Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jutottál a pároddal/férje...

Hogy jutottál a pároddal/férjeddel közös otthonhoz?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok, a párommal szeretnénk saját házat de csak 1.5 millió önerőnk van (egyelőre), mind a ketten kb nettó 110 ezret keresünk havonta, a családom szerint esélytelen, hogy hitelt kapjunk. Majd nemsoká utána akarok ennek amúgy járni rendesen is hozzáértő helyen, de addig is kíváncsi lennék kinek hogy sikerült saját ingatlanhoz jutni.
2013. márc. 4. 20:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%

Párom kapta a lakást az egyetemi éveire a szüleitől, később a nevére íratták.

Úgyis le fogtok pontozni :)

2013. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
55%

Ne házat hanem előszór egy kis lakást akarjatok és utána fokozatosan előbbre lehet lépni.

Lakáshitelhez minimum a lakás 20%-ka kell önerőnek, ha vidéki lakás akkor 25%.

2013. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
Mindkettőnknek volt lakása. Neki saját pénzből, én örököltem. Eladtuk, hozzátettük a félretett pénzünket és vettünk egy 150 nm-es kertvárosi új építésű házat nagyon jó áron. Hitel nem kellett hozzá szerencsére.
2013. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Na, én is le leszek pontozva. Apukám fizeti.
2013. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
Anyukámmal, közös házba költöztünk,eladta a lakását és Mi meg az össze spórolt pénzünket hozzá tettük,és igy vettünk egy szép családi házat.
2013. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
sehogy :(
2013. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem se házat vegyetek elsőre. Egy kis garzon elegendő indulásnak, azt ki tudjátok pár év alatt fizetni. Azt már egyszerűbb lesz lecserélni egy nagyobbra, mint nyögni egy 10 milliós hitelt dolgozó éveitek végéig...


A kis lakásban élve, alacsony rezsi mellett minden hónapban tudtok félretenni, így fele annyi idő alatt összejön a nagyobb lakás, mintha a hitelt és a kamatait nyögnétek.

2013. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem teljesen a sajátunk, mert van rajta 4 millió hitel. Az önerő egy része megvolt, a másik része pedig mamám lakásából lett, mert mamám még életében a nevemre irattatta a lakását, Ő pedig haszonélvezője volt haláláig. A lakásunk egy 53 nm-es panel, amit egyébként nagyon szeretünk. :)
2013. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg ha a szüleitek partnerek, akkor úgy kell csinálni, hogy a legjobb anyagi helyzetben lévő családhoz költözni (azért, hogy ne legyetek teher) és mondjuk havonta olyan 25 000 Ft-ot hazaadni, ha igénylik, ha nem akkor a teljes fizetéseteket félre tenni. Így lehetne (ha mindketten minimálbért kerestek) egy év alatt bőven több mint 1,5 milliót összegyűjteni. (de akkor tényleg semmire sem költeni!!)


Persze gondolom ez a válasz le lesz pontozva, mert minek él az ember a szülei nyakán, lesülne a bőr a képéről, ha szülői támogatásra szorulna blablabla. Szerintem meg így lehetne leggyorsabban saját ház/lakás és ha ez megvan utána mivel nem kell hitelt fizetni ezer felé, talán tud az ember segíteni a szülőkön. Na mindegy.

2013. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

fundamentával - 8 év

a fele saját pénz, másik fele kölcsön (alacsonyabb, vagy fix a törlesztő, mint hitel esetében)

3M saját, 3M kölcsön, az már 6 M - ebből lehet kicsi lakást kapni, de ha hitelt is felvesztek mellé, vagy van amikor a cég ad kölcsön ahol dolgozol és vonja a fizudból, vagy segít papa,mama, szóval ezzel már el lehet indulni

2013. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!