Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek, vagy csináljam végig...

Menjek, vagy csináljam végig amit elkezdtünk?

Figyelt kérdés
Nehéz döntés előtt állok.Évekkel ezelőtt belefutottunk egy svájci lakáshitelbe.Aminek a havi törlesztőrészlete a duplájára növekedett.Ugyan most kicsit könnyebb lett mert lerögzítettük a törlesztőnket ,így a havi 115ezer helyett 80ezret fizetünk.68EZERRŐL INDULTUNK EGYÉBKÉNT!!!!Időközben ,csak hogy ne legyen olyan egyszerű a dolog a páromat kirúgták a munkahelyéről,létszámleépítés miatt,és majdnem két hónapig vegetáltunk otthon.Külföldön él egy ismerőse az beprotezsálta őt egy munkahelyre,így most jól keres,csak 1400Km -re van tőlünk.Van egy 3éves kislányunk is.Én két hónapra rá kimentem utána munkát keresni,nagyon nehéz volt mert a kislányomat nem vihettem magammal,mivel nagyon kellett a pénz,hogy tudjuk fizetni a hitelünket.Találtam is kint munkát,és két hónapnyi munka után annyira összeszedtük magunkat,hogy nem voltunk mínuszban.Aztán a párom anyukája kihozta a kislányunkat,és megbeszéltük vele,hogy mi itt mindennel ellátjuk őt,ő pedig vigyáz a kislányunkra,és majd ha sikerül az oviba beíratni akkor ő fogja oviba is vinni majd,mert én hajnali negyed5-kor indulok dolgozni,a párom szintén.Viszont most mikor minden kezdett szépen elintéződni,az oviba úgy néz ki felveszik a kislányunkat,anyósom sajnos lebetegedett,és haza kellett utaznia.Volt orvosnál és műtétre kell neki mennie.Én kiléptem ideiglenesen a munkahelyemről ahol visszavárnak,hívogatnak,érdeklődnek,de oda vissza már biztos nem tudok visszamenni dolgozni,mert ha én viszem majd oviba a kislányomat akkor én legkorábban 8órától fogok tudni munkába menni.Szóval akkor keresnem kell egy másik munkahelyet.Viszont most itt jön a kérdés.Anyósom egyedül van ,nincsen senkije rajtunk kívül,és segítségre fog szorulni hamarosan,viszont ha én hazamegyek akkor vinnem kell a kislányunkat akinek pedig itt az ovoda,megtanulhatná az idegen nyelvet,és kellene a közösség is neki.Valahogy ellenénk a párom fizetéséből ugyan,igaz vegetálnánk,mert sajnos nem olyan jó az a fizetés mint gondoltuk,de legalább van.Viszont a gyerek miatt nem lenne jó ha hazamennék,mert a jövője függ ettől,és a mi jövőnk is persze.Nem tudom mit tegyek,mi lenne jó döntés
2012. nov. 1. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én hazamennék a kislánnyal,mert anyós beteg,de eleve nem is hagytam volna el 2 hónapra a kislányom.

Óvoda itthon is van,közösség is,és lehetőségek is.

2012. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem jószántamból hagytam ott a gyerekem,a behajtó elvette volna a lakásunkkat ha nem megyek ki dolgozni,mert annyira minuszban voltunk.Kérem olya írjon válaszokat aki tud azonosúlni ezekkel a problémákkal.Aki esetleg tud valamilyen okos tanácsot adni.Van e pl.házigondozásra lehetőség.
2012. nov. 1. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:
vidd ki anyost koss neki ott biztositast betegeskedjen ott.Tavhazassag nagy riziko nem eri meg inkabb a szegenyseg hosszutavon.Kulfoldi ovi rovid naponta de lehet egy allamilag elimert babysitter olcsobb.Anyos meg majd meggyogyul es kesobb vigyaz a gyerekre.Melyik orszagba mennel maradnal?
2012. nov. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Németország ,Hollandia határvidékén élünk.A párom Hollandiában dolgozik.Nem tudom 63éves anyósomnak milyen biztosítást lehetne kötni.Köszönöm a tanácsot,utánanézek.
2012. nov. 1. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy érvágás lenne anyagilag, ha felfogadnátok egy bébiszittert napi annyi időre amíg elviszi a lányodat oviba meg hozza? Azért olyan sokat csak nem kér napi 1-2 órára, hogy rámenjen az egész fizetésed. Lehet egy diáklány is bevállalja zsebpénzért vagy valamelyik ovistárs anyukája, akinek kéne egy kis plusz, de nem tud dolgozni járni. Anyósodat pedig ha tudjátok vegyétek magatokhoz, szegény egyedül van, és ő is egyből ugrott, amikor nektek kellet segítség. Nem tudom mennyire van rosszul, de ha nem is tud elmenni a gyerekért, lehet h tud rá figyelni napi fél órát ha meghozza a bébiszitter és te még nem értél haza.
2012. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nézz utána az Eus betegbiztosításoknak, nektek milyen van? gondolom az orvosi ellátás is jobb arrafelé nálatok...
2012. nov. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a holland dolgokat jol ismerem irj priviben ha kivancsi vagy ra Talan tudok segiteni
2012. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!