Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jutottál a pároddal/férje...

Hogy jutottál a pároddal/férjeddel közös otthonhoz?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok, a párommal szeretnénk saját házat de csak 1.5 millió önerőnk van (egyelőre), mind a ketten kb nettó 110 ezret keresünk havonta, a családom szerint esélytelen, hogy hitelt kapjunk. Majd nemsoká utána akarok ennek amúgy járni rendesen is hozzáértő helyen, de addig is kíváncsi lennék kinek hogy sikerült saját ingatlanhoz jutni.
2013. márc. 4. 20:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

#20 10:46

Pedig hosszabb távon olcsóbb a bérlés, hiszen nem fizetsz kamatot a banknak, plusz illetékmentes, és sok olyan költséget meg lehet spórolni, ami a tulajdonlásból fakad.

A megtakarításaidra pedig a bank fizet neked.

Számolj utána, igenis van olyan, hogy jobban megéri bérelni.

2013. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A szüleim szorgalmasan dolgoztak a rendszerváltás után, apám mérnökként rengeteget keresett. Így lett házam, én csak fenntartani tudom, azt sem könnyű, venni önerőből semmit nem tudnék.

Hitel?

Hmm, ilyen kicsi önerővel csak kisvárosi ingatlan jut, fővárosi nem, esetleg 17. 19. kerület.

2013. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

A fővárosban nem szeretnénk venni semmiképp, vidéki kisvárosban tervezünk, most egyelőre mindketten falun lakunk, az egyik közeli kisvárosban akarunk majd. Sokáig Pestre szerettem volna költözni, mert oda jártam iskolába is meg sokat nyaraltam ott rokonoknál régen így szeretem Pestet, de nem tudom magam ott elképzelni hosszabb távon és esélyünk sem lenne ott ház vásárlásra :)

Szóval felénk, amiket most néztünk, olyan 6-8 millió között vannak már átlagos házak, 90 négyzetméter körül (annál nagyobbat nem is akarok) amiken olyan különös felújításokat nem kell végezni, csak a szokásosak. Egy 8 milliós házhoz minimum 2 millió önerő kell, szóval még egyelőre megy a spórolás, én olyan sokat nem tudok elrakni mert itthon elég sokat le kell adnom,így minimális összegeket tudok félretenni havonta, de a párom szerencsére kb. a fél fizetését elteszi. Szóval ketten olyan 70 ezret rakunk el havonta. Idén már biztos nem veszünk, 2014 tavasza körül viszont már jó lenne komolyan is nézelődni.

Amúgy én azért vagyok az albérlet ellen, mert ugyanúgy havi súlyos 10ezreket ki kell rá fizetni, szóval szerintem mindegy hogy a lakáshitelt fizetem e vagy azt, legalább ha a hitelt fizetjük az egyszer letelik és teljes mértékben a miénk /gyerekeinké lesz az az ingatlan, míg az albérlet soha.

Azért látom sokak még szerencsés helyzetben vannak, hogy kaptak segítséget, de remélem előbb-utóbb pár éven belül nekünk is sikerül már a sajátban lenni :)

2013. márc. 5. 17:19
 24/30 anonim válasza:

Mi spórolt a pénzünkből, szülői segítségből és minimális hitelből (3milla) vettük egy családi házat, hatalmas telekkel...felújítani nem is kell csak idővel picit átalakítani...mi még nem vagyunk 30 évesek, ezért illetéknek, csak az ingatlan 2%át kell fizetni...a lényeg, nagyon figyeljetek arra, hogy az egy dolog, hogy sikerül vennetek egy házat lakást mindegy, de utána mire nevetekre írják stb. az is sokban van...pl. ügyvédi költség egy 10 milliós háznál 100ezer, az illeték 200ezer, a banki hitelhez megszerezni egy csomó okmányt azok illetéke is kb.20.ezer...és akkor még egy "átlagos felújításról" is beszéltél ami nagyon nagyon minimum 300-500ezer, plusz ugye be is kell rendezni, még ha tényleg mindenből nagyon alacsony árút veszel az is nagyon minimum egy kis lakásnál is 500ezer....szóval nagyon át kell rágni ezt...én már csak tudom 1,5 évig keltem feküdtem ezekkel a gondolatokkal! Most vannak nagyon jó kamattámogatott lakáshitelek szinte minden banknál és van egy jó kalkulátor is, belinkelem (ezen meg tudod nézni, hogy egyáltalán kaphatnátok e hitelt): [link]

Nagyon szorítok, hogy minél hamarabb összejöjjön egy közös otthon...

2013. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Nekünk lakás lesz, jórészt az ő pénzéből és hitelből, mert jól keres.
2013. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Amennyit havonta félre tudtok tenni, annak a pénznek max a 30%-át költsétek el hitelre, így nem kerülhettek bajba.


Albérleti díj kontra lakásvásárlás:


Tegyük fel, hogy egy 75 nm-es, tizenötmilliós lakást akartok venni. Van kétmillió forint saját tőke. Kell mellé 13 millió hitel.

