Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jutottál a pároddal/férje...

Hogy jutottál a pároddal/férjeddel közös otthonhoz?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok, a párommal szeretnénk saját házat de csak 1.5 millió önerőnk van (egyelőre), mind a ketten kb nettó 110 ezret keresünk havonta, a családom szerint esélytelen, hogy hitelt kapjunk. Majd nemsoká utána akarok ennek amúgy járni rendesen is hozzáértő helyen, de addig is kíváncsi lennék kinek hogy sikerült saját ingatlanhoz jutni.
2013. márc. 4. 20:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%
még sehogy :(
2013. márc. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim biztosították a lakást.Örültem neki,de úgy éreztem,hogy a berendezés az én saram,így azt teljes mértékig én és a párom álltuk.8 éve vagyunk együtt,28 évesek vagyunk,4 éve élünk együtt,én 23 évesen diplomáztam,ő 24,azóta gyűjtjük a pénzt,eladtuk a lakásomat,és a spórolt pénzünkből,a szüleim és a szülei segítségével sikerült egy házat venni,ahová most várjuk az első kisbabánkat.
2013. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
80%

Amikor a szüleim összeházasodtak, vettek egy 50nm-es panelt, akkori OTP hitelre. A hitel a válás utáni évben járt le. Fater költözött el akkor, aztán 7-8 évvel később én kollégista voltam, havonta jártam haza. Volt egy komolynak tűnő kapcsolatom, úgy volt, hogy fősuli után összeköltözünk. Közben Anyukám megismerte a 2. férjét is kiköltözött hozzá falura. Voálá, a lakás üres. Szakítottunk, én hazaköltöztem egyedül, fél év múlva megismertem a nemsokára férjemet és most itt élük.

A lakás a szüleim nevén van, és van rajta kb. 2millió hitel.


Hát így...


24N

2013. márc. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
67%

Én is le leszek pontozva.

Hatmilliós ház, ebből három millió ajándék, a többi hitel. A hitelen 10% kamat van, és öt év alatt vissza kell fizetni a szüleimnek.

Ennyivel támogatták az összes gyereküket.

2013. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
76%

Sehogy, de szerintem nem is kell.

Egy nagyon fontos dolgot el kell dönteni, hogy LAKNI akartok valahol, vagy LAKÁST szeretnétek. Első ránézésre nincs sok különbség, a kettő mégis teljesen más lehet, leginkább pénzügyileg. Nézz körül a bérelhető lakások között, rengeteg előnye van a bérlakásnak, mindig olyat és ott tudsz bérelni, amilyen és ahol éppen kell, ki tudsz próbálni többfélét, gyerekekkel nagyobbat, gyerek nélkül kisebbet, külvárosban, belvárosban, stb.

2013. márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
közöshöz sehogy, ő kapott a szüleitől egy lakást és abba élünk, de nekem soha nem lesz közös lakásom a párommal, neki így jó, nekem pedig nincs pénzem arra, hogy közös otthont teremtsünk :(
2013. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%
Tudod, hogy hosszútávon olcsóbb az albérlet? Az ingatlan minden felújítását, tatarozását, és állagmegóvását is a tulaj fizeti, az pedig hosszútávon többe kerül.
2013. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk két ingatlanunk van.

Az egyik Budapesten egy családi ház, ahol a felső szint a mienk. A szüleim laknak az alsó szinten. Ezt a házat mi építettük.


A másik Koppenhágában egy bérelt lakás. Ott kint az ingatlanok döntő többsége bérlakás.


A fizetésetekből mennyit tudtok havonta félretenni?

2013. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 zabmester ***** válasza:

A kérdésben csak simán közös otthont említettél, de a kiegészítés végén már saját ingatlant, így most nem tudom, hogy érdemes-e válaszolnom. Mi albérletben lakunk. Mielőtt megismertük egymást, akkor is bérelt lakásban laktunk, ő is az övében, én is az enyémben, aztán amikor már egy ideje együtt voltunk, akkor ő átköltözött hozzám, mert ez kényelmesebb, meg jobb helyen van. Nálunk ez kb. ennyi volt, meg a szerződésbe az ő neve is be lett írva.

Nekem mondjuk ez a saját ingatlan sosem volt fontos, főleg addig, amíg még nem lehet tudni, hogy hol leszünk pár év múlva. Tervben van, hogy másfél év múlva más városba költözünk munka + tanulás miatt, utána meg valószínűleg külföldre, szóval nem is lenne értelme lakást venni, pláne, hogy semmi önerőnk nem lenne, és hitelt sem akarunk felvenni, örökölni meg egyikünk sem fog (remélhetőleg még jó sokáig mindenki életben lesz amúgy is, de egyébként is, egyikünk családjának sincs akkora vagyona, mindenhol egy-egy lakás van, de hát az is osztódik a testvérek között).

Most egyelőre annyiban egyeztünk meg, hogy majd ha már külföldön dolgozunk, akkor teszünk félre, és meglátjuk, hogy haza akarunk-e jönni egyáltalán, és ha igen, akkor majd veszünk lakást abból, amit kint sikerült megtakarítani.

2013. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
28%

10:23

"Tudod, hogy hosszútávon olcsóbb az albérlet?"


Azért ezt te magad sem hiszed el?!

Ugye?

2013. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!