Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyünkbe?

Mit tennétek a helyünkbe?

Figyelt kérdés

Párom bátyja és felesége kicsit kacifántos. Én nem szólok bele, csak véleményetekre lennék kiváncsi ki mit tenne, vagy reagálna.

Párom otthon lakik anyukájával és az élettársával, néha én megyek át néha ő jön hozzánk.


Sztori: Vőlegényem bátyjának 3 éve volt az esküvője. Akkor a feleségével összeköltöztek a lány szüleihez. A székhelyük ott volt. De!

Minden hétvégén valahol máshol voltak/vannak, amolyan körforgást végeznek. Egyik hétvégén (ami náluk csütörtöktől vasárnapig vagy hétfőig tart) nagymamánál vannak, majd a pároméknál majd vissza a lány szüleihez.

Majd elköltöztek a lány nagymamájához. Kemény 25 ezret adtak a nagyinak, hogy ott élnek. Mármint rezsi hozzájárulás...

Majd albérlet.

Utána Páromékhoz költöztek egy időre oda is csak 25 ezret fizettek a rezsibe. Most megint albérletben laknak.

Minden egyes helyen fent tartanak maguknak egy szobát, hogy ha kedvük szottyan ott lehessenek minden bejelentés nélkül.

Nagyinál van egy szobájuk berendezve, a lány szüleinél egy szoba, és a pároméknál. Senki nem használhatja mert az nekik van fenntartva. Meg is lett mondva.

De minden héten valahol máshol vannak, persze esznek isznak fürdenek tévéznek amiket persze fizetni kéne mert nem ingyen van, de nem ezt teszik.


Nem furcsa ez az egész?

Vagy én gondolom úgy, hogy ha már házas vagyok, akkor legen egy hely ahol élek legyen az albérlet szülőknél vagy saját lakás/ház és csak látogatóba megyek, meg természetesen ha hívnak? És nem napokig ott lebzselek. Családi ebéd vagy vacsi beszélgetés és megyünk haza.

Nem így lenne a normális?


2013. febr. 28. 09:48
1 2
 1/17 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Hát persze, hogy úgy lenne a normális, ahogy írtad. Ez a pár viszont igen leleményesen megoldja, hogy minden áldott hétvégén ingyen és bérmentve teletömje magát - addig sem kell otthon bevásárolni, főzni, mosogatni. Nem semmi összeget spórolnak össze maguknak...

Én persze nem engedném ezt meg a gyerekeimnek, de nem vagyunk egyformák.

2013. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Az o dolguk, semmi közöd hozza
2013. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ezt hívják úgy, hogy élősködés
2013. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mi albérletben élünk a párommal, sajnos elég messze (külföldön), szüleim (bár sosem kértem) a gyerekkori szobámat ugyanolyan érintetlenül fenntartják nekem, senki nem alszik ott és semmit nem rendeztek át. Ennek főként az az oka, hogy nem igazán tudunk csak egy vacsira meg dumálásra odaugrani, aztán este haza, hanem amikor nagy ritkán hazajutunk (1-2 havonta), akkor több napra, 2-5 napra mondjuk. És nyilván nem tartunk fent ezért otthon is egy albérletet... Így ilyenkor oda beköltözünk, a kis szobámba, majd visszajövünk és kész. Tudom, hogy az mindig ott vár, bármikor hazamehetek, lesz helyem. Viszont hogyha pl azt mondanák, hogy a hugom szeretné azt a szobát, mert tegyük fel összeköltözne a párjával, és ha azt a szobát "neki adom", akkor gyakorlatilag az egész tetőtér az övék lenne, ami azért már kellemes együttélés, akkor gondolkodás nélkül azt mondanám, hogy rendben, nekem úgyis csak 2 havonta egyszer van rá szükségem pár napra, azt megoldom máshogy. Viszont amíg ilyen opció még nem merült fel addig nagyon örülök hogy a kis kuckóm ott vár engem mindig, úgy ahogy hagytam, a plüssállataimmal amik 3 éves korom óta ott vannak, meg mindennel :)
2013. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én nem szólok bele, se jogom nincs meg kedvem se. Csak véleményekre vagyok kiváncsi :)
2013. febr. 28. 09:59
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez így nyilván durván hangzik. De a nagyszüleim és a szüleim bármikor szívesen látnának bennünket. Egyik közeli családtagunkhoz sem bejelentve érkezünk, van kulcsunk, akkor jövünk megyünk, amikor akarunk. Nincs fenntartott szobánk, de bármikor van egy üres ágy, egy tányér leves. Szép is lenne ha édesanyámákhoz és anyósomékhoz mindig bejelentett díszvendégként érkezzünk...Mindig szívesen látnak bennünket.


Ennek ellenére 1 hónapban cak 1x járunk haza...

2013. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A mindenét!- Pofátlannak áll a világ! Így ki lehet ám bírni. Kíváncsi leszek,ha gyermekük lesz,mi lesz a szitu?
2013. febr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves 4. író! :)

Ez nagyon aranyos dolog, hogy fenntartják a szobád :)

De ez sajnos más eset. Ti nem tudtok minden hétvégén átugrani, hogy meglátogassátok a szülőket, teljesen normális ha így egy szoba fenn van tartva mert arra a rövid időre míg hazajöttök ne kelljen bajlódni helykereséssel :)

De ők igen és ott is maradnak, majd mennek tovább... :(

2013. febr. 28. 10:03
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 6. író!

Én mikor külön laktam, mindig felhívtam a szüleimet, hogy na akkor mikor menjek mikor érnek rám, nem díszvendégségre gondolok :) De ez én vagyok, mindenhol más. Titeket így szeretnek engem meg úgy :)

De írtad, hogy egy hónapba csak egyszer mentek, de ők minden héten máshol vannak, ez a szomorú :(

2013. febr. 28. 10:07
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem is és a páromnak is, a szülői házban megvan a saját szobánk, és igen, ez nekünk van "fenntartva", ha vendégségbe megyünk. Nem kértük, ez a természetes.

Mamám házában, anyukám szobája is végig megvolt(amíg mamám hozzájuk nem költözött), és hazavárta bármilyen eshetőségre.


A párom szülei messze laknak, oda kb évente 2x megyünk, de gyakorlatilag minden 3. hétvégén a szüleimhez megyünk. Örülnek ha megyünk. Ha a szülők nem szegények, miért ne látnák szívesen a saját családtagjaikat, egyszer úgyis fordul a kocka, és akkor majd ők költöznek a gyerekeikhez.

2013. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!