Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szokatnátok vissza a...

Hogyan szokatnátok vissza a gyereket magatokhoz, ha eddig a nagyszülőkkel volt?

Figyelt kérdés
Három évet kint dolgoztam Németországban, mert sok volt a hitel rajtam, a férjem meghalt, rá egy évre mentem ki. A fiam anyósoméknál volt, illetve én is ott laktam mikor itthon voltam, mert a lakást kiadtam albérletbe. Nem volt egyszerű döntés, de nem láttam jobb megoldást, nem akartam elveszni hagyni mindent. Most helyre jöttünk, hazajöttem, kerestem munkát. Még náluk lakunk, de márciustól visszaköltözhetnénk, lejárt az albérlőkkel a szerződés. A fiam (11 éves) is lelkesnek tűnt eddig, voltak terveink, de most megijedt, hogy nem lakhat többet a nagyszülőkkel. Nem megyünk messze, egy város, viszonylag sűrűn tudja őket majd látogatni, de itt élni már nem akarok, szeretném elkezdeni a közös életünket a fiammal.

2013. febr. 27. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szeretettel, odafigyeléseel, őszinte beszélgetésekkel, ahol meghallgatod őt is. Szerintem ezekkel tudod. Mással nem nagyon.
2013. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Illetve az sem ártana, ha a nagyszülők is besegítenének ebbe. Velük neked milyen a viszonyod? Gondolom ők is belátják, hogy az a helyes, amit te szeretnél.
2013. febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű a megoldás. Biztosan nehéz lesz neked, de miután elmentek az albérlők, ne siettesd a visszaköltözést :)

Fokozatosan kell hozzászoktatni a gyerkőcöt a külön élethez, először pl. csak egy délutánra viszed haza, utána egy napig nálad van, és így tovább.

Gyorsan alkalmazkodni fog a helyzethez.

2013. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én értelek hogy ezt gondoltad akkor helyesnek,de a fiaddal ujra kell szinte kezdened minent ami lehet nem lesz egyszerü,hisz ezek szerint szinte egyszerre veszitette el az apját és az anyját is.ahogy előttem is irták,soksok szeretet,törődés és magyarázd el neki hogy mit miért tettél és most mit szeretnél,hogy valamennyire megértse
2013. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy változás az életében, amit nehéz feldolgozni. Lehet hogy értelmesebb lett volna ha nem egyből átccucoltatod magadhoz, hanem először csak ott alszik néha meddig megszokja az új helyzetet. Ilyenkor nem ért némi fokozatosság.
2013. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne egyből költöztesd vissza.

Költözz vissza te előbb,hétvégekre vidd őt is,hétköznap délután te menj hozzá.

Utána hétkööznapra vidd,hétvége a nagyszülőkkel.Aztán végleg haza.

2013. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A nagyszülőkkel jó a kapcsolatom. Támogattak akkor is mikor kimentek, most is. Persze tudom, hogy nekik sem egyszerű, és úgy néz ki mintha 3embert rángatnék ide-oda, mikor milyen kedvem van.

Az, hogy jó döntés volt e vagy sem, nem tudom. De más lehetőséget nem láttam.


Arra én is gondoltam, hogy eleinte nem lennénk ott állandóan, de talán ez még zavaróbb lenne.

2013. febr. 27. 11:38
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha fokozatosan csináljuk akkor úgy gondoltam, én is mindig vele lennék, és együtt aludnánk a nagyszülőknél is.
2013. febr. 27. 11:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen csábítás is belefér. Ha pl. a közelben lenne egy jó sportpálya vagy valami, ami őt vonzza, akkor szívesebben menne...
2013. febr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 év hosszu idö egy gyereknek. Megijedt, mert màr megszokta a nagyszülöknél, ez àllando volt, ök nem hagytàk a kisfiut cserben. Nem érti még, miért volt a pénz fontosabb a szàmodra, mint ö. Szerintem elöször csak hétvégekre menjen hozzàd, igy hétköznap ugyanazt az életmodot folytatnà, mint eddig. Nem gyakorolnék nyomàst rà, annàl rosszabb lenne az eredmény. Elöször kezdd el egyedül az uj életedet a vàrosban, és ha a fiad elédàll, és azt mondja, hogy: ANYU, ÉN MÀR MINDIG VELED AKAROK LENNI, ÀGYBAMENÉS ELÖTT AZT AKAROM, HOGY TE OLVASSÀL NEKEM EGY MESÉT. (Ahhoz még nem tul idös.) Ha betartod a fokozatossàg elvét, akkor egy szeretetteljes kapcsolat felépitésének nagyobb esélye van. A szeretetet nem lehet kikényszeriteni. Egy gyermek 3 év alatt sokat fejlödik, és te is vàltoztàl, most szinte ujra meg kell ismerkednetek. Hagyjàl magatoknak erre idöt.
2013. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!