Az OTP támogatott lakáshitele szerint az 1-60 hónapig 101e a törlesztés, a 61. hónaptól 126e. A húszéves törlesztés alatt (13 millió forintra visszafizetett összeg) kb 28 millió forint kamatokkal együtt. Ezenfelül fizetni kell a felújítást (a húsz év alatt lesz belőle bőven), javítást, rezsit. A gyerekeid pedig kapnak egy kb nyolcmillió forint értékű lakást húsz év múlva. Így befizettél 28 milliót plusz kétmilliót, vagyis harmincat. Levonsz belőle nyolcat, mint a lakás húsz évvel későbbi értékét, marad 22 millió forint. És még nem számoltam a felújítási költségeket. Ennyi a deficit. Irdatlan összeget fizetsz havonta a törlesztésre, és ha baj van, nagyon nehezen szabadulsz meg tőle. Legrosszabb esetben elveszted az egészet.


Az albérletre húsz év alatt kifizetsz 19 milliót, ha havi 80 ezret fizetsz, plusz rezsi. Ha bármi van, simán elköltözhetsz másik ingatlanba, akár az ország másik felébe. A felújításokat nem neked kell állni.


Oké, kényelmesebb az, hogy a gyerekre lehet valamit hagyni. De a havi törlesztőrészlet és az albérleti díj közötti különbségből valami értelmesebbet is lehet finanszírozni, nem? :) a 61. hónaptól a különbség majdnem 50ezer forinttal többe kerül a havi fenntartása a saját lakásnak. Ezt hányan tudják megengedni?

2013. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Kedves 22. hozzászóló, csak megjegyzem, hogy Pesten a 17. kerület a legdrágábbak között van....
2013. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

24-es:

Igen, ezekkel a költségekkel is számoltam. A berendezést én is kb 500-600000-re számoltam, legalábbis nővéremék nem rég költöztek sajátba és nekik ennyi volt. Amúgy nem akarnék én sem természetesen azonnal mindent egyszerre megcsinálni, már annak is örülnék, ha lenne egy ház, amit apránként csinálgatnánk :) Mondjuk mi is még bőven 30 év alattiak vagyunk, szóval nem vagyunk lemaradva még semmiről, szóval még 1-2 év spórolgatással remélhetőleg összejön a 2-3 millió közti önerő is.



5 milliónál több hitelt nem akarunk felvenni amúgy, de ennek majd ha eljön az ideje utánajárunk, 1-2 év alatt még változhatnak a dolgok.

Én mondjuk ragaszkodok a sajáthoz, mintsem albérlet. Mindenképp kertes ház kell nekem, társasház kizárva, erre felénk meg kiadó kertes házak nem igen vannak, meg nekem akkor is jobban bejön a saját, ahol azt csinálok, amit én akarok, úgy rendezem/alakítom stb a házamat, ahogy nekem tetszik.


Utolsónak amúgy igaza van, a 17. kerület tényleg nagyon drága, kereszt szüleim ott laknak Rákosligeten és egy sima "mezei", semmi extra kertes házukat 30 millióra becsülték a múltkor, meg kb. az összes arra levő ingatlan ilyen áron van.

2013. márc. 6. 19:19
 29/30 anonim ***** válasza:

Kérdező! Előre is bocsánatot kérek az offolásért!

Valaki magyarázza már meg, hogy a "Hogy jutottál a pároddal/férjeddel közös otthonhoz?" kérdésre miért haszontalan válasz a "szülők segítségével"?

A kérdésre maximálisan válaszol.

Az összes lepontozó tegye a szívére a kezét, és csak magában válaszoljon erre a kérdésre: Ha megtehetnéd, hogy támogasd így a gyerekeidet(és unokáidat), akár házzal, akár önerővel, nem tennéd meg?

Miért baj, elítélendő az, ha valakit segítenek? A szüleimet segítették a nagyszüleim. Az apai nagyszülők házát bővítették ki, és az egész család beszállt. Volt aki egy raklap téglával, egy zsák cementtel, vagy kőművesi munkával.

Éppen ezért természetes nálunk, hogy segítjük egymást.

Tényleg sajnálom azokat, akiknek nem tudnak segíteni a rokonai. Elhiszem, hogy rossz dolog ez, de nem indok a rosszindulatra. Persze GyK-n könnyű névtelenül szidnii, lepontozni ezáltal "bosszűt állni"

Arról nem tehetsz, hogy a családod nem tud támogatni, de az efajta viselkedésedről igen!

Kérdező, még egyszer bocsánatot kérek tőled ezért a kirohanásért, de már nagyon kikívánkozott belőlem!

Pusszantok mindenkit, lehet lepontozni. A való élet ettől a százaléktól nem változik semmit!

2013. márc. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Előző:

Nem gond, egyetértek veled. Én is azt mondom, hogy ha egyszer olyan helyzetben leszek, hogy megtehessem, hogy támogatom a gyerekeimet, biztosan megteszem. Sajnos az én szüleim nincsenek ilyen helyzetben, de azért nem irigylem vagy zavar, ha mást segítenek, inkább próbálok mindent megtenni, hogy önerőnkből legyen sajátunk, sőt, néha kicsit jobban is örülök neki, mert a családomban van rá tapasztalat, hogy valaki kap házat vagy anyagi segítséget hozzá de megvan a hátulütője, mert az életükbe való beleszólás is jár sajnos mellé.

2013. márc. 7. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!