Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy 5 millió...

Tegyük fel, hogy 5 millió forintja van egy nőnek, más nagy vagyona nincs. Szerintetek hány év kell még ehhez, hogy egy önálló élet anyagi feltételeit megteremtse? Részletek:

Figyelt kérdés

Cél egy saját kis lakás Budapesten bárhol, ami nem veszélyes környék (úgy értem nem dzsumbuj...).

Mondjuk van 130ezres nettó fizu, spórolós szemlélet, szülő hozzáadni nem fog.


Mikor mernétek lakást venni? Esetleg ehhez hitelt felvenni, és mennyi hitelt? Stb...

És egyéb okos és megfontolandó meglátásokra vagyok kíváncsi.


2011. jan. 19. 17:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Semmiképpen nem vennék fel ekkora fizetésre hitelt. Megvárnám amíg még egyszer ennyi összejön és akkor vágnék bele. Gondolj bele! Az egy dolog, hogy kifizeted a lakás árát, de be is kell rendezned, adott esetben felújítani. Lehetsz beteg és ugye a táppénz lényegesen kevesebb a fizudnál, illetve egy hitel törlesztője emelkedhet is. Nem vállalnám a hitelt egyedül a helyedben.
2011. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Hitelt semmiképpen nem vennék fel.


itt megtalálod, hol kapható 4 M-ért lakás - mert a felújításhoz tartalék is kell. Ez dzsumbuj?


[link]


Jó, ha az állás tartós, de a mai világban lehet-e erre számítani?

2011. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
5 millióra úgy,hogy van állása 1.5-2 milliót hajlandó lennék felvenni(20-30e-s törlesztő kibírható snnyi pénzből+rezsi),hosszabb futamidőre,hogy havonta kevés legyen a törlesztés.Külső kerületekben gondolkodj sztem(Csepel,XVIII,XIX.esetleg IV,talán XV.) és sajnos(vagy nem)egy 1.5 szobás panelt már tudál venni ennyiért.A gázfűtéses lakások drágábbak ált.-ban.
2011. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos amit belinkelt a 2. válaszoló,nagyjából megnéztem.A nagyja dzsumuj.A Diószeghy u. borzalmas.

A 8.kerületnek vannak jobb részei,de ott nem ennyi a lakás.

2011. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Kőbányán,jó helyen 1,5 szobás panellakásokat 6-7 millióért lehet venni.Ha 5 millió alap megvan,arra én mernék hitelt felvenni.
2011. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nem vennék lakást.

bérelnék.


keresnék olyan melót ami jobban fizet, akár külföldön is.

a pénzt meg befektetném, kötvényekbe, állampapírba, és néhány nyugis részvénybe.

2011. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kérdés, hogy mi neked a dzsumbuj? Én pl XI kerben lakom, ahol alig van cigány. Nekem mondjuk Kispest már dzsumbuj.De már Óbuda is. Szóval kiválogattam neked a legkevésbé tróger kerületeket, ahol én ennyi pénzért lakást vennék. inkább vegyél egy picit kisebb lakást, az az értékét is jobban megőrzi, ha nem a putriban veszed. Elég nehéz a dolog, ugyanis pl vannak a VIII kernek olyan részei (egyetemi rész), amik már elit helynek számítanak. Viszont ügyelj arra is, hogy ha a város szélén veszel kecót, akkor a napi járkálásnál át kell haladnod a cigányfertőzött részeken is. Ezért inkább 8 ker jobb része, mint mondjuk Pesterzsébet szép és nyugis kertvárosa. Ahol ez a veszély nem áll fenn, az Dél-Buda. Pl Budafokra (vannak cigányok, de nem vészesen fertőzött), bátran költözhetsz, nem fognak naponta kizsebelni. XIII-nak is vannak jó részei, a Dunához közel, és délebbre. Nehéz dolog, jó helyismeret kell. Mindenképpen egy bp-i ismerős segítségét kérd, mert ha szar helyen veszel lakást, sosem tudod majd eladni.

2011. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Előző voltam.


[link]


szóval Kőbányára semmiképp ne költözz. És ha a belső kerületeken gondolkozol, akkor csakis a nagykörút belső oldala felől, vagy közvetlenül a Városliget melletti rész!!

2011. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

fektesd be jó helyre. Ha mellette a fizudból havi 20at kb meg tudsz spórolni, azt is forgasd be, kb 4-5 év alatt tesz majd hozzá annyit, hogy tudj belőle lakást venni.


OTP/Fundamenta lakáskasszásokat pedig meg se hallgasd...

2011. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz dzsumbujt irány a 16.kerület

több lakópark is épült az elmúlt időszakban

2011. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!