Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Te mit tennél a helyünkbe?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mit tennél a helyünkbe? Ital probléma.

Figyelt kérdés

Nem rég volt esküvőnk és ma mentünk elszámolni az étteremmel.

Úgy egyeztünk meg, hogy bármit vihetünk. Italt, alapanyagot, etc..

Ha nem visszük, akkor beszerzési áron számolják + 3500 Ft/fő.


Vettünk 250ezer forint értékben italt. Ebből a tömény nagyon sok volt. A pálinka legalább 8-10 liter..

Már a vacsora közben láttam a főasztaltól (és sajnos több rokon is megjegyezte), hogy pár barátunk már dől ki az asztalból. Az egyik el is aludt, a másik pedig lógott lefele a szék karfájáról.

Szerencsére a vőfély terelte a dolgokat, így nem foglalkoztak a többiek velük.


Szóval 1-2 ember nagyon sokat ivott, amire eléggé haragszunk.

Az elszámolás közben mondták a tulajdonosok, hogy 23 liter pálinka fogyott összesen és még jó pár töményből több.

Mivel eleve rengeteg italt vittünk 80 főre, így nem gondoltunk, hogy éttermi készletből kell pótolni.


Rákérdeztünk, hogy ez hogyan lehetséges és a pincérek elmesélték, hogy hiába vitték tálcán a röviditalokat 2 asztalnál mindig leragadtak, mert le kellett pakolniuk a tálcáról az egészet.

Na, így már nekem is érthető, hogy rúghattak be este 8-ra így páran...


Iszonyat ciki és 80 ezerrel több kiadás..

Az étteremmel megbeszéltük, hogy nem adhatnak tudtunk nélkül több italt, ha elfogy a mi általunk vitt.

Párom mondta, hogy 2 üveg pálinkába egyezett bele, hogy bontsanak még.. erre összesen 23 liter fogyott.. !


Ti mit csinálnátok a helyünkben?


2012. ápr. 30. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt csinálnám, hogy nem fizetném ki, mivel nem ebben állapodtam meg velük.
2012. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítsák be, hogy plusz 23 l. pálinkát szolgáltak fel. Valahová csak feljegyezték, hogy mit vittek ki?
2012. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De hát ha egyértelműen megállapodtatok!! hogy nem vihetnek ki a tudtotok nélkül :O , akkor ne sunyizzanak, én sem fizetném ki, lehet h direkt nem szóltak h több legyen a bevétel :S meg sztem tudniuk kellett volna akkor h monjuk ahhoz az asztalhoz viszik legkésőbb, kezelni kell tudni az ilyen helyzeteket egy vendéglátó helynek ha rendeznek ilyen rendezvényeket is -.-

Sok Boldogságot! :) am XD

2012. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha meg volt beszélve az étteremmel, hogy csak a beleegyezésetekkel szolgálhatnak fel plusz italt, ők ennek ellenére mégsem ezt tették, eszembe sem jutna kifizetni! csak azt a +2 litert amiről tudtatok.
2012. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fizetném ki, ha a megállapodásban nem volt arról szó, hogy plusz 23 liter szó nélkül fel lesz szolgálva...

Csak annyit hagy tegyek hozzá, hogy dolgoztam vendéglőben az egyetemi éveim elején és volt rá precedens, hogy munkahelyi bulinak is lefoglalták a helyet... Csak úgy röpködtek a strigulák plusszban olyan felírt italok mellé emiből a legtöbb fogyott, azon látszik a legkevésbé, hogy mennyi fogyott valójában.. a másnapi standolásnál bőven plusszban voltunk, a főnök meg röhögött, hogy még pluszba 30ezret hozzácsapott a számlához..

Nem, nem fizetném ki.

2012. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én is vendéglátóztam régebben, ha plusz strigulákat húztunk volna, repültünk volna abban a percben, tehát nem biztos, hogy 10 helyett számoltak nektek 23 lityi páleszt. de ha ti megállapodtatok, akkor nem vihették volna ki, vagy esetleg a pincérnek, v bárkinek, aki tudott erről a megállapodásról, szólnia kellett volna nektek, h elfogyott minden, ilyenkor mi van? de amit csináltak az nem fair. a gáz csak az, hha papírotok nem volt erről, mármit szerződés, bárakármi, akkor ti sem bizonyítjátok be, hogy megállapodtatok. próbáljatok beszélni a tulajjal, h ez így nem okés, 80.000 ft nem kevés pénz.
2012. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem én huzigáltm a strigulákat, hanem a főnök... Kis vendéglő volt, azt csinált amit akart.. azóta már nincs meg a vendéglője.. vajon miért..

Nem általánosítok, de vannak helyek, ahol nem az eégedett vendég a cél, hanem a tömött pénztárca.. Ez is az igazsághoz tartozik..

2012. máj. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
jujj, nehogy magadra vedd amit írtam, csak azt írtam le, hogy nem biztos, h le akarták húzni a kérdezőt. persze előfordulhat az is, de az már kicsit túlzás lenne. dupla negatív a helynek! először a meg nem beszélt piák miatt, másodszor emiatt. csak hát ugye ezek azok a dolgok, amik nem derülnek ki soha sajna...
2012. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon sok helyen csalnak az esküvőkön az italokkal. Van, ahol még észre is venni, persze a pár nem erre figyel, mások meg nem tudják mi a megállapodás, szóval szerintem is csak annyit fizess ki, amennyiről megkérdeztek titeket közben. Ha 80 ember csak pálinkából 23 litert plusz a többi töményből is bőven ivott, akkor legalább a fél násznép fetrengett volna. Gondolom voltak gyerekek, nők és idősebbek is. Szóval szerintem sántít a dolog.
2012. máj. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Odáig tiszta hogy a párod még 2 plusz üvegbe egyezett bele amit az étteremtől vettetek, de hogy lett ilyen sok az már gond. Itt a legvalószínűbb eset az hogy az étterem ki akarta használni a helyzetet és kaszálni rajtatok és gondolták sunyiban visznek még ki italokat. Vagy ami még lehetséges az az hogy valamelyik hozzátartozótok egyezett meg az étteremmel hogy akkor legyen pálinka és azzal a szöveggel hogy a ti bele egyezésetekkel történik ez. Ez egyébként lehetséges hogy így van. Én minden esetre megkérdeznék néhány embert hogy mit tudnak erről, aztán akkor szálljanak bele a költségekbe ha ő nekik már pluszba kellett az ital.
2012. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!