Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem áll szóba velem a felesége...

Nem áll szóba velem a feleségem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a baja.sok tartozásunk van,de két helyen dolgozom jelenleg,hogy megéljünk.ő nem dolgozik mert pszichés beteg.van egy kislányunk akit imádok,már kisiskolás.ővele is foglalkozom.az volna a kérdésem,mit tehetnék,hogyan kerüljek közelebb hozzá?13 éve vagyunk házasok.ötleteket kérek!köszönöm!

36 f


2013. márc. 6. 07:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elözö sok igazságot irt, de ha a feleséged enyire bizalmatlan, akkor nem valószinü, hogy csak egyedül az ilyen kijelentések megnyugtatják. Aki ugyanis ilyen betegesen féltékeny, az mindenben a saját rögeszméje megerösitését látja: ha nem szól semmit a kérdeö, akkor azért gyanakszik, ha mentegetözik, akkor azért, ha késön jön haza, akkor biztos a szeretönél volt, ha korán otthin van, akkor csak el akarja terelni a gyanakvást, stb.


Elöször is valószinüleg jobb lenne, ha többet lennél otthon velük. A feleségednek meg kellene valamilyen munkahely, elfoglaltság, mert külöben egyre jobban belehecceli magát a féltékenységbe.


Másodszor jó lenne tudni, hogy a feleségedet kezelik-e a pánikbetegség miatt, és ha igen, akkor mivel? Ugyanis több olyan gyógyszer van, amit ilyen esetekben gyakran adnak, de attól éppen hasonló személyiségváltozások lehetnek mellékhatásként. Ebben az esetben - mármint ha gyógyszereket kap - jó lenne a kezelöorvosával beszélned, hogy esetleg másik szert adjon, vagy az adagolást változtassa.


Harmadszor mindenképpen fel kellene keresnetek egy jó (itt a jón van a hangsúly) párterápiás szakembert és professzionális segitséggel megpróbálni rendbehozni házasságotokat.


Arra számithatsz, hogy válás esetén nem sok esélyed van arra, hogy a gyereket nálad helyezzék el, föként ha éjjel-nappal dolgozol.

2013. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
úgy gondolom elsőnek kérdezd meg tőle hogy mi a baja!
2013. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mióta pánik beteg?

édesanyám kb 40 éve hogy az,és mégis ledolgozta az életét,tesóm is pánik beteg,ő is dolgozik..

ennyire fél az emberektől? vagy rosszul lesz a tömegben?

amúgy nem tudom miért. közeledj hozzá,bókolj,esetleg vidd el valahova vacsizni kettesben. :) lehet jót tenne neki..

2013. márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Most nem sértésből, de a feleséged, hogy otthon van és nem dolgozik ezért marhára ráér.És eszi magát a sok beképzelt dolgon.Pl. hogy szeretőd van.Valamit csak kéne neki dolgoznia(vannak olyan munkahelyek ahol pszihésen sérült emberek dolgoznak), nekem is van a környezetemben egy ilyen nő.Lekéne magát foglalnia, hidd el akkor nem gondolkodna ilyeneken mert nem lenne rá ideje.Gondolom azért mondja, hogy csajozol merthogy nem vagy otthon ezáltal nem fogalalkozol nagyon vele(mivel nincs időd).
2013. márc. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
én is pánikbeteg vagyok, mégis járok suliba. bele is őrülnék a saját agyamba, ha egyedül lennék, az egyetem legalább leköt és hasznos is. nekem akkor volt utoljára pánikrohamom, amikor a barátom augusztusban elment gólyatáborba egy hétre és tök egyedül maradtam, éjszakánként majdnem megfulladtam, és láss csodát,hihetetlen féltékeny voltam, mindent kitaláltam, de abszolút nem direkt, csak úsztak be a képek az agyamba. pedig az a vicces, hogy egyébként meg abszolút nem vagyok féltékenykedős típus, a barátommal együtt szoktuk elemezni a női fenekeket :D tehát én annyit tudok mondani, hogy társaság, társaság, elfoglaltság! sok szerencsét!
2013. márc. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%

Istenkém, ez a pánikbetegség...a tököm tele van vele.

