Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes abbahagyni a fogamzásg...

Érdemes abbahagyni a fogamzásgátlót 2 év után, hogy egyszer kitisztuljon a szervezetem?

Figyelt kérdés

2 éve szedek fogamzásgátlót. egy évig szedtem qlairát, de az mégse vált be, ezért jelenleg jangee-t szedek és abból is a gyengébbet. Szokták mondani, hogy néhány év után érdemes abbahagyni 5-6 hónapra, hogy kitisztuljon a szervezet. Nyáron tervezzük, hogy összeköltözünk a barátommal és nem tudom, hogy hagyjam e abba a szedést a tavasszal. Vagy ezeket a szüneteket elég mondjuk 5 évente megtartani. Babát nem szeretnénk nem erről van szó, de ha majd egyszer szeretnénk arról nem szeretném, ha a sokáig szedett hormon miatt nem menne.

20L



2012. okt. 16. 21:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Off: tudom hogy van a fogamzásgátlás témakör, de itt úgy gondolom értelmes válaszokat fogok kapni, ezért írtam ide.
2012. okt. 16. 21:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell 2 évente szünetelni. Sógornőmről tudom, hogy már 11éve szedi. Érdemes lenne viszont a dokit megkérdezni, ő ért hozzá!
2012. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jól tudod, elvileg 5 évente kell, szóval most nem kell, de azt majd mindenképp tartsd be! Meg persze kérdezz meg orvost is erről.
2012. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Oké, hogy 11 éve szedi, de ebből nem derül ki, hogy lesz-e baja tőle vagy nem.


Az én dokim 3 év után 3 hónap, 5 év után fél év szünetet javasol.

És az endokrinológus doktornő is azt mondta, érdemes szünetet tartani, nem azért, hogy kitisztuljon a szervezet, hanem azért, hogy ne nyomd el olyan sokáig a peteérésedet, mert később lehet nem tud újraindulni.

2012. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ezeket a szünetes javaslatokat még akkor mondták, amikor magasabb volt a fogamzásgátlók hormontartalma. a maiaknak viszont minimális. De tényleg dokit kérdezz meg, de szerintem felesleges abbahagyni
2012. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem csak az számít, mekkora a hormontartalma. Az annyiból számít, hogy jobban leterheli a májat.

A működési elve a hiperszuper, legújabb, legalacsonyabb tabiknak is ugyanaz. Méghozzá az, hogy teljesen leállítja a peteérést. És azért nem éppen egészséges 10 évig elnyomni, mert bizony a szervezet el tudja felejteni.

2012. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
És mondom, ezt belgyógyász-endokrinológus osztályvezető doktornő mondta pár héttel ezelőtt (nem 10 éve).
2012. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja igen az orszag lakossaga fogy igy tessek szunetete tartani tuti terhes leszel tolesok sikert.

szunte felesleges dolog ha nem iszol nem mergezed magad a majadnak semmi baja nem lessz a gyogyszertol Ha nagyon aggodsz szuratsz egy majverkepet es abbol kiderul minden oke vagy kell a szunet

2012. okt. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én orvosom azt mondta, hogy nem kell szünetet tartani, de évente ajánlott laborvizsgálatot csinálni, ahol májfunkciós értékeket és trombózisra való hajlamot néznek.
2012. okt. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha abba hagyod és ujra kezded csak jobban összezavarod a hormonrendszeredet.
2012. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!