Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyünkbe?

Mit tennétek a helyünkbe?

Figyelt kérdés

Párom bátyja és felesége kicsit kacifántos. Én nem szólok bele, csak véleményetekre lennék kiváncsi ki mit tenne, vagy reagálna.

Párom otthon lakik anyukájával és az élettársával, néha én megyek át néha ő jön hozzánk.


Sztori: Vőlegényem bátyjának 3 éve volt az esküvője. Akkor a feleségével összeköltöztek a lány szüleihez. A székhelyük ott volt. De!

Minden hétvégén valahol máshol voltak/vannak, amolyan körforgást végeznek. Egyik hétvégén (ami náluk csütörtöktől vasárnapig vagy hétfőig tart) nagymamánál vannak, majd a pároméknál majd vissza a lány szüleihez.

Majd elköltöztek a lány nagymamájához. Kemény 25 ezret adtak a nagyinak, hogy ott élnek. Mármint rezsi hozzájárulás...

Majd albérlet.

Utána Páromékhoz költöztek egy időre oda is csak 25 ezret fizettek a rezsibe. Most megint albérletben laknak.

Minden egyes helyen fent tartanak maguknak egy szobát, hogy ha kedvük szottyan ott lehessenek minden bejelentés nélkül.

Nagyinál van egy szobájuk berendezve, a lány szüleinél egy szoba, és a pároméknál. Senki nem használhatja mert az nekik van fenntartva. Meg is lett mondva.

De minden héten valahol máshol vannak, persze esznek isznak fürdenek tévéznek amiket persze fizetni kéne mert nem ingyen van, de nem ezt teszik.


Nem furcsa ez az egész?

Vagy én gondolom úgy, hogy ha már házas vagyok, akkor legen egy hely ahol élek legyen az albérlet szülőknél vagy saját lakás/ház és csak látogatóba megyek, meg természetesen ha hívnak? És nem napokig ott lebzselek. Családi ebéd vagy vacsi beszélgetés és megyünk haza.

Nem így lenne a normális?


2013. febr. 28. 09:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kedves 10. válaszoló! :)


Igen fenn van tartva, de gondolom nem élősködtök napokig a szülők nyakán, tudva, hogy nem sok mindenre jut fölöslegesen. Minden héten máshol csütörtöktől vasárnapig, közben ott az albérlet amit fizetnek.

Ők nem látogatóba mennek egy napra vagy ha esetleg messzebb laknának akkor kettőre, hanem ott lakni pár napot, úgy hogy az albérlet és a páromék háza között kb 15 km van

2013. febr. 28. 10:13
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező!

Nekem az a furcsa amit te írtál, hogy bejelentkezel a szüleidhez. Mi olyan kapcsolatban vagyunk hogy bármikor mehetek, nem zavarok, akár éjjel 2 kor is hazamehetnék.Nincs ilyen hogy rám érnek vagy nem.Előttem nyitva az ajtó és nem is kérdezem hogy nekik mikor jó. Ha mondják hogy most ide mennek vagy oda oké, akkor hazamegyek.

Mi is külön élünk és nem megyünk haza, meg a nagymamához hétvégékre, de szerintem örülnének neki, a mamám biztosan ha ott töltenénk a hétvégét. És a szüleim is. Szóval ha ez a családnak jó akkor ok. A tesóm felesége és a kislányuk régen gyakran csináltak olyat ha a tesóm éjszakás volt akkor ott aludtak anyukámnál akár hétvégi rendszerességgel és nagyon örültek nekik. Szóval fel lehet ezt fogni élősködésként is de van ahol örülhetnek ennek. Ha meg ez a családnak nem felelne meg akkor csak szóltak volna már a párnak hogy ne csinálják. Szerintem egy normális szülő nagyon örül ha a gyerekének igénye lenne rá hogy a hétvégét ott töltse. Szóval attól hogy valaki házas ez még nem élősködés. Szóval ez a szituáció sok mindentől függ. Te egy kicsit szögletes vagy még a saját családoddal is, gondolom a párodéval még jobban. Ha ez megfelel a szülőknek és megfelel a "gyerekeknek" akkor nincs igazad. Ha meg nem felel meg a szülőnek akkor csak szól.

2013. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves 12. író!


Nem úgy értettem, hogy engem nem várnak tárt karokkal! :)

Hanem, hogy hazatelefonálok, hogy otthon vannak- vagy sem, vagy éppen vendégeik vannak, mikor mehetek.

Ez nem szögletesség, hanem udvariasság szerintem, mert pl ők szeretnek vendégül látni bárkit és rosszul éreznék magukat, ha meg se tudnának kínálni. Én meg nem megyek be a hütőbe, mert nem én dolgoztam meg érte. Persze az is más, hogy viszek valamit. Nálunk mások a szokások. Mi bejelentkezünk, nem csak beállítunk :)

De mivel itthon lakom most ez más :)


Visszatérve a sztorira. Azért remélem átérzed ennek a dolognak a súlyát, mert ez nem csak rokonlátogatás amit ezek csinálnak, hanem kőkemény lehúzás.

Sajnos nincs meg az az igazi anya fia és jó meny kapcsolat. Mert amikor segítség kell, pl festés vagy bármi hasonló akkor eltűnnek.

Mindenért puffognak, nem tetszésüket fejezi ki és egyszerűen nem lehet velük értelmesen megbeszélni semmit mert csak visszavágnak és megsértődnek. Egyáltalán nem kompromisszum képesek.

