Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet, ha a párom...

Mi a helyzet, ha a párom múltjával nem tudok megbékülni?

Figyelt kérdés

Vagy valaki mondja el, hogy lehet vele megbékülni, és az elfogadáson túl valami új megoldást javasolhatna.


A párom 8 évvel idősebb nálam. Először 18 évesen lett apuka, azzal a gyerekkel nem sokat foglalkozott, csak fizetett utána, jó sokat, mert jó szakmája lett. Aztán egyszer míg egy nővel épp szakítottak és nem voltak együtt, egy másik terhes lett, de az nem akarta megtartani, pedig addigra gyerek téren benőtt a feje lágya. Ezért újra összejött azzal, akivel nem volt annyira jóban, aztán az is rögtön terhes lett, de ő meg is akarta tartani, pláne mert addigra látványosan gazdag lett a párom, a párom meg örült, hogy ha jó kapcsolata nincs, legalább lesz egy gyermeke. A kapcsolat tönkre ment, de a gyerekkel többet foglalkozik, mint az anyuka és nagyszülők együtt, talán túlkompenzál, bár anyagilag tönkre ment más okból, a gyereknem mindent megad. Aztán jöttem én, minden téren kiegészítjük egymást, hihetetlen hogy egymásnak lettünk teremtve. Csak nem bírom elfogadni, hogy a 4. nő lennék aki terhes lenne tőle, pedig 5 éve együtt vagyunk, de folyton azt érzem, hogy neki ez már nem lenne akkora szám, csak egy a sok közül. Erre rátesz egy lapáttal az is, hogy az anyja nem fogad el, mert én nem vagyok a már meglévők anyja, csak egy barátnő (élettárs), aki miatt nem minden van a gyerekével a fia, hanem csak majdnem minden nap (félreértés ne essék, addig az anyjánál van). Most mit csináljak, hiába mondja azt a párom, hogy ő most először gondolja, hogy akivel együtt van, attól szeretne gyereket, de úgy érzem magam, mint aki sorszámot húz.

Ja és tisztességes, magyar családból származik, csak szerinte az élet ezt dobta neki, én meg fogadjam el, hogy tökéletes sosem lesz.

Hogy tegyem túl magam? Egyáltalán tegyem?


2013. jan. 31. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

5 éve együtt vagytok, megismerted nagyjából tudod mit várhatsz, látod, hogy bániak a gyerekével. Miért merül fel az a kérdés, hogy tedd ezen túl magad?


A kérdésedben a válasz, ilyen kérdés fel sem merülne, ha te teljesen elfogadnád őt mint férfit az életedben. MI lehet még a háttérben amiért bizonytalan vagy?

2013. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem a múltján kell túltenned magad hanem a saját aggályaidon.

És igaza van, szerelemből született gyerek mindig más lesz mint azok akik becsúsztak, ha ő mondja és nem hiszed el, akkor nekünk mitől fogod?

2013. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Én amiatt aggódnék, hogy nem képes gumit húzni, ki tudja mit kaptál már el tőle.
2013. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

hát b.sszus, nem tud gumit húzni??

Egyébként meg érdekes a dolog, hasonló sztorit olvastam itt nőben, akinek több gyerek volt több apától, arra azt mondták a pasik, hogy nekik nem kellene, sok a bonyodalom.


Tudod, én félnék, hogy a női a gyerekkel rángatnák, pénzét elvinné a gyerektartás és nem tudna ezerfelé szakadni.

2013. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Minek egy anyagilag tönkre ment embernek a meglévő két gyereke mellé még egy harmadik is?
2013. jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

"úgy érzem magam, mint aki sorszámot húz"


Ezt tudtad 5 évvel ezelőtt is, nem? Erre mondják, ki milyet szakított, olyat szagoljon. Ha nem tudsz vele megbékülni, még időben vagy, szállj ki.

2013. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha 5 éve ezen rágódsz(mert gondolom nem most pattant ki a fejedből), akkor nem is értem hogy eddig miért nem hagytad ott. Vagy már egy ideje elmúlt a szerelem és kezded tisztábban látni a dolgokat? Akkor meg ideje lépni! Amíg nem késő!
2013. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Tuti le fognak pontozni majd, de nekem akkor is ez a véleményem. Biztos nem jöttem volna össze egy ilyen múltú emberrel, pont azért amit írsz. Legyek egy sokadik aki majd gyereket szül neki? ... Egyik anyával se maradt együtt, most mi a garancia, hogy majd veled fog együtt maradni?

Másrészt lehet, hogy magyar családból származik, de a szokásai olyanok, mint a rossz cigányoké. Van sok roma ismerősöm, barátom, de ők nem csináltak mindenhova gyereket. Szebben élnek, mint a kedvesed! Őket többre becsülöm!

2013. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
én egy ilyen emberrel össze se jöttem volna,az elejen kellett volna gondolkozni.
2013. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
49%
A múltján már nem tudsz változtani, se a te elmúlt 5 éveden, DE a jövődön még igen. Szerintem tudod te mit akarsz, olvasd vissza a saját irományod, nem tudsz kibékülni a múltjával, úgy érzed, hogy csak egy újabb szám lenne a ti gyereketek a sorba....akkor meg? Ha 5 év nem volt elég hogy elfogadd rossz hír: nem is fogod! Akkor meg minek kínzod magad tovább? Mazohista vagy? végülis te dolgod, én török feletted pálcát. Egyszerűen lépj ki és kezdj új életet.
2013. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!