Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy csináljam? Mit tegyek?

Hogy csináljam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Távkapcsolatban élünk a párommal már 1 év 3 hónapja. Nagyon jól megvagyunk minden működik szeretjük egymást komolyan. Szeretnék összköltözni de nem tudom hogy mit tegyek hogy össze jöjjön az egész. Én költöznék az ő városába mert van egy idő nagymamája... Hozzá nem költözhetek mert hosszú távon nem jövünk ki a mamával. (senki se) Próbálok munkát keresni az ő városában de eddig sikertelenül. Plusz hitelt fizetünk mindketten ami még jócskán megnehezíti a dolgainkat.Együtt tervezzük a jövőnket így szó se lehet róla hogy külön utakon folytassuk.Mihez kezdjek most? Ötlet?
2013. márc. 7. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
" Én költöznék az ő városába mert van egy idős nagymamája..." Ő együtt lakik vele? Ha ennyire fontos szempont a mama létezése, miért nem lehet együtt élni vele? Körülnéztetek már a városon kívül, hátha találtok valami olcsóbb albérletet? Valami könnyebben vállalható hitelkonstrukcióra egyikőtök sem tud váltani? Kb ezek a lehetőségek jöhetnek szóba, ha semmiképpen nem akarjátok tovább halasztani az összeköltözést. Bár egy nem túl hosszú távkapcsolat után, én ezt elég bátor, és nagy változtatásnak gondolom részedről, de nem ez volt a kérdés.
2013. márc. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyedül él a mamával, ő nevelte fel. Nagyon nehéz természetü több rokon is lakott ideiglenesen ott de hamar el is mentek onnan miatta. Jelenleg nekem nincs lehetőségem egy kedvezőbb feltételü hitellel kiváltani a jelenlegi hitelt mert sajnos megszűnt a munkahelyem így hitelt se kapok. A párom meg egy korábbi maradandó baleset miatt csak 6 órába dolgozik a minimálbér töredékéért. Szóval elég rossz a helyzet. Nem érzem úgy hogy kevés lenne ez a több mint egy év az összeköltözéshez, jól megvagyunk és többre vágyunk.
2013. márc. 8. 00:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, ez így elég nehéz történet. Egyrészt, ha a párod elköltözik a mamától, nem lesz aki ellássa, vagy legalább figyeljen rá. Tehát vagy neki kellene napi szinten látogatni, vagy nem tudom...Túl szép sem lenne, ha azok után, hogy felnevelte, lelépne tőle, mert a mami kicsit nehezen elviselhető pl agyérelmeszesedés miatt.

Egy 6 órás, hitellel terhelt fizetésre 2 személyes albérletet fenntartani, majdnem lehetetlen. Ugyanis hiába akarsz munkát találni mielőbb, a tény pillanatnyilag az, hogy nincs sem munkád, sem jövedelmed. Én csak azt tudom javasolni, hogy egyelőre halasszátok el az összeköltözést. Keress munkát ezerrel a párod lakóhelyén, és ha valami stabil lehetőség kínálkozik, akkor költözz. A világ legnagyobb szerelmét is tönkreteheti a nélkülözés, és a pénzhiány. Főleg úgy, hogy nektek még nincs tapasztalatotok abban, hogy ezt külön külön, vagy együtt hogyan tudnátok elviselni. Tudom, hogy nem ilyen ötletekre vágysz, de ez a felállás így nem sok jóval kecsegtet.

2013. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos igazad van, kénytelenek vagyunk halasztani a dolgokat. Keresgélek,biztosan lesz valami a számomra.Jobb ötletem nekem sincsen. Köszönöm szépen hogy rendes választ kaptam. :)
2013. márc. 8. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!