Most is ott vannak ma érkeztek meg, és még csak meg sem kérdezik, hogy na anyukám miben segíthetek. Mintha szállodában élnének és amikor kész a kaja lemennek és ennyi :(

2013. febr. 28. 19:31
 14/17 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Sajnos a szüleiddel való hozzáállásoddal még mindig nem értek egyet. Ha neked ez jó jelentkezz be, de igazából kár erről beszélni hiszen otthon laksz, és gondolom még nem éltél külön. Nagyon udvarias a hozzáállásod de hülyeség hogy nem nyúlok a hűtőbe mert nem te dolgoztál, bejelentkezek hogy meg tudjanak kínálni stb...ez nem valóság alapú mármint egy igazi szoros gyerek szülő kapcsolatban.De mindegy kár erről beszélni.

Írsz a párról. Én továbbra is azt tudom mondani, hogy ha a szülő nem szól nekik, akkor biztos jó nekik így. Gáz amit csinálnak de mindenki más, más az értékrend. Ők lehet úgy gondolják jó ez így hisz mindenki normális mikor mennek. Szóból ért az ember.Az én szemeben ez nem normális, de nagyon eltérő az emberek nézete, gondolj csak a mi példánkra a szülői látogatásokkal.

Amúgy téged miért érdekel ez a téma? Csak úgy vagy valami okod van rá? Ti szeretnétek beköltözni abba a szobába, csak amíg ők ott vannak addig nem lehet?

2013. márc. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
És még annyit , hogy kérdezed hogy mint tennénk a helyetekben. Nektek miért kellene valamit tenni? Ha a szülőnek jó akkor ok. Ha a szülőnek nem jó akkor mondja meg, de te semmit nem tehetsz még beleszólásod sincs. A párod annyit tehet hogy beszél az anyjával hogy ő hogy gondolja, és ha anyukának sem jó a helyzet akkor a párod mellette áll ha szólni kell.
2013. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves 14-15. író :)


Laktam már külön azért írtam ezt, csak sajnos nm jött össze a volt párom miatt ezért hazaköltöztem, mert egy fizuból nem tudtunk megélni, ráadásul kiderültek a megcsalások és szerintem érthető, hogy hazaköltöztem :) :)

De szerintem ahány ház annyi szokás :) Ezen nem fogunk összeveszni :) (remélem :) )


Meg van a saját szobája a páromnak, nem akarunk oda beköltözni (Isten ments attól a szobától:) ) Többet vagyunk az én szüleimnél.


És sajnos többször lett szólva, hogy ez így nem működik amit csinálnak, de mintha a fülük mellett menne el, nem érdekli őket, csinálják tovább. Ha leültetik őket, hogy beszélni szeretnének és elmagyarázzák, hogy ezt így nem bírják anyagilag (párom és anyukája) akkor megy a sértődés és a kiabálás. Nem bírják anyagilag a többletet a párom és az anyukája. És ez szerintem megérthető, mert minden 2. héten 4 napot vagy 5-t ott vannak esznek isznak fürdenek stb... és még csak nem is takarítanak, vagy segítenének ott bármit is. És sajnos ez nem amolyan látogatás, hanem szerintem is kihasználás.

2 felnőtt ember saját fizetéssel rendelkeznek, albérletben "laknak" fizetik is, de ezt a körforgást csinálják.


Csak azért érdekel ki mit mond, mert igaz, hogy beleszólásom nincsen, nem akarok én semmi rosszat, csak tanácsot adni a páromnak, mert ő is szenved ettől. Mindig meséli, hogy szóltak nekik, hogy ez így nem mehet tovább, akkor megsértődnek két hétig nem jönnek de utána mintha semmi nem történt volna és megint ott vannak.

Állandóan veszekedésben és feszültségben élni nem akarnak ami szerintem ez is megérthető mert senkinek sincsen kedve.


Csak ezért érdekel, hogy tudjak valahogy segíteni a páromnak, mert én nem állhatok oda, hogy na akkor, hogy viselkedtek :) :) :)

2013. márc. 1. 13:01
 17/17 anonim ***** válasza:

Értem már. Korábban nem írtad hogy a párodon és az anyukáján élősködnek.

Nagyon gáz ez a helyzet úgy ahogy van. Szerintem tudják ők hogy élősködnek, a hátatok mögött meg jót röhögnek hogy sikerült megint valakit lehúzni. Szerintem nagyon nagyon határozottan kellene nekik megmondani hogy ennek vége, csak látogatóba jöjjenek, jönnek és mennek. Sajnos ismerek hasonlóan értetlen embereket, akik nem h.ülyék, nagyon is okosak csak el játsszák a nem értést, ők is ilyenek. A férjem családja volt ilyen, mindig le akartak húzni minket, jobban mondva őt.Mikor külön mentünk akkor én nagyon határozottan megmondtam hogy ennek vége, és utána még hosszú hónapokig próbálkoztak majd megsértődtek majd kibékültek , ez volt a körforgás. 2 év alatt jutottunk el oda, hogy nem jönnek kérni mert tudják hogy nem adunk.2 évig kellett keménynek lennünk és mindenre nemet mondani.És a párodnak is ezt kell tennie, mert így h.ülyének nézik és érzik vele mindent meg lehet tenni. És azt kellene megérteni a párodnak és az anyukájának -hogy azzal hogy nem engedik magukat lehúzni, -hogy ez a normális. A férjemnek először mindig lelkiismeret furdalása volt, bántotta ha nemet mondott, de az esze tudta hogy nem adhat. Végül rájött, hogy csak játszották az áldozatot és a hüly.ét és igazából őt nézték hülyének.Ha erre rájön a párod akkor kicsit könnyebb lesz nemet mondani, ha kell a hét minden napján.

2013. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!