Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyától elkarja venni...

Ha anyától elkarja venni férjem anyja a 9 hós fiamat, meg teheti? Csupán birtoklási vágyból. Mit csinálnátok a helyünkbe?

Figyelt kérdés
Szép rendezett,független boldog életünk van.A gyerek nagyon jó körülmények között él,és imádjuk,szeret hiányba sem szenved,inkább nagyon-is túl szeresük a férjemmel.De anyósom kapva kapott az alkalmon,hogy autoimmun vagyok,és bekevert,védőnőnél gyámügyön,így családvédelmis segítségét kértem.Jogom van meg védeni a gyerekem.Ő szerinte alkalmatlan vagyok arra,hogy anya legyek,holott a gyereknek ki van nyalva részemről a popsija mindene meg,fürdettem,etettem,és imádom nagyon,ugyan úgy férjem is.De férjemre anyós nem hallgat hülyének nézi,kineveti,és próbálja ellenem uszítani.Mindent meg tudok csinálni amit egy háziasszony,és egy édesanyának kell.Nem iszom,nem drogozom stb.
2009. júl. 27. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem, a te betegséged miatt a gyerek semmiképpen nem kerülhet a nagyanyjához, amíg el tudod látni. Az autoimmun betegség sokféle formában jelentkezhet, nem írtad meg, nálad konkrétan hogy jött ki.

Amennyiben te mégsem tudnád ellátni a gyereket, akkor sem kerülne a nagymamához, hiszen egy háztartásban éltek a férjeddel. Ilyenkor a férjed még ápolási díjat is kapna utánad, illetve neki kellene gondoskodnia a gyerekről és rólad is.

Tehát a nagymama hiába jár gyámügyre, a gyerek semmiképpen sem kerülhet hozzá.

Azt pedig csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy nem érdemes "a popsiját is kinyalni" a gyereknek, mert így lehet a legjobban elrontani a nevelését. Sok-sok szeretetet kell neki adni, megfelelőképpen el kell látni a fizikai szükségleteit, de rossz taktika, ha túlkényeztetitek!

2009. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Jobb, ha leáll az anyós, a gyereket az anyjától - de különösen az együttélö szüleitöl - csak nagyon indokolt esetben veszik el (pl. súlyos bántalmazás, családon belüli eröszak, súlyos elhanyagolás stb.) Azt egyáltalán nem az anyós (vagy valaki már privát személy) dünti el, hogy alkalmas vagy-a anyának.


Egyáltalán semmi esélye sincs rá, ne idegeskedj.

2009. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
SLE!Jól beállított gyógyszereket szedek szinte tünetmentes vagyok:)Egy remek szakember kezel.Szerintem itt másról nem szól az egész magának szeretné tudni a fiúnkat,egyszerűen birtoklási vágya van.Azt tudom amit most elkövetett vissza út nincs,meg szűnt létezni számunkra!
2009. júl. 27. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem veheti el tőletek. Még ha nem is tudnád ellátni, ott lenne az épkézláb apja. Nem fogják odaadni a mamának főleg, ha te teljes mértékben el tudod látni. Úgyis látja, aki kimegy hozzátok a körülményeket és nem fog a javára dönteni. Csak nagyon nagyon indokolt helyzetben vennék el tőletek, de az nem ilyen ok.
2009. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Csak nem hittem volna,hogy ilyen gonosz emberek élnek a földön!El kell fogadnom,és túllépnem ezen.De most nagyon kiborultam,és a gyerek ezt megérezte,és ő is nem alszik inkább sír:((
2009. júl. 27. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:
anyós pajtást tessék szépen eltiltani egy időre a gyerektől ,majd akkor megtanulja,h örüljön annak a kis időnek amíg vele lehet. Nem pedig az áskálódással foglalkozzon. A gyámügy semmit nem fog tenni ellenetek, ilyen indokkal még csak kivizsgálást sem indít majd.
2009. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előttem szólok már mindent elmondtak amit tudnod kell. A férjed mit gondol az anyjáról? mesélj erről egy kicsit, légy szíves, mert ha az én anyám akarná elvenni a gyerekemet, többet nem látna se engem, se a gyerekemet. Mit képzel!?
2009. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon eldurvult a helyzet mióta ezt tudjuk:(Se én se férjem nem hajlunk a békülésre,és kijelentettük nem is fogunk kibékülni,mert ez olyan dolog amit nem lehet meg bocsátani.Sajnos apósom egy papucs,és így mindenbe ossza anyós véleményét.

Férjem meg mondta nekik itt bezárt a kör Ők jobbra mi a gyerekkel balra,és nem láthassák többet a babánkat.Amit én is helyesnek tartok!Tudjátok ilyent csak egy szívtelen anya tehet meg aki fiától,és menyétől elvenné a gyereket.Számomra nem anya csak egy szülő nő.

Én ilyent soha a fiammal nem tennék meg soha sem,bár az egyik rokon minap oda vágta a fejünkhöz ki tudja mit hoz a jövő.Úristen akkor fogtam fel egész másvilágba él a férjem családja mind ami valójába van.Anyósom azt hiszi a baba örökké baba marad,és persze most kihasználná azt,hogy én beteg vagyok,milyen jó is lenne neki..

Én csak arra voltam jó,hogy kihordjam a babámat,és megszüljem.Ilyen alapon fogadjon magának gyereket.

Teljesen levagyunk döbbenve a férjemmel!!

2009. júl. 27. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!