Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önálló élet, de miből?

Önálló élet, de miből?

Figyelt kérdés

Én már elmúltam negyven éves, és a szülőkkel lakom. Nem nyertem, se nem örököltem pénzt, és a keresetem soha nem volt annyi, hogy abból önrészt és hitellel otthont termetesek. (bár ezt most sokan irigylik, hogy nincs hitelem)

Amikor volt párkapcsolatom, két fizetésből lehetett albérletben önálló életet élni, de az utóbbi években párkapcsolat nélkül élek, vidéken. A környékre jellemző, hogy, hol van munka, hol nincs, vagy épp a bejárás elviszi a fizetés felét, így aztán nem sok választásom maradt, mint a szülőknél lakni.

Külföld, ott van munka, de ott meg lakótársazni kellene két, három, vagy több idegen emberrel, ami nem ugyanaz, mint együtt élni a párunkkal, vagy épp egyedül a saját otthonunkban.

Szeretném már a magam életét élni, úgy és olyanra festeni a falat, az ajtókat, amilyenre az nekem tetszik, oda rakni a tányérokat, és úgy mosogatni, ami, ahogy nekem tetszik.

Egyszerűen kiborít ez a reménytelenség, és nagyon dühös vagyok a tehetetlenségtől, pedig nem élem fel a pénzem, igyekszem beosztani azt, és amikor épp nincsen munkám, akkor jól jön, hogy van némi tartalék.

Ez lenne az élet?


2013. febr. 26. 14:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ha egészséges lennék, egyedülálló, bírnám a munkát, nem lennék ide kötve (mondjuk beteg családtag ápolása által, vagy eladhatatlan, hitellel terhelt házzal, amit rá sem tudnék senkire bízni), én biztos megpróbálnék összeszedni pár hasonszőrű ismerőst, barátot, jól utánajárnánk a lehetőségeknek és megpróbálkoznék átmenetileg külföldön valamivel.
2013. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
85%
Ne bántsátok szegényt!
2013. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántom, sőt nagyon is megértem. Most hiába mondják itt, hogy vidéken ennyit, meg ennyit lehet keresni gyárakban, vidék és vidék közt is van különbség, mifelénk ha valaki elmegy egy gyárba mondjuk gépkezelőnek, vagy bármilyen betanított munkára, 3 műszakba és nettó 100-on valamivel felül keres, az jól keres, összeteheti a két kezét, mert sokan örülnek, ha a 90-et megkapják. De nagyobb baj az, hogy még felvétel sem nagyon van itt sehol, csak elbocsátás, de az van, hogy jócskán.

Úgyhogy itt sincs sok lehetőség, aki fiatal, nincs családja, nincs a nyakán ingatlan, amitől nem tud megszabadulni, szinte mind külföldre megy. Sokszor még az is, akinek családja van. Vagy van még a napszám nyáron.

2013. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is írtam, hogy ha teheti, mindenképp érdemes a külföldet megkockáztatni, sokszor szinte csak az a kiút. Utolsó voltam.
2013. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is jó megoldásnak találom a külföldet, hacsaknem fogsz majd honvágyat érezni a szüleid iránt. Én például a honvágy miatt teljesen alakalmatlan lennék a külfödi szerencsepróbákra! Eleinte biztos nehéz lesz és több emberrel kell majd együtt élned de idővel úgy gondolom sikerül majd önállósodnod:)

2013. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
ma 15:34-es: ezek közül egyik sem olyan helyen van, ahol 100 km-en belül lenne munkalehetöség. Annak meg semmi értelme, hogy ugyan olcsón van lakás, csak megélhetés nincs sehol.
2013. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!