem vele kell lennie, hanem nagyival.
2013. márc. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Na, pont ez az. Én elvonulok, de a gyerek jön oda hozzám. Küldjem el? Mondjam, hogy ne ülj az ölembe? Ne akarj velem játszani?

Én olyan megoldást javasoltam a nagyinak, hogy játsszunk együtt mindannyian. Ez butaság? Akkor a mama is örülhet, és a gyerekek sem jön utánam 5 perc mamával való játék után.

2013. márc. 8. 00:43
 10/23 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy: most itt a nagyi, milyen jó, hogy itt van, úgyis ritkán látjuk, menj oda hozzá, most vele játsszál, hogy fog örülni neki.
2013. márc. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!