Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Tényleg így fel kell ezt fújni?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremmel lakok egy albérletben. A héten eltörtem véletlen egy bögréjét, miközben pakoltam el a mosogatóból. Utána napokig hallgattam, hogy mennyit jelentett neki ez a bögre, mondtam hogy sajnálom, de csak kezdte-hagyta, közben persze mondogatta, hogy nem baj, de egyáltalán nem mondta komolyan.

A másik: Ez az egy bögréje volt, mondtam hogy veszek neki másikat. Nem felelt rá semmit. Megvettem, elfogadta. Nekem ez is fura. Nekem is törték már el korábban cuccomat régi albimba, viszonylag idegenek, de nem vártam volna el hogy megvegyék. Megesett, hogy az egyik lány "töréses" időszakában volt, eltörte egy tányérját, egy poharát, és nekem egy tányéromat egy hét alatt. Jót röhögtünk rajta. Eszembe sem jutott, hogy vegyen helyette másikat.



2013. febr. 16. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Tányér meg pohár általában nem személyes. Legalábbis gondolom nem a nagyi herendijén esztek.

Bögre már inkább személyes. Akkor is, ha csak magadnak veszed.

2013. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
az unokatesód egy idióta.
2013. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen természetes az ha valakinek a kis vagyonát tönkreteszem akkor minél előbb pótolom. Ha eltörök egy bögrét megveszem neki. Ha elhagyom a könyvét, megveszem nekik. Ez így lenne tisztességes.

Amúgy meg, honnan tudod hogy a bögrének nem volt-e eszme értéke a számára?? Mondjuk az első szerelmétől kapta vagy a mamájától akit nagyon szeretett. Vagy a szerencse bögréje volt. Nem tudhatod miért volt fontos neki.

2013. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelenthetett felőlem sokat neki, attól még nem tudom visszacsinálni. Szerintem nem normális dolog napokig a másiknak csinálni a bűntudatot azért mert kicsúszott valami a kezéből. Ha rosszul érzem magam miatt (és éreztem, mivel ezt hallgattam) attól még az idő nem fog vissza forogni. Ha visszatudnám forgatni amúgy is oda csinálnám, mikor összeköltöztünk :)
2013. febr. 16. 14:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ha egy nagyobb értéket teszek tönkre nekem is természetes, hogy megveszem. Ez a bögre kb. 5-600 Ft lehetett (mert egy sima volt), az én poharam amit eltörtek anno kb. 300 ft volt. Nincs közötte nagy különbség. Ha eszmei értéke volt akkor meg vehetek neki milliókért is.
2013. febr. 16. 14:37
 6/8 intrepid ***** válasza:
100%
Megvetted neki a bögréjét, téma lezárva, szkázke konyec, igyi rabota.
2013. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A bögre tényleg kicsit személyesebb, én legalábbis általában ajándékba kapom őket, vagy azért veszem meg mert nagyon tetszik. Törték már nekem is, kicsit megsirattam belül, de egyszer nem hoztam fel annak aki eltörte. Tudom, hogy nem direkt volt, mikor "bevallotta" is esedezett, mondta, hogy megveszi, de nem hagytam mondtam, hogy nem kell, ott van a másik. Én is törtem már lakótársaim konyhai cuccait, ez olyan dolog ami könnyen megesik. Még soha nem vergődött senki miatta. Ilyenkor amúgy is kicsit rosszul érzi magát az ember, nem kell ezt 5 percnél tovább elnyújtani.
2013. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne foglalkozz vele, úgy értem, hogy azzal, hogy "pótoltad" a tárgyat, megtetted amit tudtál, ennél többet nem lehet ebből a helyzetből kihozni.

Én magamból kiindulva biztos nem fújnám fel, törtem már össze én is más dolgát, törték már az enyémet is véletlenül, egy bocsánatkéréssel el lett intézve, azóta se került szóba.

Persze azt megértem és tiszteletben tartom, ha valamilyen értéktárgy, bögre miegymás eszmei értékkel bír más számára. De én úgy vagyok vele, hogy ha "használatba fogtam" az adott tárgyat, akkor bármikor meg van rá az esély, hogy eltörik, leesik, megreped, érted. Az ő kezéből ugyanúgy kieshetett volna az a bögre a pakolás során, ezzel én számolok, és az ilyen dolgaimat, nem használom, hanem a szekrényben vagy polcon tartom, ahol kevesebb az esélye, hogy baja esik.

2013. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!