Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet, ha a párom...

Mi a helyzet, ha a párom múltjával nem tudok megbékülni?

Figyelt kérdés

Vagy valaki mondja el, hogy lehet vele megbékülni, és az elfogadáson túl valami új megoldást javasolhatna.


A párom 8 évvel idősebb nálam. Először 18 évesen lett apuka, azzal a gyerekkel nem sokat foglalkozott, csak fizetett utána, jó sokat, mert jó szakmája lett. Aztán egyszer míg egy nővel épp szakítottak és nem voltak együtt, egy másik terhes lett, de az nem akarta megtartani, pedig addigra gyerek téren benőtt a feje lágya. Ezért újra összejött azzal, akivel nem volt annyira jóban, aztán az is rögtön terhes lett, de ő meg is akarta tartani, pláne mert addigra látványosan gazdag lett a párom, a párom meg örült, hogy ha jó kapcsolata nincs, legalább lesz egy gyermeke. A kapcsolat tönkre ment, de a gyerekkel többet foglalkozik, mint az anyuka és nagyszülők együtt, talán túlkompenzál, bár anyagilag tönkre ment más okból, a gyereknem mindent megad. Aztán jöttem én, minden téren kiegészítjük egymást, hihetetlen hogy egymásnak lettünk teremtve. Csak nem bírom elfogadni, hogy a 4. nő lennék aki terhes lenne tőle, pedig 5 éve együtt vagyunk, de folyton azt érzem, hogy neki ez már nem lenne akkora szám, csak egy a sok közül. Erre rátesz egy lapáttal az is, hogy az anyja nem fogad el, mert én nem vagyok a már meglévők anyja, csak egy barátnő (élettárs), aki miatt nem minden van a gyerekével a fia, hanem csak majdnem minden nap (félreértés ne essék, addig az anyjánál van). Most mit csináljak, hiába mondja azt a párom, hogy ő most először gondolja, hogy akivel együtt van, attól szeretne gyereket, de úgy érzem magam, mint aki sorszámot húz.

Ja és tisztességes, magyar családból származik, csak szerinte az élet ezt dobta neki, én meg fogadjam el, hogy tökéletes sosem lesz.

Hogy tegyem túl magam? Egyáltalán tegyem?


2013. jan. 31. 12:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szerintem menekülj...
2013. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%
Ezzel az erővel azon is problémázhatnál, hogy sok nőt megdugott a párod, vagy bárki problémázhatna azon, hogy nem ő az első, hanem a sokadik akivel a párja szeretkezik. Ezen is túlteszik magukat sokan, néhány meg itt elakadnak és nem tudják megélni az amúgy lehet hogy felhőtlen boldogságot. Szerintem itt máshonnan fúj a szél, csak nem mered bevallani magadnak hogy mi bánt igazán. Én nem tudhatom mi az, de nekem ez a sorszámhúzogatósdi szöveg 5 év után, meg azután hogy látod hogy szereti a meglévő gyerekét a párod nagyon fura. Te tudod, de szerintem hazudsz magadnak. A másik nagyon fontos dolog. Soha de soha nem lesz az igazi az a családi kapcsolat ahol innen, onnan potyognak a gyerekek, válások, újraházasodás, stb. Tudom, mert ilyenben élek. Szóval ne számíts arra, hogy olyan lehet ez bármikor mint amikor két független ember összejön, csinálnak saját gyerekeket és csak ők vannak egymásnak, nincs mellékes ágon sem elvált házastárs, sem gyerek valahol, ami elvonja az energiát. Tehát ha ebbe belevágsz, tudd, hogy nehéz lesz, és sosem érezheted azt hogy csak ti vagytok egymásnak a pároddal és a gyerekeddel, gyerekekkel, mert mindig lesz külső tényező. Nekem mindkettőben volt részem, és bár a régebbi házasságom rosszabb kapcsolat volt mint a mostani, mégis a volt férjemmel és két gyerekemmel alkottam tökéletes családot, és kerek egység voltunk, ami most már nem létezi, nem létezhet ebben az új felállásban. Ezeken gondolkozz el, és döntsd el mit akarsz, de ez csak úgy fog menni ha hazudsz tovább magadnak, hanem kimondod az igazi okot, nem a sorszámhúzogatás mögé bújsz. 38, nő
2013. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez a pasi olyan, mint a gomba;

jön egy kis tavaszi szellő, és mindenhol szétszórja a spóráit.

2013. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, aki általában megvédi a kérdezőt a többi beszólogatóstól, de most sajnos igazat kell adnom a többségnek...bár nem durva formában. Nagyon megértelek és azt is tudom, hogy baromi könnyű kívülről tanácsot adni, hogy hagyd ott. De hiszen szereted és azt írod, hogy mindenben kiegészítitek egymást. Valószínű, hogy nem éltél még át ilyet és félted ezt az érzést, hogy mástól nem kapod meg többet és ezért is nem akarsz lépni. Nekem volt már jó és rossz kapcsolatom is (35 éves vagyok), szerelmes is voltam nem egyszer, a jelenlegi kapcsolatom százszor jobb és boldogabb, mint az előzőek, de nincs meg az az érzés, hogy kiegészítenénk egymást, de ettől még szeretteljes az együttélés. Biztosan még többre becsülném az érzést, ha azt érezném, amit Te. De nagyon vívódsz és a gyermek sajnos nem fogja megoldani ezt a problémát. Igaza van a kettővel előttem szólónak, mindig lesz külső "tényező", aki beleszól a kettőtök kapcsolatába. Szerintem írj magadban egy listát, hogy mi szól a kapcsolat ellen és mellette és ez esetben sajnos az eszedre kell hallgatnod, nem a szívedre, mert a jövőd függ tőle.
2013. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Te csak sokadik vagy a sorban, és sosem leszel első. Azért csendben megkérdeznélek, hogy mikor megismerted, tudtad, kicsoda, milyen múltja van.Nem lett volna tisztességesebb bele sem kezdeni?
2013. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!