Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnál a gyereked...

Mit gondolnál a gyereked párjáról ha ez a helyzet állna fenn?

Figyelt kérdés

Szóval...én vagyok a "meny". ősszel diplomáztam, jó eredményekkel, majdnem summa cum laude. Mindig volt ösztöndíjam, jó voltam abban amit tanultam. Szerettem is. A párom szeptemberben megkérte a kezemet (4 év után) és összeköltöztünk. Mindketten azt hittük hamar lesz munkám, mindenféle igéreteket kaptam, amilből rendre nem lett semmi. Folyton várok egy hívásra, mert mindig van valaki aki "segít". Dolgoztam 1 hónapot (nem szakmában) aztán rajtam kívülálló okok miatt vége lett. Aztán dolgoztam 2 hetet, napi 12 órával és a főnök becsapott, a végén 10 forintot sem kaptam...Most egy újabb "ígéretre várok". Nagyon elegem van már mindenki "jóindulatából" kaptam már fél év alatt épp eleget...


Szóval...A páromat a szülei segítik, plussz az ösztöndíja. Kimondva, kimondatlanul nekem is nagyon sokat segítenek a párom szülei (hiszen annyit küldenek, hogy gyakorlatilag (ha szűkösen is) de ketten élünk belőle). Ők nagyon szorítanak nekem, hogy valami összejöjjön. Már én is úgy vagyok vele, hogy szinte bármi szóba jöhetne és még így sem jön össze.


Nem akartam, hogy így legyen, de mikor összeköltöztünk 99%-ra igértek egy munkát, hittünk abban...Most meg ha haza költözöm itt marad minden a páromra...Szégyellem nagyon, hogy így alakult, erről szól már minden gondolatom....


2013. febr. 28. 10:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Jobb lett volna várni az összeköltözzéseel addig, amig van munkád. De az ember utólag mindig okosabb.

A gyerekem párjáról mit gondolnék? Ha hozzád hasonlóan látnám az igyekezetet, akkor nem hibáztatnám. Nyilván nem örülnék a helyzetnek, de téged nem okolnálak. Hidd el, ők is tudják, hogy manapság nem könnyű munkát találni.


Egyébként miért költözöl haza? Ez miatt, mert nem akarsz anyagilag terhet jelenteni nekik? A párod mit szól ehhez?

2013. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%

Ez a helyzet manapság, nagyon nehéz munkát találni pályakezdőként.

Szerintem ezt a párod szülei is tudják, nem hiszem, hogy emiatt neheztelnétek rá. Nem a Te hibád, ha nem találsz.

Szerintem ha látják, hogy mindent megteszel azért, hogy munkát találj, akkor nem lehet egy szavuk se, már ha tényleg tudnak támogatni titeket. Ha nem akkor pedig nincs mit tenni, ha nem tudnak mást kell kitalálni.

Kicsit elhamarkodtátok az összeköltözést szerintem, de az sem lenne tragédia, ha visszacsinálnátok amíg nem tudtok megállni a saját lábatokon.

2013. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Első! Nem költözöm haza, csak ha haza költözNÉK, itt maradna minden a páromra... arra írtam...


Azért mentünk bele az összeköltözésbe, mert volt egy igéret, mely szerint állást kapok, attól kezdve, amikortól ide költözöm...

2013. febr. 28. 10:24
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

Ha anyagi szempontból közelítjük meg a kérdést, akkor a szüleidnek ugyanakkora anyagi terhet jelentenél otthon, mintha küldenének neked pénzt.


Egyébként pedig ne várj! Ilyen jó eredményekkel seperc alatt felvesznek oda, ahová szeretnél menni. Szóval álláskeresésre fel! :)

2013. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A párom ugyanannyit kap, mintha én nem lennék itt, tehát abból, amiből eddig egyedül élt, gyakorlatilag ketten élünk. A szüleinek nem jelent plussz kiadást, de azért mégis rosszul érzem magam emiatt...

Elég körülményes lenne mindent "visszacsinálni". Más albérletet keresni a páromnak, haza vinni a cuccaimat. Közben meg továbbra is itt keresni munkát...

Így sem lehet sokáig húzni a dolgot, de most megint "várok" egy hívást, ha mindent "visszacsinálunk" és utána hív, az megint pofáraesés...


Szerencsére jófejek a párom szülei és mindig csak bíztatnak....

2013. febr. 28. 10:28
 6/20 A kérdező kommentje:
4-es bárcsak így lenne. Eddig szinte sehol nem nézték az "eredményeimet"...Nálam sokkal rosszabbul teljesítő évolyamtársaim befolyásos ismerősökkel viszont már több hónapja dolgoznak...:(
2013. febr. 28. 10:30
 7/20 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező, lehet, sőt biztos, hogy a párod boldogabb veled, még akkor is, ha szűkösebb, mint ha egyedül maradna és habzsi-dőzsi.

Maradj vele. Majd ha lesz állásod, akkor teszel félre valamennyi pénzt, és a szüleinek veszel valami nagyobb ajándékot.

2013. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha ennyire zavar ez a helyzet, akkor költözz haza, és majd ha megoldódik a munkahely kérdés, akkor megint összeköltözhettek. Elhiszem hogy kellemetlenül érzed magad, hiszen a párod szülei tartanak el Téged is, ez nagyon rossz érzés lehet, Én inkább haza költöznék.
2013. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

ha vártatok volna se lenne jobb... engem most 8 hónap után küldtek el a munkahelyemről mert nincs megrendelés..


a párod szülei valószínűleg tudják milyen nehéz munkát találni, nem úgy mint az én szüleim. (ők 35 éve ugyanott dolgoznak, mikor kikerültem suliból anyám azt hitte én vagyok a lusta disznó és hogy nem keresek állást - aztán mikor elmagyarázták neki hogy tapasztalat nélkül már kocsmába se veszik fel az embert még feketén se, akkor kezdett normálisan hozzá állni a dolgokhoz..


valószínűleg a szülei azért küldenek annyit, hogy megtudja ketten élni belőle - mégha szükősen is. amit tudsz tenni hogy továbbra is munkát keressel, és meséled nekik hogy éppen hova adtad be az önéletrajzod, honnan várod a visszajelzést... - mert sokrszor már ott elagad a dolog hogy a munkáltató vissza irjon hogy megkaptuk az önéletrajzod...

2013. febr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9! Pontosan...még kocsmába se vesznek fel tapasztalat nélkül, ez így van!

Szakmában van nekem némi tapasztalatom (önkéntesség) de le se *****-senki, mert pont nem az a terület ahova próbálkozom, vagy mittudom...mindig van valami kifogás...

Ja, persze visszajelzés se jön mindig...


Múltkor egy eladói állás első interjúja után mondta a főnök, hogy túljutottam a második interjúra :))) na oda már nem hívott :))

2013. febr. 28. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!