Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg érdemes lenne már...

Tényleg érdemes lenne már abbahagyni ezt a szenvedést?

Figyelt kérdés

Hol van az a határ, amikor ki kell mondani, hogy állj és nincs tovább?

Párommal az egyetemen ismerkedtünk meg, még 3 évvel ezelőtt. Mondhatni szerelem volt első látásra. Kívülről belülről imádtam, de a kezdetek óta volt olyan tulajdonsága, amit képtelen voltam elviselni. (Pl. hazudozás) Kihozta belőlem is ez a házisárkányt, én is elviselhetetlenné váltam, aztán volt a kapcsolatunknak egy mélypontja, amikor nagyon nagyon sok minden megváltozott. Azt hittem ez már így marad.

Az utóbbi időben elkezdődött ismét minden előről. Mindenben hazudozni kell, egy cseppet sem tekintettel lenni rám. Nem támogat a tanulmányaimban, lestréberez, szét oltja a fejemet, hogyha nem tanulnék annyit, többet lehetnék vele. Mindeközben ő tojik a sulira és az alkoholnak és buliknak él csak ismét. (Persze nekem azt hazudja, hogy nem bulizik, suliba jár, de mindig lebukik)


Elegem van már, belefáradtam. Ha szeret miért okoz folyamatosan fájdalmat? Meddig kéne tűrnöm és hol az a pont, amikor már fel kell adni?



2013. márc. 4. 20:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Rossz kategóriába írtam tudom, bocsánat.
2013. márc. 4. 20:51
 2/15 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nálam már eljött volna ez a pont, de te vagy szerelmes a párodba és így nyilván más, mint ha egy külső szemlélő mondja. :(
2013. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem is szeret szerintem:S:S Ha szétoltja a fejedet meg hazudozik:S:S
2013. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én akkor hazudtam a nőmnek amikor már rég mást akartam, de tudtam hogy nagyon nehéz lesz másik csajt felszednem...
2013. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A hazudozás (ilyen szintű) egy betegség, de sajnos vannak olyan emberek, akik már maguk is elhiszik, hogy jót tesznek azzal a szeretett személynek, ha megóvják az igazságtól, tehát hazudnak nekik.

A férjem ilyen, mániákus hazudozó, még ő is elhiszi, amit előad és védekezik, amikor egyértelműen be tudom bizonyítani az ellenkezőjét. Sajnos én későn jöttem rá, hogy ez nála már beteges méreteket öltött, de neked még nem késő, nincs kötöttség (anyagi, gyerek), állíts válaszút elé: vagy folytatja ezt az életvitelt, de azt nélküled kell tennie, vagy megembereli magát és leáll vele. Viszont csak egyszer kell eljátszania újra a bizalmad.

Egyébként én már soha többé nem tudok megbízni a férjemben, mindig gyanakszok és ugrásra készen állok, hogy mikor buktatom le újra... ne akarj idáig jutni!

2013. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már túljutottatok azon a ponton.
2013. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló! Abszolút átérzem a helyzetet, sajnos nem egy lehetőséget adtam már neki. Igazából szerintem fel sem fogja mit kérek tőle. Ígér, aztán eltelik két nap és ugyanott vagyunk. Titkolózik, hazudozik apró dolgokban is, amit nyugodtan elmondhatna. Én sem tudok már megbízni benne, sosem tudhatom mit hallgat el még előlem. Nincs kedvem már veszekedni, ellenben elérkezettnek látom az időt, hogy lassan eldöntsem vele kívánom-e leélni az életemet. Ha igen a válasz, akkor jövő ősszel összeköltözünk, ellenben ha nem, akkor éppen elég fiatal vagyok még ahhoz, hogy új pár találjak magamnak, aki talán kevésbé problémás. Egyre többet agyalok azon, hogy én így nem vagyok boldog és bár arra neveltek, hogy egy kapcsolatért az utolsó leheletig küzdeni kell, én már nem bírom.
2013. márc. 4. 21:49
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem személyiségfejlődésen mentek át mindketten

most válik el kiből milyen felnőtt lesz

nemhinném, h tudatosan okoz fájdalmat, sztem valóban nem ért téged, mert más a látószögetek


szóval sajnos kezd úgy kinézni, nem illetek össze

2013. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha van egy dolog is, amit ennyire nem tudsz tolerálni a párodban, akkor ez a kapcsolat mindig is halott volt, mert az emberek nem változnak, soha, senki kedvéért, még azért sem, akit állítólag szeretnek.
2013. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Most olvasd el amit írtál, kicsit másképp:


"Ha szeretem magam miért okozok folyamatosan fájdalmat magamnak?"

Itt az a pont. Sőt, ha eleve hazudozott, én pl. össze sem jöttem volna vele.

2013. márc. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!