Már a hajam az égnek áll attól, hogy ma már szinte boldog-boldogtalanra rásütik ezt a betegséget, és aztán ezeknek az embereknek a nagy része mint egy pajzsot úgy tartják maguk elé ezt a diagnózist. "Jaaaj, én nem tudok..., mert pánikbeteg vagyok", "Óó, én azt sem tudok, mert pánikbeteg vagyok" Még szerencse, hogy a saját seggüket ki tudják törölni szarás után...

10 pánikbetegből 8 ezt csinálja, a többi normális, egészséges dolgozó ember meg legyen velük szemben toleráns, türelmes, megértő, empatikus és kedves.


És az az érdekes, hogy ezek az emberek, főleg a pánikbeteg nők mindig találnak egy balekot aki aztán eltartja őket egész életükben...


Jöhetnek nyugodtan a piros mancsok. :)


Na de hogy a kérdésedre is válaszoljak: én nem tolerálnám, hogy engem gyanúsítgasson alaptalanul, és azt meg főleg nem, hogy a gyerek előtt "égessen le".

Beszélj vele, mondd el töviről hegyire amit érzel, vagy felfogja, megérti és ahhoz tartva magatokat éltek tovább együtt, vagy váljatok el.

36 éves vagy, nem gondolom, hogy neked mindenről le kellene mondanod -nem pénzért megvehető dolgokról beszélek, hanem egy jó beszélgetés a pároddal, egy jó szex, kölcsönös bizalom- azért, mert egy ilyen nem egészen százas nőtt fogtál ki. (bocsánat, nem a sértegetés a cél.)

2013. márc. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a feleséged direkt ne is akar meggyógyulni, és a betegsége egy jó kifogás és nem kell elgalább semmit csinálnia mert ő beteg címszóval. Ebből igenis ki lehet gyógyulni ha az ember akrja, persze nagyon nehéz de sokaknak sikerült már én is ismerek pár embert. Pedig az egyik ki sem lépett az utcára 2 évig.... Mindenképp kezeltetni kell.
2013. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A 16-os jó nagy hülyeséget írt és nem sértésként mondom. A legtöbb pánikbeteg, fóbiás, vagy szorongásos beteg tanul, dolgozik, nem sajnáltatja magát, sőt inkább titkolja ezt a problémáját, amíg tudja, mert szégyenli. A legtöbbször pont az ilyen tudatlan megnyilvánulások miatt. Ezért sokszor sokáig nem is kérnek segítséget, pedig az ilyesmit a legtöbbször elég jól lehet kezelni.


Kérdező, a feleségednek lehet, hogy kellene valami hasznos elfoglaltság, munka, tanulás, vagy bármi, amitől értékesebbnek érzi magát és a családnak is segít vele. Mert akármennyire is fél kimozdulni, vagy belefolyni az életbe, ha semmit nem csinál, akkor nem lesz semmi önbizalma, meg túlságosan ráér és csak hülyeségeken agyal.


Nem tudom jár-e valami szakemberhez, segítőhöz, ha nem, akkor járjon, ha már jár, akkor tőle is lehet segítséget kérni.

De mindenekelőtt te próbálj meg vele beszélni, hogy mi baja. Mert csak azért, mert valaki szorong, vagy pánikbeteg, még nem fog szüneteltetni a kommunikációt a párjával. Valami baja csak van. Ha meg csak hisztizik, akkor amit az előbb írtam: valami elfoglaltságot neki! Bármit, de ne csak úgy "legyen" otthon.

2013. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azt azért sejtitek-e, hogy pánikbetegség és pánikbetegség között is irtó nagy különbség van?? Nem mindenki ugyanúgy éli meg. Az egyik dolgozik mellette, mert egy kis semmiség, a másik meg beleroppan. Az emberek sem egyformák, ezt mondták-e már nektek??


Kérdező, ha a feleséged ilyenekkel gyanúsít, akkor nem szimplán pánikbeteg, hanem önértékelési zavarai is vannak, és valószínűleg depressziós. Mondanám, hogy orvos, de azok nem nagyon segítenek - tapasztalataim szerint.

Louise L. Hay - Éld az életed című könyvet olvassa el elsőnek. Ha helyre hozza a lelkét, a pánikbetegsége magától fog eltűnni.

2013. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Tartsatok egy közös szeretőt,
2013. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!