Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnál a gyereked...

Mit gondolnál a gyereked párjáról ha ez a helyzet állna fenn?

Figyelt kérdés

Szóval...én vagyok a "meny". ősszel diplomáztam, jó eredményekkel, majdnem summa cum laude. Mindig volt ösztöndíjam, jó voltam abban amit tanultam. Szerettem is. A párom szeptemberben megkérte a kezemet (4 év után) és összeköltöztünk. Mindketten azt hittük hamar lesz munkám, mindenféle igéreteket kaptam, amilből rendre nem lett semmi. Folyton várok egy hívásra, mert mindig van valaki aki "segít". Dolgoztam 1 hónapot (nem szakmában) aztán rajtam kívülálló okok miatt vége lett. Aztán dolgoztam 2 hetet, napi 12 órával és a főnök becsapott, a végén 10 forintot sem kaptam...Most egy újabb "ígéretre várok". Nagyon elegem van már mindenki "jóindulatából" kaptam már fél év alatt épp eleget...


Szóval...A páromat a szülei segítik, plussz az ösztöndíja. Kimondva, kimondatlanul nekem is nagyon sokat segítenek a párom szülei (hiszen annyit küldenek, hogy gyakorlatilag (ha szűkösen is) de ketten élünk belőle). Ők nagyon szorítanak nekem, hogy valami összejöjjön. Már én is úgy vagyok vele, hogy szinte bármi szóba jöhetne és még így sem jön össze.


Nem akartam, hogy így legyen, de mikor összeköltöztünk 99%-ra igértek egy munkát, hittünk abban...Most meg ha haza költözöm itt marad minden a páromra...Szégyellem nagyon, hogy így alakult, erről szól már minden gondolatom....


2013. febr. 28. 10:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontoz le, én mindenkit felpontoztam.


7-es. Biztos, hogy boldogabb és én is az vagyok...csak mégis nem tudok emellett elnézni és határtalanul az lenni...:-S

2013. febr. 28. 10:40
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne szomorkodj, ugyanabban a cipőben járunk.

Az én anyósomék nem ennyire megértőek, a képembe megy a jópofi de a hátam mögött kibeszélnek.

Engem másfél éve a férjem tart el, de csak azért, mert beteg vagyok, próbálok így is munkát találni de nem sikerül.

Általában az állásinterjúig sem jutok el, hiszen ordít az arcomról hogy nem vagyok egészséges.

Nálam annyiban jobb a helyzet hogy én szereztem a páromnak a munkáját, jó helyen, így gyakorlatilag megkeres annyit mint két ember. Őt nem zavarja a helyzet :)


Sokat nem tehetsz. Ne vedd fel mit mondanak mások, mert minél jobban magadba zuhansz, annál inkább fognak unszimpatikusnak tartani a munkaadók.


Ha nagyon dolgozni szeretnél ajánlom ezt a telesales céget: [link]

Kell dolgozni de viszonylag jó a légkör, és bejelentett, fix fizetéses.

Én mondjuk egy napig bírtam csak, mert nem vagyok az a tukmálós fajta :D

2013. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Sajnálom...:( Jobbulást.


A "tukmálást" is próbáltam, de az aztán nem az én asztalom...:( Egyszerűen nem megy...

2013. febr. 28. 10:46
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván nem ujjonganak, hogy gyakorlatilag még egy valakit el kell tartaniuk, de szorítanak nektek.
2013. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Elméletileg igen, eltartanak engem is. Gyakorlatilag NEM adnak több pénzt a páromnak, mint az előző 4 évben, ameddig nem laktunk együtt.
2013. febr. 28. 11:20
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is a munkaerő piacon az ígéret semmit nem jelent csak az aláírt munkaszerződés, ezt jegyezd meg. Álláshirdetésekre jelentkezel?


Sokaknak nincsen befolyásos ismerőse, mégis találnak munkát. Persze ettől függetlenül sok sajnos a munkanélküli.


Mi a végzettséged? Ne csak ígéretekre várj, tessék mindenhová küldözgetni az önéletrajzokat!!!

2013. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

9es vagyok:


még annyit: nekem nincs diplomám, 4 munkahelyem volt eddig, ebből 3 helyen egy hónap után elküldtek: 2-nél újságban talált hirdetés volt, persze fekete munka és a fönök bővíteni szeretet volna a munkakörön (nem éppen az erkölcsöségen belül) a 3. helyen hivatalos volt a munka, munkaügyi központon keresztül kiküldve. egy hónap múlva mindenkit elküldtek akit a központon keresztül akkor vettek fel mikor engem, nincs munka cimszóval (egy hónap mulva ujra hirdették magukat a munkaügyi központon keresztül)


sajnos van ilyen is....

2013. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Persze, azóta már rájöttem, hogy az ígéretek semmit nem érnek, legyen szó rokonól vagy jó ismerősről...



Persze hogy küldözgetek önéletrajzokat. Amikor látok valamit mindig küldök...

2013. febr. 28. 12:57
 19/20 anonim ***** válasza:
ezért érdemes volt tanulni.
2013. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

:) én is így gondolom :D


Egy szakmunkás fodrászképzéssel előrébb lennék...


Mondjuk abból a szempontból nem bánom, hogy azért "ragadt rám", értek valamihez. Szerettem amit tanultam. Az a vicces, hogy továbbmentem még mindig tanulok. Csak tudnám, miért? :(

2013. márc. 1. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!