Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk testvérek,anyánk egyedül él,és nem keres valami jól,szinte máról a holnapra él.A testvérem külföldön él,kb havi 1 millió forintot keres, a párja meg még többet.Én pedig itthon dolgozom havi 80-90 ezer ft-ért és még is engem csesztet anyám hogy nem segítek neki.NEM TUDOK NEKI!Mivel nekem is pont elég ez a pénz,minden héten megkapom hogy milyen egy szemét vagyok.Miközben a testvérem ha havi 100 ezret küldene pl haza,csak pl volt,akkor sem vágná hanyat.Miért én amikor ketten vagyunk?
2013. márc. 2. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Azért te, mert te vagy "kéznél". Annak mindig könnyebb ebből a szempontból, aki messzebbre került.

A tesód igazán segíthetne édesanyátokon, de azért arra is gondolj, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés. Oké hogy egymilliót keres, de ahhoz az árak is igazodnak ám!

2013. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Menj te is külföldre.
2013. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ebből nem sok derült ki.

Együtt éltek? Te családba élsz vagy egyedül?

A testvéred tudja, milyen rosszul éltek?

Kértetek már tőle és nem segített?

2013. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ma 13:31



Hagyjuk ezt a szöveget hogy az árak is igazodnak meg a kolbász kerítést.Az elején amikor egyedül élt és még nem volt párja,már akkor is a fele fízetését félre tudta tenni.Most hogy ketten vannak,meg szinte alíg kell hozzányúlnia.

2013. márc. 2. 13:36
 5/10 A kérdező kommentje:

ma 13:35


Egyedül élek,vagy is egy lakást bérlünk ketten egy munkatársammal.Éppen hogy kijövök a fízetésből,egy nagyon kevés marad zsebpénznek,de azt meg nem fogom neki oda adni.A kevés alatt értsd kb 10 ezer ft.amiből néha eltudok menni ide oda egy kicsit kikapcsolódni.A testvérem tudja,néha küld neki 20 ezer ft-ot de nem minden hónapban.Van hogy 2 hónapig semmi.Szóval magától nem küldi,anyám mindig engem b@sztat,miközben majdnem minden nap beszél a testvéremmel valamilyen formában.Neki soha nem panaszkodik,vagy legalábbis nem annyit mint nekem.

2013. márc. 2. 13:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor anyukád hibája. Miért nem kér a tesótól segítséget?

Te miért nem szólsz a tesódnak, hogy segítsen többet?

Elvárni nem lehet tőle, hogy mindent fizessen, csak mert jól keres. Bárki kimehet külföldre.

2013. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy kellemetlen, de nem tudnál te szólni a testvérednek, hogy segítsen anyukádnak?

Ha te nem tudsz segíteni, akkor azt meg kell értenie anyukádnak.

Egyébként ő mért nem jön ki a fizetéséből?

2013. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ma 13:44


Senki nem várja el hogy mindnet fízessen,anyámnak már havi 15-20 ezer ft jól jönne.Én ha kint dolgoznék biztos minden hónapban küldenék neki 15-20 ezer ft-ot.

2013. márc. 2. 13:49
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 13:44


Azért ne jön ki,mert sok a lakás rezsije,mivel panelba lakik.Csak a rezsi 40-50 ezer ft havonta,pedig spóról.Ha én egyedül élnék én sem jönnék ki ebből a pénzből amit keresek még ha saját lakásom lenne akkor sem.

2013. márc. 2. 13:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ti hogyan szoktatok kommunikálni egymással a családban? Nem piszkálódásból kérdezem, hanem komolyan, mert nem értem.

Anyukádnak filléres gondjai vannak, de nem szól a "milliomos" fiának, hogy legalább a fűtős hónapokban segítsen egy kicsit. Nem egy idegentől, a saját gyerekétől kellene kérnie.

Te tudod, hogy anyukádnak milyen gondjai vannak, de nem szólsz a "milliomos" testvérednek, hogy legalább télen segítsen a saját anyján.

Anyukád téged tart "szemétnek", mert nem segítesz. Nem tudja, hogy miből, és mennyiért élsz?

Ha neki magától nem jut eszébe, miért nem beszéled meg vele, hogy a saját gyerekétől kérni nem szégyen,( főleg ha van is miből adnia)ne ti piszkáljátok egymást, hanem írjatok, szóljatok a testvérednek?

Ennél okosabbakat mi sem fogunk tudni javasolni itt, de nekem természetes lenne, hogy ez magatoktól is eszetekbe jut.

2013. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!