Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Te mit tennél a helyünkbe?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mit tennél a helyünkbe? Ital probléma.

Figyelt kérdés

Nem rég volt esküvőnk és ma mentünk elszámolni az étteremmel.

Úgy egyeztünk meg, hogy bármit vihetünk. Italt, alapanyagot, etc..

Ha nem visszük, akkor beszerzési áron számolják + 3500 Ft/fő.


Vettünk 250ezer forint értékben italt. Ebből a tömény nagyon sok volt. A pálinka legalább 8-10 liter..

Már a vacsora közben láttam a főasztaltól (és sajnos több rokon is megjegyezte), hogy pár barátunk már dől ki az asztalból. Az egyik el is aludt, a másik pedig lógott lefele a szék karfájáról.

Szerencsére a vőfély terelte a dolgokat, így nem foglalkoztak a többiek velük.


Szóval 1-2 ember nagyon sokat ivott, amire eléggé haragszunk.

Az elszámolás közben mondták a tulajdonosok, hogy 23 liter pálinka fogyott összesen és még jó pár töményből több.

Mivel eleve rengeteg italt vittünk 80 főre, így nem gondoltunk, hogy éttermi készletből kell pótolni.


Rákérdeztünk, hogy ez hogyan lehetséges és a pincérek elmesélték, hogy hiába vitték tálcán a röviditalokat 2 asztalnál mindig leragadtak, mert le kellett pakolniuk a tálcáról az egészet.

Na, így már nekem is érthető, hogy rúghattak be este 8-ra így páran...


Iszonyat ciki és 80 ezerrel több kiadás..

Az étteremmel megbeszéltük, hogy nem adhatnak tudtunk nélkül több italt, ha elfogy a mi általunk vitt.

Párom mondta, hogy 2 üveg pálinkába egyezett bele, hogy bontsanak még.. erre összesen 23 liter fogyott.. !


Ti mit csinálnátok a helyünkben?


2012. ápr. 30. 20:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Úramisten! Lakodalomba "eléggé haragudni" amiért sokat ittak a vendégek? Azt hittem ez egy nagy buli és mindenki érezze jól magát. Ha sajnálod, nem is kellett volna alkoholt felszolgálni így biztos nem lett volna ez :-)

Utolsó, még hogy kifizettetni az emberekkel, és miért ittak pluszba? Szerinted a vendégek tudtak a "megállapodásról". Baromi nagy hülyeséget beszélsz. Nem kellett volna semmiben megegyezni, ha ez elfogy sorry, nincs már pálinka nagyon sajnáljuk. DE van más, merthogy gondolom volt más ital is.

A válasz a kérdésedre mindenképpen az, hogy én sem fizetném ki, viszont előttem már írták, ha ez papíron nincs leírva, hogy +2 üvegben egyeztetek meg, az akkor nem biztos, hogy gördülékenyen fog menni.

Mindenesetre sok boldogságot, és remélem a lehető legjobban jöttök ki a dologból. Majd megírhatnád mi volt!

2012. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!